reklama

Odbourání zavinování kojence

Založila: Bluumy, 13. 07. 2014, 08:11

Vložit nový příspěvek

 • Bluumy Příspěvků: 591
  Oblíbená: 12

  Bluumy Vloženo 13.07. 2014, 08:11 Reagovat Kotva

  Dobrý den,

  potřebovala bych poradit se zavinováním kojence. Našemu jsou 3 měsíce a od porodky ho zavinujeme do klasickýho poviánu. Když ho dám spat tak vydrží spat až 8 hodin v kuse, pak se nají a spí dál. Včera jsem zkusila ho nechat volně, usl více méně taky hnedka, to bylo bez problému, ale spal jenom 4,5 hoďky a pak se začal probouzet a pomohlo jen nakrmení (v tom by nebyl problém) ale další uspání trvalo přes třičtvrtě hodiny než usl a usnul na hoďku a pak se zase probral, protože si protahuje ruce a vyhodí si dudel z pusy a je v tu ranu vzhůru.

  Na různých diskuzích jsem vyčetla, že se má nechat rozbalený a že si zvykne, ikdyž se pár nocí nevyspí ani jeden z nás pořádně a pak i to, že si řeknou sami, kdy už nechcou zavinovat. Chtěla bych znát vaše zkušenosti a rady, jestli nechat nebo už nezavinovat.

  Díky Smile

  jinak usíná sám v postýlce, máme režim: koupání, krmení a spánek, v rukách drží šňurky od zavinovačky nebo včera plínu, nijak ho neuspávám, usíná si sám.

 • Gábina Vloženo 13.07. 2014, 10:29 Reagovat Kotva

  Dobrý den,

  já u dcery praktikovala pevné zavinutí. V noci takto spala cca do 7 měsíce - postupně se sama naučila rozbalovat. Zvykla si celkem brzo sama, ale za začátku se budila určitě více. Přes den jsme zavinování praktikovali do cca 1,5roku kdy spala přes den výhradně v kočárku.

  Osobně bych pokračovala v zavinutí, je vidět že ještě není připravený na samostatný spánek.

 • Irča Příspěvků: 3363
  Oblíbená: 4

  Irča Vloženo 13.07. 2014, 11:03 Reagovat Kotva

  Ahoj, taky myslím, že na to, abys rovnou "zrušila" zavinovačku je brzo, jestli, tak začni postupně - tj. nech ho usnout v zavinovačce a pak jí krapet povol a postupně povoluj víc a víc, třeba to bude lepší, než ho rovnout dát bez zavinky. Pak můžeš zkusit spací pytel Wink.

 • Háňa TP 4.9. Příspěvků: 319
  Oblíbená: 0

  Háňa TP 4.9. Vloženo 13.07. 2014, 14:30 Reagovat Kotva

  Bluumy,taky jsem malého takto zavinovala a nebyl schopný bez zavázání spát...odnaučil se to někdy kolem 7.měsíce tak,že místo zavinky jsem ho dávala do pytle,ale ruce měl stále v pleně...pak se naučil je vyndavat a pak už šla i plena pryč Wink vyčkejte,ještě je nejspíš brzy Smile

 • Bluumy Příspěvků: 591
  Oblíbená: 12

  Bluumy Vloženo 13.07. 2014, 15:22 Reagovat Kotva

  děkuju za názory, myslela jsem si to, že bude nejlepší v tom pokračovat, hlavně když s tím pěkně spinká (a já taky Laughing) a že pak časem buď se mu to přestane líbit nebo se to odnaučí sám Smile

 • Janči Příspěvků: 4164
  Oblíbená: 14

  Janči Vloženo 13.07. 2014, 21:49 Reagovat Kotva

  Bluumy já zavinovala malého až do 5ti měsíců, pak už bylo dost horko, tak spal v rozepnuté zavinovačce. Začal se odkopávat sám Wink Dej Danečkovi čas, je ještě mrňousek Smile

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist