reklama

Od kdy jogurt u dítěte, které pije HA mléko?

Založila: karoli, 08. 01. 2013, 12:52

Vložit nový příspěvek

 • karoli Vloženo 08.01. 2013, 12:52 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky,

  od 2. měsíce přikrmuji, používáme HA mléko a nyní  již zavádíme příkrmy. zajímalo by mě, od kdy můžu podat bílý jogurt. Uvádí se u zdravého dítěte v 8.-9. měsíci, ale jak je to u dítěte s rodinnou anamnézou alergie v rodině?

 • Najky Příspěvků: 1088
  Oblíbená: 0

  Najky Vloženo 08.01. 2013, 15:51 Reagovat Kotva

  Ahoj Karoli, já jsem s tím nesetkala, myslím s alergií v rodině, ale kamarádka je alergická na laktozu a malému pro jistotu dávala myslim sojové mléko apod. a stejně jak se doporučuje.

 • Příspěvků: 2496
  Oblíbená: 5

  LidaZ Vloženo 09.01. 2013, 09:31 Reagovat Kotva

  Pokud ho pije preventivně, tak čím dřív dáte jogurt, tím lépe. Ale musíte opravdu pomaličku po malejch množstvích a sledovat, jestli je nějaká reakce. A ty můžou být různé od vyrážky po průjem či noční pláč. Jo a když máte podezření, že to problém dělat bude, zkuste dodržet opravdu to, že nedostane jiné nevyzkoušené potraviny a teda tři dny jsou minimum, spíš bych tady dala pět až sedm dní. Soja je podobně problematická surovina, takže já bych nejdřív zkusila otestovat normální jogurt a až kdyby reakce byla, zkoušela bych alternativy. Mám jedno dítě, co normální mléko nesnese a druhé, co ho normálně snese.

 • karoli Vloženo 09.01. 2013, 15:24 Reagovat Kotva

  Ano, pije ho preventivně, doposud jsme žádnou reakci na potravinu neměli. Malá papá povolenou zeleninu, maso, rýži, ovoce zatím jako příkrmy a jinak kojím a dávám HA mléko do kašiček.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist