reklama

Osvojení dítěte do péče

Založila: Markéta, 16. 06. 2019, 23:05

Vložit nový příspěvek

 • Markéta Vloženo 16.06. 2019, 23:05 Reagovat Kotva

  Dobrý den, přicházím s dotazem.

  Přítel má z předchozího vztahu rok a půl starou holčičku, nyní řešíme to, že by jsme malou vychovávali spolu, neboť se matka dítěte zřekla. Rodiče bývalé přítelkyně se o dítě snaží tím způsobem, že se snaží ušít nějakou habaďuru na mého přítele. Jednoduše o malou bojují oni,. Rodiče od bývalé oznámili přítelovi, že si Janu berou zpátky domů, aby mohla jít na mateřskou a starat se tím pádem o malou. Bývalá přítelkyně má spoustu záznamů na sociálce i policajtech, a tak se tedy tážu, zda i přes záznamy má právo opětovně na mateřskou i po tom, co se malé vzdala?

  Další dotaz zní, jak by to bylo, kdybych si malou chtěla osvojit já a vychovávat jí s přítelem (otec dítěte). Museli by jsme být s přítelem v manželství?

 • LenkaX Vloženo 17.06. 2019, 13:04 Reagovat Kotva

  Řekla bych, že mimo manželství lze získat dítě do péče až když o něj ztratí zájem rodina, tudíž pokud se nevezmete, budeš nejspíše pro dítě jenom přítelkyně táty, bez práv.

  Jinak on jako otec by měl být před starými rodiči. U matky záleží jak se ho vzdala a zda se příteli podaří u soudu prokázat, že se ona o dítě nedokáže postarat. Stejně muže matka kdykoli projevit zájem o dítko a tahanice se můžou opakovat.

  Bohužel jsme v čr a když ona s rodiči bude společně bojovat o dítě je možné, že jim bude stačit záruka starých roidičů, že dítko ochrání, a připustí stejně dítko matce. Tady se totiž na rodiče bohužel rovným dílem nehledí. Rozhodně ale má nárok mít u sebe svoji dcerku alespoň jako střídavou péči.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist