Otěhotnění při správném užívání hormonální antikoncepce
Autor: Darča 16.3.2016 v 12:29
Chtěla bych se zeptat jestli tu někdo nemá zkušenost s otěhotněním přes antikoncepci. HA beru 5 měsíců, mám půlročního syna a další miminko rozhodně neplánujeme, proto beru HA. Beru ji pravidelně ve stejný čas dá se říct do minuty, pouze davkrát se mi stalo, že jsem si ji vzala s asi hodinovým zpožděním ale to snad na to nemá vůbec vliv. Menstruaci jsem dostávala druhý či třetí den po dobrání platíčka. Teď už je to ale pátý den a stále nic. Asi týden až deset dní na sobě pozoruji změny jako u prvního těhotenství (zvýrazněné chutě, nalitá a bolestivá prsa, únava). Jsem z toho celkem vedle. Testovat ještě nechci, pořád si říkám, že když beru HA tak je jistota, že neotěhotním. Nebo tu některá máte jiné zkušenosti?
Autor: Lucie 16.3.2016 v 13:08
Hodinové zpoždění by na to vliv mít nemělo, ale zvracení nebo průjem ano. Jestli nic takového nenastalo, tak bych zatím nepanikařila a počkala s testem ještě týden.
Autor: an 17.3.2016 v 13:57
pokud ji bereš tak krátce, tak se to může ještě upravovat. Taky bych nepanikařila, je sice pár slečen, co tvrdí, že braly antikoncepci a otěhotněly, ale tomu nevěřím :) problém je, jak psala lucie, pokud jsi krátce po užítí měla průjem nebo zvracela, tableta jde do žaludku a pokud se nestačí vstřebat, tak to problém může být, stejně tak některé léky oslabují účinek, třeba antibiotika.
Autor: Darča 31.3.2016 v 16:44
Děkuji za odpovědi, každopádně těhotná opravdu jsem. Zvracení ani průjem jak tu bylo psáno nebylo, ani antibiotika a podobné. Pan doktor říkla, že se to "občas" stává. Ani antikoncepce prý není 100% a některé tělo ženy ji odmítá a vypuzuje. Tak mi to bylo řečeno. Prvotní šok je snad za námi a s partnerem se těšíme na dva nové přírůstky. Cestu si k nám našly a tak to musíme brát.
Nový příspěvek
Nově založená témata v diskuzi
Dovolená
Poslední příspěvek: 9.1.2025 v 18:37
HCG 14 dní po ovulaci
Poslední příspěvek: 5.1.2025 v 13:36
První IVF
Poslední příspěvek: 3.9.2024 v 11:53