Panická ataka?

Autor: Anzioo   23.3.2023 v 20:28

Ahoj,mám takový problém s (asi) panickými atakami, nebo něčím podobným. Během srpna mě přepadla první taková ataka, v tu dobu jsem se léčila sboreliózou a myslela si, jestli to nesouvisí s tím dlouhým braním antibiotik. Měla jsem pocit infarktu, strašně mě bolel žaludek, pak po zbytek dne mám vždycky silné bolesti svalů.Byla jsem s tím i u obvoďáka, protože se to ani po měsíci nezlepšilo. Udělali mi odběry snad všech tělních tekutin, dostala jsem hromadu žádanek na vyšetření, všechno poctivě oběhla a nikde mi nic nenašli. Po zdravotní stránce jsem úplně v pořádku.Ale ono se to nezlepšuje, je to čím dál tím horší a už ani skoro nemůžu nikam chodit. Vždycky mám nervy z toho, že mě tenhle záchvat chytne v nejméně vhodnou chvíli a opravdu se na to snažím nemyslet a soustředit se na cokoliv jiného. Samozřejmě mě to ale vždycky chytne.Teď už ani nemám chuť žít, připadám si k ničemu, zbytečná, která akorát všem přidělává starosti. Asi poslední týden už mám špatné stavy hned od rána, mám žaludek na vodě, nechci se s nikým potkávat, strašně mě bolí za hrudní kostí. Vůbec ale nevím proč a z čeho. Kromě tohohle problému si nemám na co stěžovat.Jsem objednaná k psychologovi, ale měl nejbližší volný termín až v polovině května. A ostatní psychologové v okolí mají termíny až tak na červen. Chci s tím něco dělat, nějak se z toho dostat, zase normálně fungovat, ale bojím se, že to do toho května nevydržím. Už teď jsem úplně v háji a už nemůžu. Stále častěji myslím na smrt, že by to asi bylo nejlepší řešení. Vždycky mě ale něco jakoby zarazí, že to má ještě i jiná řešení. Jenže jak dlouho to tak bude?Nemáte někdo prosím podobnou zkušenost? Dá se to nějak vydržet, nebo je ještě jiné řešení, jiná pomoc? Nebo může mi zatím něco předepsat alespoň obvoďák, abych se úplně nezbláznila?

Autor: Soňa   26.3.2023 v 14:30

Ahoj Anzio,  osobní zkušenost teda nemám, ale v blízkém okolí jsem měla člověka, který se potýkal s podobným problémem. Samozřejmě je nejlepší možnost návštěva odborníka, ale existují další alternativy. Je vhodné snížit stresory na minimum. Vhodné je také najít si více času na odpočinek, zkusit bylinky na nervy (osobně bych doporučila meduňku, heřmánek a třezalku) a zkusit dechová cvičení. A hlavně vůbec nemysli na to, že jsi k ničemu. Nejsi. Mysli na lidi, kteří tě mají rádi, a neboj se jim svěřit se svými obavami. Ať se ti brzy uleví :-)

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Velké miminko

Těhotenství

Poslední příspěvek: 10.10.2023 v 21:53

Čtvrtý porod - dvojčata

Porod

Poslední příspěvek: 6.10.2023 v 21:01

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.