Podváha u dítěte

Autor: Kordulka04   24.7.2012 v 07:26

Ahoj, chci se jen zeptat, jak by jste postupovaly na mém místě. Mám syna, podorní hmotnost byla dobrá a do roka a půl prospíval velmi dobře. Byl dlouho kojen a příkrmy jsme zaváděly mnohem později, než je obvyklé, v osmi měsících. Od té doby oale stál na váze a při tom při kojení přibíral i přes 500g týdně. Nyní mu jsou 3 roky a 4 měsíce. Váží 13,5 kg a měří 114 cm, takže opravdu podváha. Trpí častou zácpou a je celkově jiný. Energii sice má, ale na druhou stranu je mrzutý a dost často náladový, spí 12 hodin přes noc a okolo 3 hodin přes den. Velmi často polehává a nemocnost je taky spíš vyšší, zatím běžné věci nepomáhají, jako je laktobacily, něco na imunitu a podobně. Naše Mudr je ale v klidu, na moje obavy si vždy najde racionální odpověď, jako že každý nemůže být tlustý a podobně. Syn má také dost často fleky na jazyku, červené s bílými okraji, různě se zvětšují a mizí, nic na ně nepomáhá. Nechci nějak strašit, ale vzhledem k tomu, že já i všechny děti máme alergii na kravské mléko, a kromě syna jiné problémy nemáme, myslím na celiakii. Kam se obrátit bez doporučení lékaře. Z naší Mudr mám pocit, že si o mne myslí, že jsem hysterická matka a že za každou cenu musím na synovi něco nalézt. Asi jí to přijde normální, mne ale ne.

24.7.2012 v 12:20

Změnit doktorku? Nebo aspoň zajít k jinému pro další názor. Dnes jsou potravinové alergie časté,  možná zajít na alergologii (objednání asi nebude potřeba?), třeba opravdu stačí jen úprava jídelníčku a dítě bude ok Cool

Autor: Ivča   25.7.2012 v 08:40

Kordulko je mi ted 35  a když jsem měla jít v 6 letech do školy tak jsem měla 14 kg ,do školy mě tenkrát kuli váze nevzali a co říkala mamča tak mě hnali do nemocnice na veškerá vyšetření a všechno dopadlo dobře,nic nenašli,po roce jsem přibrala na 15 a pak už mě o školy museli pustit,no byla jsem drobek ale všechno jsem dohnala.SmileAle jestli se ti to nezdá porad se s jiným doktorem,co doktor to jiný názor.Budeme držet palečky at se to srovná .Hezký den.

Autor: Radka   19.9.2012 v 10:41

Kordulko, určitě bych zkusila se zeptat jiného doktora, to není problém ho změnit. ješt bych ti na to trávení a zácpu mohla doporučit přírodní kapky Emulips. Když bys měla zájem, napiš nazdravicko@email.cz , právě že upravuje trávení tuků, pomáhá při zácpě a hubení podviživení  s ním začínají přibírat. Cena je 375kč což není tak špatné a vydrží na dlouho. Za zkoušku nic nedáš. Už mám mnouho pozitivních zkušeností. Krásný den

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Květňátka 24

Těhotenství

Poslední příspěvek: 3.10.2023 v 15:27

Děti - leden-červen 2023

Těhotenství

Poslední příspěvek: 28.8.2023 v 14:27

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.