reklama

Pokračující mlíčko

Založila: eva_mb, 26. 10. 2010, 12:02

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 3
  Oblíbená: 1

  eva_mb Vloženo 26.10. 2010, 12:02 Reagovat Kotva

  Maminky, můžete některá poradit? Můj 7 měsíční syn zásadně odmítá jakýkoliv druh pokračovacího mlíčka. Jestli máte nějaké zkušenosti se stejným problémem a vyzrály jste nad lumpíkama, tak pište :-)

 • Mitti Příspěvků: 3221
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 26.10. 2010, 17:51 Reagovat Kotva

  Ahoj, a předtím pil počáteční z lahvičky, nebo pil mateřské od tebe?

 • Příspěvků: 3
  Oblíbená: 1

  eva_mb Vloženo 26.10. 2010, 19:54 Reagovat Kotva

  Ahojky, my jsme počáteční vůbec nepili. Kojila jsem a teď po 6. měsíci jsem mu chtěla zavést rovnou pokračovací, resp. to které je určené pro miminka od 6. měsíce. Právě, že já už mlíčko skoro nemám a zas aby měl v jídelníčku jenom příkrmy jako zeleninku, kašičky apod. to bych raději i s mlíčkem

 • Mitti Příspěvků: 3221
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 26.10. 2010, 21:25 Reagovat Kotva

  On by opravdu nějaké mléko pít měl, protože příkrmy se to v tomhle věku špatně nahrazuje. Dá se udělat mléčná kaše, dá se přidat mléko do masozeleninového příkrmu nebo do ovoce, ale dostat se takhle na půl litr mléka by bylo dost těžké. Spíš bych zvážila, jestli by se nedalo zachovat alespoň jedno kojení, třeba večer nebo ráno, to by to pak bylo snazší. Jinak taky se dají vyzkoušet různá mléka, ona opravdu chutnají různě, nebo různé lahve, hrnečky apod., třeba klučík změní názor. Já jsem měla pro malou na pití od půl roku takový hybrid mezi lahví a hrnečkem od NUKu http://www.lekarna.cz/nuk-fc-lahvicka-pc-na-uceni-usi-150ml-743215/, pila z toho mléko ještě ve 3 letech :)

 • Příspěvků: 3
  Oblíbená: 1

  eva_mb Vloženo 27.10. 2010, 14:33 Reagovat Kotva

  Určitě na to mrknu, jako co se týče různých druhů, jsem už taková malá DM drogerie :-D, ale dostala jsem teď typ, ať mu zkusím dát ne to pokračovací, ale úplně to první mlíčko, že by si na to mohl zvyknout. Láhev mu už nechci dávat, protože má 3 zoubky a pediatr říkal, že to pro ně není nejlepší volba, je naučený na hrnek, tak zkusíme s tím. Díky moc za rady ;-)

 • Mája Příspěvků: 297
  Oblíbená: 5

  Mája Vloženo 03.11. 2010, 11:55 Reagovat Kotva

  Ahoj Evi, měla jsem podobný problém. V 8. měsíci se mi malej sám odstavil. Sice jsem měla mléka dost, ale on ho nechtěl, tak jsem musela přejít na pokračovací výživu. Vyzkoušela jsem různé značky, ale nechtěl nic. Nakonec jsem koupila obyčejný sunar a rozmixovala mu do něho banán. Sklidilo to velký úspěch, tak jsem v tom pokračovala, ale banánu jsem dávala méně a méně, až jsme se dostali do fáze, že pije jen čistý sunar.Wink

 • storm07 Vloženo 13.12. 2010, 22:23 Reagovat Kotva

  ahoj - malá oslavila 7 měsíců. ze dne na den přestala pít mlíko. Nekojila jsem. Zkusila jsem i jinou značku mlíčka,docílila jsem pouze vzteku a usilovného odmítání. Objevila jsem jogurt pro děti od 6 měsíců - ten mi sní a ráno vypije tak 150 ml mléka. Jaké má být množstí živin - koli jogurtů denně ?

 • Mitti Příspěvků: 3221
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 13.12. 2010, 23:19 Reagovat Kotva

  Ahoj, ona je ještě hodně malá, v tomhle věku se mléko špatně nahrazuje jinými příkrmy, i na ten jogurt je ještě poměrně brzy. Spíše doporučuji přidávat kojenecké mléko do zeleninových příkrmů i do ovoce, na večer udělat mléčnou kaši. Dávka mléka by měla být alespoň 500 ml denně. Ekvivalenty mléka najdeš např. v tomto článku (na poslední straně):

  http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2010/02/08.pdf

  Ale opravdu nedoporučuji podávat takto malému dítěti dva kelímky jogurtu denně, měla by pak ve stravě příliš mnoho bílkovin a sodíku a málo železa.

 • storm07 Vloženo 21.12. 2010, 09:39 Reagovat Kotva

  Děkuji za radu. Mléčnou kaši mi večer sní. A do ovoce dopoledne jí opravdu přimíchávám mléko. do zeleninových příkrmů mě to nenapadlo. Vyzkouším.

  Je to hrozné když si dítě postaví hlavu. Někteří říkají, že to nevadí,ale já vím, že jí chybějí potřebné živiny. Ale nabízením mlíčka docílím akorát hysteráku

  6.1. jdeme k lékařce, tak to s ní proberu

 • Lucka Vloženo 24.01. 2011, 10:38 Reagovat Kotva

  Ahojky, mám desetiměsíčního syna,který vyžaduje stále kojení, ale jen v noci, spí hrozně neklidně každou chvilku se budí a brečí a kňourá, když mu dám prso tak je klid, vyžaduje ho dost často a někdy jen dudá, dudlik nechce a z flašky mi pít taky nechce a ani čaj vnoci ne, jen prso. Taky jsem už vyčerpaná , že se vůbec nevyspim. Jinak přes den venku v kočárku spí krásně a i dlouho, tak já fakt nevim.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist