Poradíte, jak poznat odtok plodové vody? | Maminkám.cz
reklama

Poradíte, jak poznat odtok plodové vody?

Založila: Jana, 21. 10. 2017, 08:56

Vložit nový příspěvek

 • Jana Vloženo 21.10. 2017, 08:56 Reagovat Kotva

  Maminky, poradíte mi, jak poznám, že mi opravdu odtéká plodová voda? Dneska nad ránem jsem chtěla jít na záchod, projela mi břichem lehká bolest a vytryskla tekutina. Teplá, na pohled čirá. Na noze jsem se cítila ulepená, tak jsem hodila sprchu, tekutina vytékala dál, s malou příměsí krve. Zajisitla jsem se vložkou a vyrazili jsme do porodnice. Tam mi udělali nějaký pokus se žlutým roztokem, položili na monitor a po půl hodině poslali domů, že to nebyla plodová voda a že ještě nerodím. Dneska končím 39. týden. V lékařské zprávě je uvedeno, že "odtok VP neprokázán, hrdlo 2 cm polotuhé prostupné těsně pro špici prstu, hmatný vak blan".

  Když jsem se zvedala z toho monitoru, tak ukazuju, že pode mnou je opravdu louže, tak ji viděla sestřička, uznala to, ale plodová voda to není, tak můžu jít domů...

  Sedím doma u počítače, googlím, pořád cítím, že to něco teče a nevím, co má být jinak, aby to byla plodová voda.

 • Věra Vloženo 21.10. 2017, 11:31 Reagovat Kotva

  Hlenová zátka?ale to by té tekutiny nebylo snad tolik.Kdyby to nepřestávalo do večera téci a začala jste krvácet,tak hned směr porodnice.

 • Jana Vloženo 21.10. 2017, 12:41 Reagovat Kotva

  Děkuji za Váš názor, Věrko, ale hlenová zátka mi začala odcházet už v úterý, to jsem zapomněla napsat. První část v úterý, druhá ve středu ráno. Od té doby občasné slaboučké špinění viditelné na toaletním papíru.

  Ležela jsem přes hodinu v teplé vodě ve vaně, zesílily mi bolesti v kříži, slabé křeče jsem cítila po 6 - 7 minutách v podbřišku, ale ty ustaly. Teď cítím jen tu kříž.

 • Maat Vloženo 22.10. 2017, 22:18 Reagovat Kotva

  Plodovka může být čirá či slabě narůžovělá, při jiné barvě bych raději jela znova, ať je to cokoliv. Je lepivá. Dá se asi většinou vysledovat, že vyteče více, když se mimčo pohne. Z toho co píšete, taky nevím, co by mělo být jinak - pokud si nejste jistá, zkuste zajet znova do porodnice - bude jiná služba... Já třeba bolest v podbříšku neměla vůbec, jen v kříži a to až po indukci. Při odtoku plodové vody nic nebolelo, teklo to docela hodně.

  Na druhou stranu pokud nemáte pozitivní streptokoky nebo něco podobného a byla by to plodová voda, stejně by asi v porodnici čekali, zda se porod rozběhne sám. Takže odpočívat, sbírat síly a těšit se :)

 • Jana Vloženo 23.10. 2017, 06:28 Reagovat Kotva

  Děkuji za názory, máme to už za sebou. Plodová voda to byla, praskl jeden vak, druhý mi lupli v neděli dopoledne.

  Podruhe jsme jeli v sobotu odpoledne, byl tam stejný personál, tvářil se, že si vymýšlím, zase negovali vodu, nález pořád stejný. Ale díky pozitivnímu kokovi to trochu řešili. Nakonec udělali jiný test na vodu a ten vyšel pozitivní. Ale i bez toho testu by mě tam nechali, už jsem měla pásek na ruce.

  A já mám největší radost, že " to poznáte" jsem opravdu poznala, nenechala se od lékařů odbýt, byla jsem připravená podruhé se nehnout, dokud by mi neřekli, co to tedy je. A hlavně, neplašila jsem zbytečně :-)

 • jaJani Vloženo 23.10. 2017, 15:08 Reagovat Kotva

  Ahoj, mně začala plodová voda odtékat doma. První pocit byl jako bych se trochu počůrala. Byla to bezbarvá tekutina, žádná krev ani nic podobného. Vzala jsem si vložku, kdyby se to "počůrání" opakovalo. A taky že se opakovalo. Po malých troškách mi vždycky takhle trochu ucvrklo, takže jsme nakonec jeli do porodnice, kde na vložku nalili nějaký roztok a už si mě tam nechali.. Jinak nechápu, jak to při těch prvních testech nemohli zjistit, to je vážně divné. Gratuluji k miminku, my máme doma též třítýdenní ;)

 • Maat Vloženo 24.10. 2017, 21:37 Reagovat Kotva

  To je super, taky gratuluji!

  Ono je to různý, je se vzbudila po dvou hodinách spánku doslova v rybníce a ze začátku to teklo hrozně - měla jsem dvě-tři porodnické vložky na sobě a za 20min, než jsme dojeli do porodnice durch :)

 • Jana Vloženo 26.10. 2017, 07:04 Reagovat Kotva

  Já to poznala kupodivu hned, protože se to stalo při vstávání z postele, zase tak plný močový měchýř jsem neměla a byly totři vlny.

  Problém s tím testem mohl být taky v tom, že jsem prvně použila klasickou vložku - tady na stránkách psali, že ty stačí, o testu s roztokem jsem vůbec netušila, , že je, natož že jsou potřeba porodnické vložky.

  Paní doktorka to ale moc nevychytala, protože na základě roztoku na vložce napsala do zprávy, že i rukavici neguje. Tu určitě nenamáčela :-)

 • Jana Vloženo 26.10. 2017, 07:20 Reagovat Kotva

  A děkuji za gratulaci :-)

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist