reklama

Porucha krevní srážlivosti a těhotenství

Založila: Marsha, 10. 02. 2013, 09:24

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 0

  Marsha Vloženo 10.02. 2013, 09:24 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky,

  před několika lety mi našli poruchu krevní srážlivosti - leidenská mutace, zvýšené nebezpečí trombózy, atp. Teď jsem v 10 tt., moje doktorka o tom sice ví, ale zatím mě neposlala na žádnou kontrolu. Prosím o zkušenosti, jak probíhalo těhotenství u vás, jak moc je to rizikové (už jednou jsem potratila),... Díky mocSmile

 • Pet Vloženo 10.02. 2013, 18:43 Reagovat Kotva

  CryMilá Marsho, se sestrou jsme skoro stejně těhotné, já začínám 28. tt. Sestře našli totéž, co tobě. Mně taky doporučili podrobné vyšetření, ale já to nemám. Podle toho, co zatím víme, se sleduje do cca 30. týdne krev a pokud je hladina teď nevím čeho přesně pořád vysoká, tak dostává těhotná několik týdnů před porodem léky na ředění krve - heparin - aby nedostala trombózu. Ono to ale není spojené jen s porodem. Prostě v této chvíli je třeba, abys dostala něco na ředění krvě při každém úrazu (zlomenině) nebo případné operaci. Trombóza by tě mohla potkat kdykoli do budoucna. Teď ale vím, že se na tuto mutaci přijde obvykle až právě při těhotenství. POZOR, zapomeň na úžívání klasické antikoncepce. Ta je v tomto případě naprosto nevhodná (sestra jí samozřejmě taky do té doby užívala). Taky je důležitý pravidelný přísun kyseliny listové - i mimo těhotenství. Přestože já leidenskou mutaci nemám, tak jsem se rozhodla, že své děti nechám prevetnivně otestovat - teda zatím nevím, zda je to hrazené pojišťovnou, když je v rodině riziko. Já to ale zadarmo měla. Je to důležité právě v případě úrazu. Jinak riziko v populaci jsou asi 2%, což je podle mého celkem dost - takže v tom nejsi sama. Hlavně, že o tom víš, protože doktoři si s tím poradí.

  Držím palce :-)

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 0

  Marsha Vloženo 10.02. 2013, 19:02 Reagovat Kotva

  Díky mocSmileMně na to právě přišli, když jsem brala hormony (ne antikoncepci), asi ve čtrnácti jsem totiž měla problémy s menstruací. Vím, že si mám dávat pozor a ředit krev potřebuju i při operacích. Antikoncepci jsem proto nikdy nebrala. Jen jsem si nebyla jistá, jak je to v těhotenství, jestli je potřeba sledovat hned od začátku nebo se to víc sleduje až právě ve třetím trimestru.

 • Dana Vloženo 11.02. 2013, 11:53 Reagovat Kotva

  Reakce na [275305]: Ahojky Marsho, já tuto diagnozu mám taky. Poprvé jsem potratila v listopadu 2008, pak jsem v červnu 2009 donosila dceru, akorát cca3měsíce před porodem jsem si píchala fraxiparin. Minulý rok jsem opět potratila a nyní jsem 10tt+1 a od začátku těhotenství si píchám Fraxiparin. Tak snad doufám, že to dopadne dobře. Být tebou tak si řeknu o doporučení na hematologii a nech si udělat test na srážlivost krve.

 • afrodites Vloženo 11.02. 2013, 12:00 Reagovat Kotva

  Mám poruchu srážlivosti také. Mám Leidenskou mutaci a Protrombin. Obě heterozigotní forma (tzn. jenom od jednoho rodiče). Myslím, že je určitě dobré, když pícháš injekce po celou dobu těhotenství. Někdo to neřeší vůbec, někdo píchá jenom na začátku, někdo jenom ke konci. Ale bohužel tato porucha může způsobovat i různé komplikace v těhotenství - potraty, ucpání trombama pupečník, takže miminko neprospívá atp. atp. Já po prvním potratu prodělala trombozu. A píchám si od začátku těhotenství od 6tt a budu až do porodu a pak celé 6nedělí. Píchám si fraxiparin. A docházím 1x za měsíc na hematologii na kontroly. takže za mě píchat po celou dobu těhotenství. Jsem jistější a nemám obavyWink

 • Příspěvků: 2844
  Oblíbená: 4

  Alice80 Vloženo 28.08. 2013, 21:43 Reagovat Kotva

  Ahoj,

  mě v průběhu těhu přišli na velmi nízký počet krevních destiček (limit je 150 - 400 tis), já měla na začátku třetího měsíce 90 a na konci čtvrtého 60 tisíc. Hematolog mi zahájil léčbu kortikoidy a ty jsem brala až do porodu. Kromě toho jsem si píchala Fraxiparin cca 2 měsíce před porodem + celé šestinedělí. Teď už si ho nepíchám, ale pro případ úrazu / krvácení / operace ho mám doma. Jinak, mám absolutní zákaz antikoncepce kvůli možnému riziku trombozy.

 • Radka Vloženo 04.10. 2013, 13:19 Reagovat Kotva

  Ahoj Maminky,

  chtěla jsem se zeptat byla jsem na druhých odběrech, při prvních nic a teťkom mi zjistily nějakou hodnotu nižší,.. Sestra řikala že to nic není čeho bych se měla bát ale poslala mě k paní doktorce u úterý,..Myslíte že by to mohlo být něco vážného?Cry

 • Barča Vloženo 13.02. 2014, 10:07 Reagovat Kotva

  Milá Marsho,nyní jsem ve 37 týdnu těhotenstsví. Mám mutaci protrombin- zvýšená srážlivost krve. je to podobné leidenské mutaci. Chodím na 1x za 8 týdnů na hematologii na krev a výsledky mám dobré, jinak bych si musela píchat nízkomolekulární injekce Flexiparin.Teď jsem byla naposledy před porodem a výsledky mám dobré, takže mi budou něco píchat hned u porodu a potom celé šestinedělí si sama budu píchat injekce a po šestinedělí opět na kontrolu na hematologii. Samozřejmě celé těhotenství beru doporučené vitamínya je to v pohodě. Tak doufám, že to už vydrží do porodu a miminko už bude na světě a obě v pohodě.Určitě by tě tvá lékařka měla odeslat na hematologii na odběry, aby si byla hlídaná a miminko bylo v pohodě. Já jsem byla hlídaná od začátku. Přeji ti pohodové těhotenstvíSmile

 • Kocour Vloženo 16.02. 2014, 20:51 Reagovat Kotva

  Reakce na [275305]: Ahoj, já mám také leidenskou mutaci a zjistilo se to až v průběhu těhu. Chodila jsem na pravidelné kontroly do trombologické laboratoře. Vím, že je nutné tam zajít hned, jak se zjistí těhu, protože je nutné udělat krevní testy a zjistit jak tvoje tělo reaguje na ty hormony a zda nehrozí vytvoření nějakého trombu. Já jsem celé těhu měla testy v pořádku, zvýšené jen mírně, v rámci těhu normálně a tak jsem nemusela brát žádné léky, jen v šestinedělí preventivně. U druhého těhu jsem potratila v pátém týdnu - může být důvodem leidenská mutace, nebo také nemusí - nevím...ale každopádně bych se určitě hned objednala na tu trombologii (jistě někam chodíš) - ono to totiž není moc boj gynekologa a vzhledem k tomu, že to dnes má kde, kdo, tak to moc neřeší - viz moje doktorka.

 • Vendula Vloženo 25.02. 2015, 10:38 Reagovat Kotva

  Ahoj , prosím o radu.Píchám si flexiparin 0,3 jak jste kdo chodil na odběry před píchnutí flexiparinu nebo tři hodiny po píchnutí flexiparinu a jak často vás kontrolovali.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist