reklama

Potíže s kojením 9denního chlapečka

Založila: Petra, 11. 05. 2014, 18:37

Vložit nový příspěvek

 • Petra Vloženo 11.05. 2014, 18:37 Reagovat Kotva

  Ahoj mám akutní prosbu můj drobeček (9 dní) do dneška pil bez problémů a měla jsem hodně nalitá prsa dnes od rána pořád pláče a kojení trvá dlouho a hodně často chce znova prsa mám měká přijde mi že mám málo mléka piji čaj pro kojící matky a mléko nic jiného stravu mám také pestrou :( nechci přijít o mléko co mám dělat děkuji za odpovědi

 • desideria Příspěvků: 8733
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 11.05. 2014, 18:41 Reagovat Kotva

  a umíš si odstříkat? Odkud jsi? na stránkách laktační ligy je seznam poradců, které si můžeš nakontaktovat, a třeba si i někoho pozvat domu. Nebo Havlíčkobrodská nemocnice má svojí poradenskou linku. http://www.onhb.cz/article.asp?nDepartmentID=294&nArticleID=531&nLanguageID=1       http://www.kojeni.cz/

 • Petra Vloženo 11.05. 2014, 18:47 Reagovat Kotva

  Odstříkávat umím problém je že mlíčko neteče do včerejška teklo proudem :(

 • Vivi Vloženo 11.05. 2014, 20:35 Reagovat Kotva

  Koukněte na http://www.kojeni.net je tam spousta skvělých rad. Taky mi hodně kolísá tvorba mléka. Chce to přikládat, přikládat a přikládat. Případně po kojení ješte zkoušet odstříkat. Během dne až dvou by se to mělo zase srovnat. A hlavně pevné nervy a vydržet bez příkrmu.

 • desideria Příspěvků: 8733
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 11.05. 2014, 21:44 Reagovat Kotva

  Reakce na [537350]: Petro, na stimulaci laktace: hodně bílkovin (jogurty), hodně pít obyčejnou vodu, a stimulace sáním hlavně přes noc, ten hlavní hormon se spouští v noci, takže ideálně budíka a ve 2 ráno přikládat. Nepoužívat kloboučky. Zkusit odložený bonding: v klidu, teple, dítě svléknout do plenky, položit si na břicho (v leže), přikrýt se, nechat miminko prohřát, ono si vzpomene na prvotní instinkt, a bude se po nějakém čase snažit vyšplhat k prsům. Tím se probouzí ty správné hormonální okruhy. Neumím si moc představit situaci, kdy z plného kojení najednou z prsou (obou) ani kapka, to na nějaký zánět v prsu nevypadá, to by bolelo jak čert, a nebylo by to na obou. 

 • imlucky Vloženo 12.05. 2014, 08:07 Reagovat Kotva

  ještě jsou homeopatika - Ricinus Communis 5CH, stojí kolem 90,-Kč, podporují tvorbu mléka. 5 kuliček nechat rozpustit v puse. Ze začátku můžeš častěji (třeba 1x za 3-4 hod), po dvou dnech stačí jen ráno a večer.

 • kesi Vloženo 12.05. 2014, 08:09 Reagovat Kotva

  Už si přesne nepamatuji ty časové odstupy ale tvorba mléka má svůj vývoj. Prvních několik dní jsou prsa tvrdá a nalita a pak zmeknou ale mléko se tvoří dál. Mě tohle říkali v porodnici. Pomůže vypít tři litry tekutin a hlavně pravidelně jíst. Když jsem jeden den snedla míň jídla okamžitě jsem přestala vyrábět mlicko. Spousta maminek zpanikari a začne dokrmovat.
 • Petra Vloženo 12.05. 2014, 09:10 Reagovat Kotva

  děkuji za rady :)

 • Ivana Příspěvků: 998
  Oblíbená: 14

  Ivana Vloženo 13.05. 2014, 08:54 Reagovat Kotva

  Ahoj Petro, znám to, období snížení tvorby mléka jsem měla pokaždé na 2 - 3 dny ve stejném období. Poprvé jsem z toho byla taky vylekaná, ale chce to klid, opravdu hooodně tekutin a pravidelně jíst, jak píše i Kesi, případně trochu nahřívat prsa ( například přiložením nahřáté látkové pleny, nebo teplou vodou ve sprše). Nestresuj se tím, pak je to jen horší.

  Často přikládej, pečuj o bradavky, ať nemáš prasklinky - obvykle stačí je jen po kojení potřít vlastním mlékemWink , vytrvej, věř si !!! Mléko bude, žádnou paniku a přikrmování.

 • Lída Vloženo 29.01. 2015, 10:46 Reagovat Kotva

  Dobrý den Peti,

  jsem laktační poradkyně a pracuji pravidelně s maminkami, které mají tvůj problém. Retence mléka by mohla sice nastat- ucpáním mlékovodu, ale je nepravděpodobné, že bys to nepoznala - bolestivost, otok, zarudnutí...Možná bych se obrácela směrem psychiky - jestli si nějak spuštění mlíčka neblokuješ a snažila se dodat dělu co nejvíc impulsů, aby mlíčko tvořilo. Holky přede mnou tu již napsaly hromady rad, takže základní inspiraci máš. Pokud bys chtěla osobní kontakt ozvi se určitě je zde cesta. http://www.materstvislaskou.cz a držím palce.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist