reklama

Práce v těhotenství

Založila: Mo, 13. 05. 2020, 11:41

Vložit nový příspěvek

 • Mo Vloženo 13.05. 2020, 11:41 Reagovat Kotva

  Maminky,řeším teď docela složitou situaci. Pracuji v centru pro postižené klienty,v přímé péči. Jsem teď v 10.tt a rozhoduji se co dělat,zda chodit dál do práce nebo na neschopenku. Co jsem se o tom bavila s lidmi všichni říkají rozhodně na neschopenku a co vlastně řeším. Pečuji i o klienty na lůžkách (ležáci),pomoc při hygieně atd. Někteří klienti jsou i dost nevyzpytatelní a agresivní,když mají své dny.. Jenže finančně by jsme si dost pohoršili,máme hypotéku. Manžel říkal ať finance neřeším a myslím na to malé ale nechci nechat finanční zátěž jen na něm. Máme ještě čtyřletého syna. Jak by jste se rozhodli? Mám vůbec narok na nemocenskou po celou dobu těhotenství? Určitě spousta z vás také řešila,snad poradíte. Budu ráda za vaše nazory a jak jste to měli vy.

 • Luci Vloženo 13.05. 2020, 12:13 Reagovat Kotva

  Ahoj Mo - jasné, ze mas nárok na neschopenku po celou dobu těhotenství. Šest tydnu před termínem porodu pujdes na mateřskou dovolenou, z práce.
 • Míla Vloženo 13.05. 2020, 13:18 Reagovat Kotva

  Zdraví a bezpečí je přednější, já byla od 10tt taky na neschopence, nepřetržitý provoz v dopravě, osm týdnů před porodem jsem šla na mateřskou.

 • Irča Vloženo 13.05. 2020, 21:41 Reagovat Kotva

  Můžeš taky svůj stav nahlásit zaměstnavateli a on by ti měl vyjít vstříc a najít odpovídající pracovní zařazení tvému stavu, protože jako těhotná nesmíš zvedat břemena těžší 5 kg a nesmíš přesouvat břemena těžší 10 kg, což určitě tvoje práce nesplňuje. Musí tě také přeřadit na denní směny a nesmíš vykonávat práci, kde ti hrozí zranění, třeba se zvířaty a nebo tebou zmiňované klienty. Dokonce pokud tě přeřadí na práci, která bude méně platově ohodnocena, musí ten rozdíl vykompenzovat. Takže pokud se citíš dobře a tvé těhotenství probíhá v pořádku, klidně bych tohle po zaměstnavateli požadovala.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist