reklama

Přenášení a vyvolání porodu

Založila: Haňule, 10. 11. 2011, 12:10

Vložit nový příspěvek

 • Haňule Vloženo 10.11. 2011, 12:10 Reagovat Kotva

  Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po termínu nechávají přenášet a kdy přistoupí k vyvolání porodu? A mám třeba i právo nechat si porod vyvolat? Moji známou totiž nechali přenášet až do konce 42tt, podle lékařů bylo vše ok, tak proč ne a ono se pak miminko narodilo mrtvé. Já mám termín v pondělí, CS4 a podle doktora rodit ještě nějakou dobu nebudu. Ale nechci přenášet nijak dlouho...

 • Ajik Vloženo 10.11. 2011, 12:23 Reagovat Kotva

  no do konce 42TT musíš porodit..tak se to běžně dělá..takže pokud v pondělí nebude nic, naplánujou ti vyvolávačku.a myslím, že není od věci, říct jim svý obavy a že chceš už prostě rodit-pokud by dělali obstrukce.

 • kami Vloženo 10.11. 2011, 12:29 Reagovat Kotva

  Ahoj, souhlasím, že bys měla lékařům říct o svých obavách, u nás (Karviná) se nechává přenášet 10 dnů, víc místní primář nedoporučuje, koneckonců i prcek je pak větší a větší... Já přenášela čtyři dny a ten pátý jsem byla domluvená na vyvolávání,ale už na to nedošlo :) Neboj, bude to dobrý :)

 • Haňule Vloženo 10.11. 2011, 16:42 Reagovat Kotva

  Díky, holky, trochu jste mě uklidnily, uvidíme, zda mi v pondělí něco řekne. Ten případ mé známé se práve stal u tohoto doktora, ke kterému chodím, tak je mi trochu divné o tom s ním mluvit. Oni chlapi mají přeci jen jiné myšlení Laughing, tak aby si to nějak blbě nevyložil. A myslíte, že když bych si řekla a stála na svém, že ten porod už prostě vyvolat chci, že by mi měli vyhovět? Taky se právě děsím toho, že malá pořád roste, tak aby pak nebyla moc velká a nemusela jít císařem, protože já jsem docela malá. Ach jo, celý těhotenství jsem byla v klidu a teď začnu panikařit a hledat problémy tam, kde nejsou...Embarassed

 • Ivana Příspěvků: 998
  Oblíbená: 14

  Ivana Vloženo 10.11. 2011, 21:19 Reagovat Kotva

  Ahoj Haňuli, mě nechali přenášet 9 dní a vše proběhlo v pořádku, ráno tabletka prostaglandinu, porod se začal polehounku rozbíhat, po 2h píchnutá voda a za 3h malej na světě i bez kapačky oxytocinu. Při kontrolách po termínu vždycky chtěli vědět, jak se cítím a jestli chci ještě čekat. Až po 5 dnech navíc rozhodli o termínu vyvolání.

  Doktorovi klidně můžeš říct, že máš obavy o miminko, jinak se zbytečně nestresuj, bude to dobrý. Máš-li zájem po termínu o vyvolání, měli by Ti vyhovět.

  Držím palečky a přeju brzy zdravého mimouška v náručíSmile.

  Chodíš už na kontroly do porodnice? Nějak jsem to z Tvého dotazu nepochopila...Tongue out

 • Ajik Vloženo 11.11. 2011, 09:54 Reagovat Kotva

  Reakce na [49785]:NO..Řeknu to tak, pokud nemáš důvěru k doktorovi, je to celý naprd..A jaktože furt chodíš k němu?Bys už měla být v pěči nemocnice,hm?

  Ty jsi matka, Ty máš svoje pocity a instinkty..A vůbec neřeš, co si on bude myslet.Jde o Tvý dítě a jeho zodpovědnost za něj, ne jeho.Takže..Jo, vyhovět by Ti určitě měli!Taky mám blbou doktorku, nestihla sem přejít k jiný a tak vím, jaký to je..Vše si musím "vydupat"..Tak se neboj ,ju?Vše bude OK.Spolíhám na špitál, kam za chvíli jdu.

 • Haňule Vloženo 11.11. 2011, 10:15 Reagovat Kotva

  Chodím pořád k němu do ordinace, má tam všechno, takže do porodnice půjdu až rodit. Já s ním mám jen dobré zkušenosti, je moc hodný, ochotný, vše mi vysvětlí, proto jsem u něj. O tom případu jsem se dozvěděla před pár dny, tak mě to trochu vyděsilo. Na druhou stranu je fakt, že na svět pomohl spoustě miminkům a takový případ je jeden z mála a kdoví, co tomu všechno předcházelo... V pondělí mu o svých obavách řeknu a uvidíme, jak se k tomu postaví.

  Jinak děkuju za podporu, bych nevěřila, jak pozitivní slova i od neznámých lidí dokážou uklidnit Smile

 • Kianga Vloženo 11.11. 2011, 15:52 Reagovat Kotva

  ahoj,

  jsem asi trošku jinej případ...já měla rovněž vyvolaný porod 3 dny po termínu. Měla jsem těhu cukrovku, vyšší tlak a veliké otoky. Každý den jsem se modlila, aby už to bylo, takže jsem se vyvolání porodu nebránila a těšila se na mimi a že už to trápení skončí. Dnes můžu říct, že kdybych věděla, co mě čeká, tak bych ještě ráda počkala..Dnes si myslím, že moje tělo nebylo nachystané na porod. Když mi po 9 hodinách od zavedení tablety začaly kontrakce a za hodinu již byly pravidelné po minutě a půl,těšila jsem se, že to bude rychlé. Za dalších deset hodin, kdy jsem měla neuvěřitelné bolesti , po kapačkách a píchnutí vody, a stále jsem byla otevřená jen na 4 prsty, malému začaly padat ozvy a rozhodlo se o sekci. Malej nebyl vůbec dotočenej a tlačil se mi ven obličejíkem. Z mého pohledu byl vyvolávaný porod dost rasovina, velké bolesti, které ovšem vedly pouze k CŘ. Dost dlouho jsem se s takovým porodem srovnávala, ten pocit selhání a zklamání mám v sobě trochu dodnes. Bohužel, jak jsem zjistila, nejsem zdaleka sama, dost porodů pak končí sekcí pro tíseň plodu. Dokážu pochopit tvůj strach, zvláště když víš o takovém případu, ale snaž se na to nemyslet.

  Miminko dobře ví, kdy je jeho čas a určitě to hezky zvládnete. Moc dobře si vzpomínám, jak už jsem ho chtěla držet v náručí, protože jsem také byla dost nejistá a bála jsem se, zda je uvnitř vše v pořádku...ale tvé obavy jsou jistě zbytečné...užívej si poslední dny s bříškem, dávej si teplé koupele a třeba ten svařák a hodně choď na procházky... Kiss

  Těším se na zprávu o novorozeňátku. Wink

 • Zuzana Vloženo 11.11. 2011, 18:09 Reagovat Kotva

  U obou dvou porodů jsem si řekla 9 dnů po termínu.Dítě není načasovaný budík,je potřeba mu dát čas ať se zkusí narodit "dobrovolně".Ale rodit ve 42 týdnu mě připadá rozumné jenom když nění odhadovaná moc velká porodní hmotnost.Já jsem 9 dnů po porodu měla oba dva syny 4kg.Takže čekat ještě delší dobu by bylo riziko,měřím totižto jenom 158cm .

 • Odela Vloženo 12.11. 2011, 08:24 Reagovat Kotva

  Já bych na Tvém místě absolvovala alespoň jednu kontrolu v té porodnici, kam půjdeš rodit. Alespoň u nás to většina porodnic vyžaduje, já např. rodila v Motole a tam to určo chtěli. Co doktor, to jiný pohled, tou jednou kontrolou u jiného lékaře nic nezkazíš, i když důvěřuješ tomu svému. Já měla více termínů, podle PM 30.12. podle velikosti 17.12., což už je docela rozdíl, no toho 30.12. jsem nakonec skončila na porodním sále, měli mi to vyvolávat, kupodivu jsem měla i ten den bolesti, ale málo otevřená, rodila jsem 14hodin, nejdřív oxytocin, píchlá plodovka, epidural, nakonec když už jsem žebrala o císaře, protože jsem neměla sílu, přišli dva statný doktoři, zatlačili na břicho a mimi bylo do 10minut venku. Akorát dodnes nechápu, proč tohle neudělali dřív a nechali mě tam vysílit. A malej měl 4.35kg, takže obřík.

1 2 3

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist