reklama

Příjmení po matce

Založila: Ivuše*, 16. 12. 2014, 07:28

Vložit nový příspěvek

 • Ivuše* Příspěvků: 75
  Oblíbená: 0

  Ivuše* Vloženo 16.12. 2014, 07:28 Reagovat Kotva

  Ahoj, nevíte někdo jak to chodí když chci aby se malá jmenovala příjmením po mě? Musíme jít s přítelem na matriku před porodem?

 • Kamka Příspěvků: 1501
  Oblíbená: 3

  Kamka Vloženo 16.12. 2014, 08:12 Reagovat Kotva

  Ahojky, co jsem slyšela od známých, tak v porodnici dávají automaticky příjmení po matce. Na matriku by jsi musela zajít, pokud by se malá jmenovala po partnerovi.

 • Příspěvků: 1243
  Oblíbená: 1

  Svatěnka Vloženo 16.12. 2014, 08:20 Reagovat Kotva

  Ano,je to přesně tak,jak píše KamkaSmilepokud nejste manželé,tak má dítě automaticky příjmení po matce,jinak se musí žádat na matrice o změně příjmení,žádost musí vyplnit oba rodiče a oba tuto žádost musí také podepsat,zanést na matriku,kde dají razítko,nevím jak kde,ale u nás v porodnici už tento papír musím mít u porodu,pokud to nestihnu,tak dítěti napíšou příjmení po matce,ale dá se potom zažádat o změně příjmení,to se už ale potom platí a nějaká tisícovka to bude.

 • Ondřej Vloženo 16.12. 2014, 12:20 Reagovat Kotva

  Zároveň pokud na matriku nepůjdete, dítě bude bráno jako bez otce a má to dopad třeba na dědické nároky. Dá se to potom řešit dodatečně nebo soudně.

 • Xy Vloženo 16.12. 2014, 12:25 Reagovat Kotva

  Já to tak mám, že se děti jmenují po mě. Na matriku jsem musela i s přítelem, vypsaly se tam papiry, že uznává otcovství a souhlas s tvým příjmením.
 • Ivuše* Příspěvků: 75
  Oblíbená: 0

  Ivuše* Vloženo 16.12. 2014, 14:12 Reagovat Kotva

  Aha, já chci aby byl zapsaný v rodném listě a malá měla příjmení po mě. Takže jestli to chápu správně tak když tam nepůjdeme, nebude zapsaný v rodném listě. Děkuji za Vaše odpovědi. Tak já tam stejně radši s přítelem zajdu ;-)
 • Allison Příspěvků: 497
  Oblíbená: 3

  Allison Vloženo 16.12. 2014, 17:09 Reagovat Kotva

  JJ, na matriku oba, pokud chcete otce v rodném listu. Byli jsme asi 2měsíce před porodem, páč to od 7. měsíce může přijít kdykoli ;) mno a v porodnici jsme jim to předali asi o měsíc dřív před TP. A příjmení si na matrice také oba podepíšete. Jo a musíte na matrice vyplnit i jméno pro kluka-kdyby se prý porodník spletl a místo holky se narodil kluk, tak aby měl jméno ;)

 • Ivuše* Příspěvků: 75
  Oblíbená: 0

  Ivuše* Vloženo 16.12. 2014, 22:48 Reagovat Kotva

  Jo, tak teď už jsem aspoň trochu v obraze :-) první dítě se jmenuje po otci, už spolu nejsme a každý mě oslovuje příjmením malýho :-( je to takový nepříjemný. A bývalý přítel samozdřejmě nesouhlasí abych ho přejmenovala. Přemýšlela jsem že bych mu k příjmení připojila i moje příjmení a používala spíš to moje. Na to přeci souhlas nepotřebuji? Ale nevím jestli to jde mít 2 příjmení.
 • Příspěvků: 3116
  Oblíbená: 4

  Manka Vloženo 16.12. 2014, 23:13 Reagovat Kotva

  Dnes je prijmeni automaticky po matce pokud nejsou rodice manzele....naopak, pokud chce prijmeni po otci, tak musis na matriku!!

  Reakce na [678169]:Starsi deti se jmeuji po svem otci, ja mam prijmeni za svobodna a nejmladsi dite se jmenuje taky po svem otci....a kazdy dr na me vola teda jinak.....mam z toho trosku schizofrenii, ale jinak je to vtipne....jedna rodina a tri jmena.

  Reakce na [677945]:Nejsem ji uplne jista, ale otce myslim matka nahlasi v porodnici do jejich papiru a je zaneseno do rodneho listu, prijde mi divny, ze by automaticky bylo bez otce.....ale mozny je vsechno.

  Reakce na [678029]:radeji ho nepsat, ptz si to pak nemuzete rozmyslet!!!! my meli protivnou matrikarku, ja napsala jmeno ktere jsme chteli spatne a kdyz jsem se vratila druhej den - tak zmena uz neni mozna!!!! Nakonec jsme to vyresili v porodnici, proskrtali jsme co bylo napsano a napsali to znova a bez problemu vydali rodny list....jmeno na matrice muzete uvest, ale neni to povinnost.

 • Kaťule Příspěvků: 221
  Oblíbená: 0

  Kaťule Vloženo 17.12. 2014, 13:56 Reagovat Kotva

  Zdravím,

  moje malá se jmenuje po mě, manželé nejsme a já jsem si říkala, nikdy nevím co se stane, rozejdeme se a ona se nebude jmenovat stejně jako já . . . moc se mu to nelíbilo, ale šli jsme na matriku, kde se přiznal jako otec a odsouhlasil i příjmení. Teď je strašně moderní nebýt manželé, mě se to teda vůbec nelíbí, ale asi to nezměním :-( Chlapi se ženit nechtějí, ale aby se děti jmenovaly po nich, to jo . . .

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist