reklama

Proč lidi kazí jméno?

Založila: Niiiiiik, 28. 07. 2014, 16:19

Vložit nový příspěvek

 • Niiiiiik Vloženo 28.07. 2014, 16:19 Reagovat Kotva

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se zde najde někdo, kdo se setkává s tím, že mu lidí kazí jméno? Jde mi o jméno Nikol nebo Nicol. A plno lidí říká Nikolo, Nikola atd...I když konrétní lidi upozorním, že to není Nikola a že si nepřeji ,aby byla tak oslovována, tak to stejně nepomůže. Buď to dělají schválně nebo opravdu nevím. Máte s tím někdo prosím zkušenost a jak to řešíte? Děkuji za reakce.

 • Aniccka Příspěvků: 1192
  Oblíbená: 6

  Aniccka Vloženo 28.07. 2014, 16:24 Reagovat Kotva

  Moje malá se jmenuje Adéla a tchýně jí říká Adinko a mě to nesmírně sere. Můj přítel je Radek a ona mu už od malička říká Edíku, Edo ...... Je to na pěst a ona to prostě nechápe. Řekla jsem to, že se mi to nelíbí, ale nikdo mé přání nerespektuje, takže když jí řekne Adinko, tak já hned na malou, Adélko, Adélko .... ona stejne nechápe. Nevím, jak jinak s tím bojovat. Až hodně vybuchnu nebude se semnou bavit Sealed

 • Příspěvků: 4190
  Oblíbená: 7

  Luca* Vloženo 28.07. 2014, 17:27 Reagovat Kotva

  Ahoj, obávám se, že se s tímhle bojovat ani nedá. Prostě pokud někdo bude chtít komolit jméno, tak to udělá. manžel se jmenuje Alexandr, všichni mu říkají Sašo a pak jsem se setkala s osobou, která tvrdošíjně říkali Alexi, což je ve skutečnosti jiné jméno. Tahalo mě to dost za uši, ale jí se to tak prostě líbí. Já třeba nesnáším, když mi někdo říká zdrobněle a taky to nekterým nevysvětlím.

 • Andula. Příspěvků: 4759
  Oblíbená: 7

  Andula. Vloženo 28.07. 2014, 17:44 Reagovat Kotva

  Nevím no, lidé to bohužel dělají často. Ale když se vytrvá, přestanou to dělat. Mně taky říkali všelijak a já je tak dlouho opravovala, až mi říkají mým jménem a ne jak se líbí jim. Také jsem to dělala tak, že jsem na jiné než své jméno v čisté formě nereagovala a stávat se to u jména mého dítěte, ptám se dotyčného, "kdo je Adinka/Nikola? My jsme nějakou pozvali?" Ale schválně jsem pro děcko vybrala jméno tak, aby moc prznit nešlo:)

  Takže slušně vysvětlit a požádat o respekt, opravovat a když ani to nezabere, tak Janě říkejte třeba Karle, ono jí to taky přestane bavit....Wink

 • v Vloženo 28.07. 2014, 18:24 Reagovat Kotva

  Nesmite to asi tak strasne prozivat, nebo je to opravdu takova tragedie? Muj syn se jmenuje Jan, doma mu rikame Honzik, druha polovina rodiny je ze Slovenska a nejdriv mu rikali Janko, ale na to neslysi, tak uz mu taky rikaji Honzik. Navic zijeme v zahranici a tady mu rikaji Dzen.... neresim to, nekterym lidem to nevysvetlis, kamaradka je Ruska, jmenuje se Jelena a nikdy sem nikoho neslysela ji tak rict, je to bud Lena, Lina, Helen a pod....aspon si muze vybrat::)

 • Akálka Příspěvků: 629
  Oblíbená: 0

  Akálka Vloženo 28.07. 2014, 19:04 Reagovat Kotva

  No Nikol není české jméno,u nás je zvykem jména zdrobňovat,nebo jim dávat trošku jiné podoby.Prostě se s tím asi budeš muset smířit.Mám Nelu a říkáme jí různě,nijak mi to nevadí,prostě jsem s tím počítala.

 • Patrusa Vloženo 28.07. 2014, 19:22 Reagovat Kotva

  Ahoj, me komoli jmeno od malicka, jsem Patricie a clovek netusi, co vse se da vymyslet, neco bylo opravdu strasne. Ale vic me dokaze vytocit, kdyz mi nekdo komoli prijmeni. Po svatbe jsem si vzala neprechylene jmeno a nekteri lide to proste nechapou.

  Nijak bych to ale neresila, mozna to jeste parkrat zopakovat, ze se ti to nelibi, ale ve skole a skolce to stejne neohlidas.

 • Simka Vloženo 28.07. 2014, 21:27 Reagovat Kotva

  Ahoj, mám podobný problém a myslím, že hlavně s tou Nikol je to hlavně i asi neznalostí. Mám dcerku a jmenuje se Dora a dost lidí jí automaticky řiká Dorotko a přitom Dorota je jiné jméno. Občas se mi to povede některým lidem vysvětlit, že to jsou dvě různá jména, ale tím, že není tolik obvyklé, tak dost lidí si to není schopno prostě zapamatovat. No a druhé dcerce jsme dali jméno Madlen a pro mnohé je Marie či Magdalena. Takže obě budou asi vživotě bojovat. Třeba u té Adinky bych to brala jako, že ji babi řiká sluníčko moje, myslím, že důležité je, že ji má babi ráda.

 • Bluumy Příspěvků: 591
  Oblíbená: 12

  Bluumy Vloženo 28.07. 2014, 21:56 Reagovat Kotva

  já teda nevím, ale když se to někomu nelíbí, tak proč to dali dětem? měli jste dát jasný jméno co má jednu podobu jako např. Eva, Jana, Hana, Lucie.... a ne jméno co má dva různý tvary Nikol - Nikola.

 • N Vloženo 28.07. 2014, 22:13 Reagovat Kotva

  Pokud vím, tak Nikola je i mužské jméno, tak proč by se mělo Nikol říkat Nikolo? A v téhle době, když už existují různá jména, tak nevim v čem je pro ty lidi problém to pochopit. To by se pak opravdu mohlo říkat Evě třeba Petro atd..... no mě tohle štve. Sama se jmenuju Nikol a už v té době byl problém moje jméno schválit na matrice. Jméno mi kazili hlavně na základní škole, střední a vysoká byla v pohodě. Na základní škole mi ani nevěřili, že se tak jmenuji. I jméno na vysvědčení mi posrali. I teď v dospělosti se najde někdo, kdo mě osloví Nikolo... tak hned se ozvu. A rozumím tomu, že když dá někdo dítěti jméno, takže nechce aby mu ho kdokoliv kazil. Patřím do té skupiny lidí, co mě tohle opravdu štve a od někoho blízkého i zamrzí.

1 2 3

Vložit nový příspěvek




Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.



Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist