Prostornější pánvička

Autor: Marcella   15.11.2012 v 19:52

Dobrý den, prosím o radu a Vaše zkušenosti. Dcera  má 5 let a trpí na záněty močových cest. Na ultrazvuku ji zjistili prostornější  pánvičku 6 mm a po vyčůrání ji zůstává v měchýři moč. Jdeme příští týden na nefrologii. Má někdo s tím zkušenosti? Co se budou s malou dělat? Moc děkuju

Autor: Kateřina   15.11.2012 v 20:07

Marcelo, to jsem teda neslyšela, ale já trpím od malička na záněty močových cest, protože mám zuženou močovou trubici a jediná možná pomoc je chirurgický zákrok. Proč jste se nezeptala doktorů přímo?

Autor: Marie   16.11.2012 v 13:33

Marcelo, my s tím zkušenosti máme. U druhého syna před 10 lety mu to našli na UZ ledvin v porodnici. Tzv. diletace levé ledv. pánvičky. Tenkrát mi řekli, že buď se to zatáhne tím jak ledvina poroste nebo s tím prožije celý život. Pořád to bylo stejné, v roce a půl byl na vyšetření v tzv. tunelu, kde mu zjistili, že tato ledvina funguje na 39% a její funkci přebírá ta druhá. Protože se dnes vše říká naplno a natvrdo, tak mi dr. řekl,že buď s tím prožije život, nebo se to spraví nebo ta ledvina odejde. Jemu kdyby to nenašli v té porodnici, tak to nikdo nezjistil. Nikdy neměl žádný nález v moči ani žádný zánět. Ve dvou letech se to jako zázrakem zatáhlo a od té doby je považován za zdravého. Měli jsme užívat nějaké chemoterapeutikum, jenomže to bylo tak děsně hořké, že jsem to do něho v žádném případě nedostala. Jakmile to spolkl, tak to vyzvracel. Jako novorozenec měl 8 mm šířku takže hodně. Myslím, že vám dají nějaké léky a možná se bude muset dočůrávat. Bratrancova dcera to měla také a musela po vyčůrání ještě za minutku dvě jít ještě jednou se dočůrat. Ta právě měla i záněty a navíc reflux, kdy se jí moč vracela zpět do ledvin. A vyrostla z toho. Dnes je ji 14 let a od devíti nebo deseti let je naprosto zdravá. Věřím, že to bude i váš případ. Moc, moc držím pěsti.

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Květňátka 24

Těhotenství

Poslední příspěvek: 3.10.2023 v 15:27

Děti - leden-červen 2023

Těhotenství

Poslední příspěvek: 28.8.2023 v 14:27

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.