reklama

Protilátky v těhotenství

Založila: Ifka, 20. 08. 2019, 14:40

Vložit nový příspěvek

 • Ifka Vloženo 20.08. 2019, 14:40 Reagovat Kotva

  Zdravim těhulky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo stejný problém jako já. Vlastně ni nevím, jestli je to problém. Již v prvním těhotenství mi zjistili pozitivní protilátky, ale klinicky nevýznamné pro mimi. Jen kdybych potřebovala při porodu transfuzi, tak mě měli zajistit hydrokortizonem. Toto však nebylo potřeba, porod proběhl hladce. Teď po 2 letech jsem opět těhotná v 37 tt a už po několikáté mi brali krev kvůli těm samým protilátkám. Prý kvůli transfuzi krve, snad mě chtějí poslat i někam na spec.pracoviště, dost dobře jsem to nepochopila. Čekám na výsledky. Dost mě to znervózňuje, když předtím se to neřešilo a teď takové obstrukce. Má s tím někdo zkušenost?

 • Milli Vloženo 20.08. 2019, 15:44 Reagovat Kotva

  Ahoj. Řešila jsem to samé. Krev mi brali v 30. týdnu. Pak za 3 tydny. Pořád jsem měla protilátky a nikdo nic neřešil. Jen mi řekli, že kdyby bylo potreba, tak mě pošlou do Prahy do Podolí, že se tam na to specializují. Výsledek nakonec byl, že už jsem se tam nedostala, jelikož jsem v 36+3 rodila. V posledních testech krve bylo, že protilátky nejsou v takové výši, která by ohrožovala plod, ale to mi lékař neřekl. Oba s manželem máme Rh negativni, takže nám to neslo do hlavy. Nakonec mi manžel sdělil, že má v krvi jakési eritrocity či co a tam byl problém, jelikož syn má krevní skupinu po manželovi, ale tohle jsme zjistili až po porodu.

  Zkuste se doptat gynekologa. Třeba bude sdílnější jak ten můj. Problém to být může, ale také nemusí-jako u mě. Syn je naprosto v pořádku.

   

 • Ifka Vloženo 20.08. 2019, 16:41 Reagovat Kotva

  Reakce na [1127361]: Řekla bych, že on sám dost dobře neví a čeká co mu napíšou.

 • Milli Vloženo 20.08. 2019, 19:52 Reagovat Kotva

  U mě taky čekali. Ještě jsem měla jít v 38. týdnu na odběr. Jsem se ještě smala, že už ho nestihnu, že to už taky můžu rodit. A měla jsem pravdu.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist