reklama

Psychomotorický vývoj 6měsíčního miminka

Založila: Marie, 05. 02. 2015, 13:31

Vložit nový příspěvek

 • Marie Vloženo 05.02. 2015, 13:31 Reagovat Kotva

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Náš šestiměsíční syn doposud nepase koníky...na bříšku se mu evidentně nelíbí a když už tam chvíli vydrží, příliš se nesnaží, hlavičku zvedá jen málo, více zadeček a nejčastěji hodí hlavu na jednu či druhou stranu a cucá si ruku. Chodíme na rehabilitace a cvičíme Vojtu a podle sestřičky se zlepšuje. Podle pediatra je vývoj zcela normální, jen je trochu línější a cvičením by se to mělo upravit. Poraďte prosím, jestli máte některá podobnou zkušenost. Děkuji

 • Sally Vloženo 05.02. 2015, 15:49 Reagovat Kotva

  Reakce na [699116]: A Marie, proc se stresujete, kdyz i pani doktorka vidi vyvoj, jako spravny? A kdyz chodite na rehabilitaci? Vic uz pro to prece nemuzete udelat...Moji dcerce bude pul roku za par dni, na brisku se ji taky od narozeni vubec nelibi, takze ji na nej davam jen minimalne. Tudiz vlastne ani nemuzu rict, jak dobre zvlada past koniky, ale vubec to neresim. Ani nase dr.! Sama rikala, ze ji nemam na brisku tyrat zbytecne dlouho, kdyz se ji to proste nelibi.Jen obcas zkusit na chvili, aby mela snahu, hlavicku zvednout a tim aspon trosku procvicila svaly.Tak to tak delame a vic neresime.

 • Jája Vloženo 06.02. 2015, 17:00 Reagovat Kotva

  Dceři je 4,5měsíce. Pase asi měsíc a vůůůůbec jí to nebaví. Chvíli pase, pak začne kňourat a je po všem. Začínala dost podobně jako Váš, dala jsem jí na břicho, ona si položila hlavu na jednu stranu, strčila palec do pusy a hodila po mě pohled typu...a po mě chceš jako co???..... za pár dnů to dala. Nebojte, když i MUDr. je v klidu a cvičíte tak to bude vše v pořádku.

 • Marie Vloženo 08.02. 2015, 09:24 Reagovat Kotva

  Reakce na [699715]:Tak jsme byli na dětské neurologii a verdikt lékařky zněl jasně. Vůbec se jí to nelíbí, je nám doporučena intenzivní rehabilitace nejlépe lázně, RTG mozku, pakliže to nepomůže nebo nebudou patrné výsledky budou dělat krevní testy a zjišťovat, jestli problém není někde jinde. Takže teď se jen modlím, aby bylo všechno v pořádku Frown

 • Nika Vloženo 08.02. 2015, 20:17 Reagovat Kotva

  Ahoj. Jen malý postřeh z našeho pasení koníků... Naše malá měla moc ráda, když jsme si ji položili na bříško na sebe. Lehněte si na záda a na bříško si položte dítko a povídejte něco. Musí zvednout hlavičku, aby vám vidělo do obličeje. Smáli jsme se a měla to moc ráda. Ručičkami se o nás začínala zapírat, aby na nás dobře viděla. Chce to ale opravdu čas. Nejprve zkusit jen třeba na dvě minuty každý den. A pak časteji a častěji. Pokroky uvidíte za pár týdnů. Nebo když dáte dítě na bříško, dejte před něj nějakou oblíbenou hračku, aby na ni vidělo a posunujte z jedné strany na druhou, aby sledovalo, jak se pohybuje. Můžete si vzít dvě plyšová zvířátka a povídat o nich pohádku. Třeba to dítko zaujme. Nebojte, vaše děti budou v pořádku, některé jen potřebují čas. Naše malá se taky na bříšku zapírala o ruce dosti později, než ostatní. Nevzdávala jsem to a každý den s ní pár minut potrénovala. Teď už jsou jí dva roky a běhá :o) a někdy je to taková neposeda, že mám co dělat, abych ji na pár minut usadila do klidu :o)

 • Marie Vloženo 09.02. 2015, 07:38 Reagovat Kotva

  Reakce na [700333]:Děkuji za podporu, snad to bude v pořádku. Jinak samozřejmě zkoušíme všechno možné a cvičení bříško na bříško :-) se mu moc líbí a hlavičku zvedá krásně. Ale ty ruce, to je neštěstí, jakoby nevěděl, na co je má...dám vědět až budeme mít po všech vyšetřeních...

 • Nika Vloženo 10.02. 2015, 21:38 Reagovat Kotva

  Reakce na [700415]: My to taky tak měli - dlouho trvalo, než se začala na ručičky zvedat, zvedala jen hlavičku. A když už se potom začala na ruce zvedat, tak se na nich neudržela a žuchla sebou na bok. Příště jsem byla raději ve střehu a přidržovala ji z boku, aby nespadla a aby nedostala strach. Z každého sebemenšího pokroku budete mít velkou radost a budete se společně smát a radovat. Jednou na to budete ráda vzpomínat.

 • Marie Vloženo 12.02. 2015, 16:00 Reagovat Kotva

  Reakce na [701476]: A prosím Vás, taky měla už půl ročku? A chodili jste cvičit?

 • Nika Vloženo 12.02. 2015, 21:46 Reagovat Kotva

  Teď jsem kvůli tomu v rychlosti prošla fotky (člověk si to už přesně na měsíce nepamatuje :o) i když jsem si vždycky říkala, že to určitě nezapomenu). Takže ve 4. měsíci na bříšku zvedla pouze hlavičku, po chvilce ji položila na stranu. V 5. měsíci na bříšku udržela hlavičku nahoře a otáčela nalevo a napravo, aby sledovala věci kolem sebe a začala se opírat o předloktí (tj. nezvedla se na ručkách tak, aby byly lokty vyzvednuty ze země ve vzduchu). Tou dobou jsem ji začala motivovat hrkáčkem, aby se pro něj zkusila natáhnout a zvedla tak ručku nahoru - zkrátka ji vyprovokovat k nějakému pohybu. Na konci 6. měsíce se na ručkách konečně zvedla tak, aby byly lokty ve vzduchu. Najednou udělala velký pokrok, začala rotovat kolem své osy na ručkách a sama se tak dostávala od hračky k hračky. Pak zase dlouho nic a po delší době se zvedla na kolínka do kleku na čtyři a pak zase najednou udělala velký pokrok, že si z kleku sedla a lezla po čtyřech. Vždycky ty její pokroky byly ve skocích, dlouho nic a pak šup šup.

  Na žádné rehabilitace a cvičení jsem s ní nedocházela. Cvičila jsem to s ní sama doma podle svého citu. Ani mě tenkrát nenapadlo, že by to mohl být problém, asi jsem si myslela, že jí to jen trvá, že je to individuální.

  Ještě jedna poznámka - jako měsíční miminko preferovala jednu stranu - v leže na zádech otáčela hlavu jen na pravo. Na radu doktorky jsem s ní doma několikrát denně cvičila - motivovala ji, aby se začala otáčet nalevo. Do konce 3. měsíce se to upravilo, proto nás doktorka na žádné další vyšetření, ani rehabilitace neposlala.

 • Marie Vloženo 16.02. 2015, 09:56 Reagovat Kotva

  Reakce na [702523]:Tak u nás malinký pokrok už je, ale už asi posté jsem si pročetla zprávu z neurologie a až teď mě napadlo zkoumat jednotlivé zkratky. Takže náš malý má CKP, což je centrální koordinační porucha...třetího stupně, což nikde nemůžu najít, jak je to závažné, jen nějaké maminkovské diskuze a teda ne že bych jim nevěřila, jen bych nepohrdla něčím odbornějším. Teď byl na víkend u babičky, takže se s ním Vojtovka necvičila, ale už jsme zase najeli na klasický režim. Celkem slušně se přetáčí na bok na jednu i druhou stranu, ale hlavičku u toho nechává hodně vzadu za sebou, tak asi není až tak supr. Na bříšku už nemá ručičky vzadu jak lachtánek, ale vpředu a snaží se o ně zapírat, hlavičku zvedá, jen ne na moc dlouho. Jednou se sám překulil z bříška na záda. Už to asi nemůžu moc zkoumat, protože mě to akorát nutí myslet negativně, přitom bych měla mít radost z těch i když malých pokroků, které teď udělal. Já vlastně radost mám, ale strach mě neopouští a taky si říkám, že to přece měl poznat pediatr už na začátku v poradně. Copak já jako prvorodička a navíc lajk poznám CKP? Jenže náš malý se tak krásně směje a vypadá v naprosté pohodě,že to asi evokuje i v doktorovi zaručené zdraví...ve čtvrtek jdeme na ultrazvuk pres fontanelu, tak doufám, že výsledky mi jako matce řeknou a nebudou to posílat bez jediného slova na neurologii, kam jdeme až v polovině března. Do té doby bych se asi opravdu zbláznila...děkuju, že jste si dala tu práci a dohledala, jak na tom byla vaše malá...je super, že je v pořádku a zdravá, snad to tak u nás taky dopadne...

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist