reklama

roční hubeňour

Založila: kami, 05. 05. 2011, 09:27

Vložit nový příspěvek

 • kami Vloženo 05.05. 2011, 09:27 Reagovat Kotva

  Ahoj všichni,

  ráda bych se poptala, zda máte některá podobné zkušenosti jako já. Včera jsem byla s malou na roční prohlídce, váží jen 8120 a měří 75 cm, porodní váha 3200. Myslím si, že je dost hubená, prostě nechce moc jíst, a to vymýšlím kde co, máte nebo měla jste některá podobného hubeňourka? Doktorka říkala, že to má malá po mně, ale stejně, když kolem sebe vidím ty vypasené cvrčky, připadám si jak krkavčí matka, která nedá malé najíst. Jo, už měsíc chodí a posledních 14 dnů spíš běhá, takže co zhltne, okamžitě spálí... Krmíme se zhruba 6x denně plus dvě kojení, někdy i tři, už jsem i zkusila koupit příkrm hotový, ale ten nechtěla už vůbec. Tak co s ní? Krmit jak husu Cool jenže ona se nedá Foot in mouth

 • kami Vloženo 05.05. 2011, 09:29 Reagovat Kotva

  Omlouvám se, téma jsem dala do otěhotnění velmi nerada, ale teď nevím, jak ho přesunout doo výživy...

 • Mitti Příspěvků: 3243
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 05.05. 2011, 14:50 Reagovat Kotva

  Ahoj kami, já mám taky drobka, ve 4 letech má 13 kg a necelý metr na výšku. To srovnávání s ostatníma dětma znám, když je nějaké dítě o rok mladší a o hlavu větší, tak to člověka prostě zaskočí. Jí taky málo, někdy je to trochu lepší, někdy trochu horší, ale už to ani moc neřeším. V těch lékařských grafech je pořád kolem 3. percentilu a lepší už to asi nebude, tak jsem se s tím tak nějak smířila. Je to jinak hrozně šikovné dítě, v rámci možností zdravé (teď ve školce moc ne, tedy), tak jsem ráda i tak.

  Takže pokud je malá podle doktorky v pořádku a normálně se vyvíjí, tak to tak ber, že prostě asi bude taková drobná pořád. Jinak ona určitě nebude až takový hubeňour. Koukala jsem teď na nějaké starší fotky malé tak z roku a překvapilo mě, jak je na těch fotkách baculatá. Přitom já jsem z ní tehdy měla pocit, že už hubenější být nemůže :)

 • jaja Vloženo 05.05. 2011, 20:00 Reagovat Kotva

  ahoj kami, moje dcera měla v roce 7.400 kg (narodila se v termínu, 3.120 kg), a to u ní nikdy nebyl problém s jídlem, cpe se od rána do večera, sama se dožaduje jídla.. taky jsem měla strach, že jí něco je, ale má prostě různá období, jednou přibírá víc a jednou míň, taky je prý malá po mně, no a teď v roce a půl má už kolem 8.500, naráz se rozhodla to trochu dohnat.. tím jsem tě chtěla uklidnit ohledně té váhy. s tím jídlem nevím, jak se to dělá, to ti tady snad poradí někdo jiný, protože - jak říkám - u nás se pořád ozývá hááám! :-))

 • kami Vloženo 06.05. 2011, 06:51 Reagovat Kotva

  Děkuju, trochu jste mě uklidnily a třeba se i toho hááám dočkáme :)

 • lujda Vloženo 06.05. 2011, 07:23 Reagovat Kotva

  Ahoj kami, určitě nemusíš mít žádné výčitky. Jedna z našich holek měla na roce 8200g a 76 cm (takže téměr stejná, jako tvoje). A teďka ve čtyřech letech sice patří vzrůstem mezi menší děti, ale na tělíčku je u ní vidět, že rozhodně neztrádá (oproti naší nejstarší dcerce, která na roce měla 10,5 kg a teď doslova chrastí kostma)Laughing. A s naší nejmenší dnes mířím k panu doktorovi, protože bude mít za 14 dní rok a při včerejším vážení naše domácí váha nepřekročila 7 kg. Dostala už před měsícem UM, po kterém za jeden týden 300 g nabrala, ale bohužel to vypadá, že za ty poslední 3 týdny přibrala už tak zase max 100 g. Tak jsem z toho taková rozpačitá. Je opravdu droboučká, ale vývojem za dětmi nezaostává (staví se, obchází kolem nábytku). Byla narozená o 5 týdnů dřív, ale s krásnou porodní váhou 3040g.

 • Veronika Vloženo 01.10. 2018, 07:11 Reagovat Kotva

  Ahoj.My mame v roce 68cm a 6950g.Honi nas na ruzna vysetreni.Mate doma taky drobecka?

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist