reklama

Rozchod kvůli sebevědomí

Založila: Elča, 15. 10. 2018, 17:52

Vložit nový příspěvek

 • Elča Vloženo 15.10. 2018, 17:52 Reagovat Kotva

  Zdravím,

  Mám takový velký problém...

  Chci se rozejít s přítelem, máme spolu dcerku, ale už delší dobu vidím, že jsem fakt příšerná partnerka.  Žárlím, změnila jsem přítele k obrazu svému (nechodí do barů, hospod, přestal se bavit s lidmi, které se mi nelíbili - většinou alkoholici, co nic neumějí, jen nadávat a mají pletky se zákonem) , je věrný, hodný, když má volno, tak uvaří, prostě super chlap...

  Ale...

  Už několik dní přemýšlím nad rozchodem, nemám žádné sebevědomí... Mám sice 45kg, dlouhé vlasy (které si přítel žádá), denně cvičím a dřu na sobě, jen abych byla krásná (ikdyž pro sebe nikdy nebudu), pořád se bojím toho, že si přítel najde jinou, lepší, hezčí... Tu která nemá strie, ošklivá prsa zničená po kojení... Cítím se jako špatná máma, i když své dítě miluju nejvíc, trápí mě moje tělo. Dělala jsem maximum, aby nepopraskalo břicho a nic... Teď mám povislou kůži a žádná prsa, přítel nechce o plastice ani slyšet, prej jsem krásná, ale já mu nevěřím... Mám tak zničené sebevědomí, že to snad víc nejde... Nevím co mám dělat, je mi teprve 23 let, miminko bylo plánované, ale čekala jsem, že budu mít krásné tělo jako mají mé kamarádky a ne popraskané a hrozné... Podprsenky s vycpávkami se stydím nosit, a nechci utrácet x desítek tisíc, když je mohu dát dceři..  Nejraději bych byla sama, abych se nemusela bát podvodu nebo toho, že mě přítel nechá kvůli lepší :( .... Nevím jak si zvednout sebevědomí, zkoušela jsem to a před přítelem si na sebe radši nestěžuju :( ...

 • xLenka Vloženo 16.10. 2018, 09:24 Reagovat Kotva

  Několik dní přemýšlím nad rozchodem Surprised opravdu několiok dní a hned myslíš na rozchod?

  Asi bych si zkusila nejdříve promluvit. Ono řešit vše sama jenom proto že se mi nechce s někým mluvit není úplně na místě. A pokud se přítel takhle snaží tak taky může mít o dítě zájem a můžete skončit na nějaké střídavé péči. Přemýšlela si taky nad tím jak se asi bude cítit Vaše dítě.

  Nejsem za zachování vztahu za každou cenu přes násilí a ponižování, ale když se snaží a má zájem tak proč to neprobrat s ním. Pokud máš problém mluvit sama tak klidně i s nějakým psychologem. Věřím tomu že když si promluvíte a dospějete k tomu, že bez plastiky břicha nebo prsou již sama ze sebou žít nedokážeš, přítel to pochopí.

  Nějak nevěřím tomu, že když se rozejdete a skončíš sama začneš být se sebou spokojenější. Ono když se rozejdete tak tím nevyřešíš příčinu toho, že se nedokážeš podívat do zrcadla. Dokonce si myslím že přijde spíše vlna výčitek typu proč... a ne jenom z tvého podvědomí ale časem i od rostoucího děťátka.

  Držím palce ať vše zážíš a rozhodneš se jakkoli, tak ať to má hladký průběh a děťátko zavíslé na Vás to poznamená co nejméně.

 • ivana Vloženo 16.10. 2018, 11:10 Reagovat Kotva

  Milá Eliško,přemýšlej nad tím co máš.Krásnou a zdravou holčičku,přítele supr,jak si ho sama popsala.Ty jsi zdravá maminka,,takových darů jsi od života dostala,,,,,co by jiné za to daly.Chod do fitka,vymysli zajímavý večer pro vás dva,,vymysli zajímavý výlet pro vás tři a třeba tě uspokojí radost tvých lásek a uvědomíš si,že jsi jejich smysl života a že jsi vlastně fajn holka.Držím ti palce,trápíš se malichernostíWink

 • Martina Vloženo 16.10. 2018, 12:48 Reagovat Kotva

  Přestaň se trápit malichernostmi a postavou, po dvou dětech mám bříško samou jizvu, povolené, jen prsa zůstala větší a nejvíc co mi zvedlo sebevědomí byla věta od mého druhého mladšího manžela, když na mé postěžování řekl "Co řešíš? Se snad stydíš za to že jsi počala, donosila a porodila dvě zdravé děti? " A má pravdu odhodila jsem i stud a koupila si dvoudilné plavky po 12 letech! Smile

 • Elča Vloženo 16.10. 2018, 16:58 Reagovat Kotva

  Já se jen bojím, že mě vymění :( , nechci to zazít znova, nejradši bych utekla a byla navždy sama, abych se už nemusela bát nevěry, zatim co já jsem věrná...

   

  Přítel je super to ano, já se stydím cvičit před druhými, bojím se posměchu :( , cvičím od druhého dne, co jsem porodila a jsem už prý jak anorektička, ale já to nevidím... Nenávidím se :( . K psychologovi jsem chodila celé těhotenství kvůli stresu, že o miminko přijdu.

  Denně si opakuji větu, že nemohu být krásná, když jsem na svět přivedla kus něčeho tak nádherného, jako je naše dcerka, ale jsem bohužel na tohle slabá a strašnej posera.

  S přítelem bych o tom ráda mluvila, ale on sám ví, že to nemá smysl a tak radši ani neodpovídá a změní téma, takže jsem na to sama :( .

 • Irča Vloženo 16.10. 2018, 21:47 Reagovat Kotva

  Elčo, celý život jsem byla hubená, teď po dítěti jsem prostě přibrala pět kilo, mám hrozně vypouklé břicho a taky ne moc hezkou kůži, trápí mě to. Snažím se cvičit, natírám se krémy, ale pak si taky říkám, že mi už není dvacet, že nebudu celý život mít hezkou pleť a dobrou postavu. No ale abych řekla pravdu, nenapadlo mě, že by mě kvůli tomu manžel opustil a kdyby, tak za nic nestál. Myslím si, že mám zas jiné kvality a že je snad vidí. Určitě vyhledej pomoc třeba psychologa, asi máš hezký vztah a byla by škoda, kdybysis to pokazila jen kvůli sebevědomí.

 • Mája Vloženo 17.10. 2018, 08:37 Reagovat Kotva

  Elčo, čím déle nad tím přemýšlím, tím víc mě štve tvůj problém. Že začátku mi tě bylo líto, ale tvůj problém je vlastně tak trochu prkotina, i když ty to tak nevidíš. Zatím. Řešíš postavu a nevěru partnera ( on už tě někdy podvedl?), kterou mu svým strachem snad vnutiš. Přeju ti jen to nejlepší, ale oči ti může někdy otevřít nějaká nemoc nebo skutečné neštěsti. Jsi mladá, za 10 15 let uvidíš svoje problémy úplně jinak. Pokud jsi chodila v těhotenství do psychologa, pokračuj v tom. Není to nic špatného. V dnešní době to bude nutnost čím dál víc.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist