Rozdvojená děloha

Autor: Goudulik   26.8.2022 v 22:23

Ahoj potřebuji se svěřit nebo spíš vypovídat. Změnila sem lékaře po přestěhování a u nového lékařky sem zjistila že mám genetickou vadu dělohy ( je rozdvojená mám dva čípky a poševní přepážku) když jsem ji řekla že bych chtěla začít plánovat rodinu tak to přišlo.... Že zřejmě bude problém otěhotnět ale může se to podařít což jsem ráda ale Že vzhledem k té vadě by jako žena doporučila poté ukončením císařským řezem kvůli závažnému a těžkému poranění. Od té doby se cítím že jsem selhala už nemám chuť se dal snažit přítel je z toho zklamaný ale zatím to docela klape... Jsem sama ze sebe znechucená! ☹️☹️ Je tu někdo z touto vadou a podařilo by se mu porodit přirozeně? Je nějaká šance porodit normálně nebo je to asi předem takto jiste ☹️ děkuj za zpětné vazby.

Autor: Loli   1.9.2022 v 18:27

[1150782] Já mám také vývojovou vadu dělohy. Nemám vysloveně rozdvojenou dělohu,ale mam tam přepážku zasahující zhruba do poloviny dělohy. Mam dvě dcery,s otěhotněním jsem problém neměla (obě hned počaty hned první měsíc zkoušení), těhotenství obě riziková, první kupodivu podstatně horší,ze začatku časté krvácení-hrozící potrat,od 25. tt pro změnu hrozící predčasný porod...nakonec jsem rodila v termínu plánovaným CS, v obou případech. Přirozený porod nepřipadal v úvahu,protože děloha mi pracovala na dvě půlky proti sobě,takže by plod nedokázala vypudit.Navíc obě holky byly cca od 28. tt koncem pánevním (kvůli tomu srůstu neměly místo se přeto čit).

S úplně rozdvojenou dělohou si absolutně přirozený porod tedy nedokážu představit...myslim,že budeš nakonec ráda,když projdeš úspěšně těhotenstvim až k termínu a bude Ti úplně fuk,že jsi rodila plánovanym CS.

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Květňátka 24

Těhotenství

Poslední příspěvek: 3.10.2023 v 15:27

Děti - leden-červen 2023

Těhotenství

Poslední příspěvek: 28.8.2023 v 14:27

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.