reklama

Rýma a odsávání nosíku

Založila: Míša, 25. 04. 2012, 19:54

Vložit nový příspěvek

 • Míša Vloženo 25.04. 2012, 19:54 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky,

  prosím o radu. Mám 13.měsíční dceru a teď má docela velkou rýmu. Problém je v tom, že si vůbec nechce nechat sáhnout na nos. Máme odsávačku na vysavač, s tou se k ní nemůžu vůbec přiblížit, protože začne vyvádět. Tak jsem koupila ruční balónkovou, tou to nejde, vůbec nic neodsaje. Nemůžu jí ani stříknout dětský Nasivin, protože se začne hned bránit. Nějaká rada co s tím?

 • kami Vloženo 25.04. 2012, 20:19 Reagovat Kotva

  Ahoj Míšo, moje dcerkana tom bývala podobně - vysavač byl pro ni mučení a mořská voda totéž...ale prostě to jinak nešlo a bylo to jak krocení divé zvěře, držela jsem obě ručky jednou svou, pustila vysavač a bez prodlužování odsála, nastříkala a hotovo...časem sama uznala, že se jí pak lépe dýchá a pak už ani neječela, dneska jsou jí dva, už smrká sama, vysavače se nebojí, chtěla by už sama vysávat podlahu :) Takže radu nemám, leda tu nepříjemnost co nejvíc zkrátit :)

 • Míša Vloženo 25.04. 2012, 20:39 Reagovat Kotva

  kami díky, máš pravdu, na tohle asi žádná rada není. Zítra to zkusím co nejvíce urychlit.

 • Katka Vloženo 26.04. 2012, 10:16 Reagovat Kotva

  já používám taky odsavačku na vysavač - před odsátím vstříknu 1x do každé dirky mořskou vodu. pak malýho zabalím do plíny (položím ho na plínu složenou do trojuhelníku, ručičky k tělu a cípama ho zabalím- něco jako rychlozavinovačka). pak rychle vysaju. není to nic příjemnýho, malej se brání, ale výsledek stojí za to! tolik hlenu by ruční odsavačka nevysála a pak se dobře dýchá. navíc mu ještě musím dávat nosní silikonové výstuhy, takže to mám o něco složitejší. malýmu je 8.měsícu

 • Aluška Příspěvků: 1337
  Oblíbená: 13

  Aluška Vloženo 26.04. 2012, 14:41 Reagovat Kotva

  ahoj já mám taky odsávačku na vysavač a ve srovnání s jinými je super,šetrnější,rychlejší a více s etoho odsaje. Já položím malého na zem,no ted je mu 21měs.,poslední rýmu měl před třema měsícema,takže položím na zem,ruce podél těla,kleknu si nad něj a kolenama chytnu ty jeho ručičky k jeho tělu,jednou rukou držím hlavu,druhou saju a potom kapu kapky.Je to rychlé a křičí jen poprvé,potom už nee.

 • Míša Vloženo 26.04. 2012, 20:19 Reagovat Kotva

  Ahoj, ta odsávačka na vysavač je dobrá, občas se divím, co se v tom malém nosíku tvoří. Dneska jsem konečně přišla na to, jak jí šikovně "přisednout", aby se moc nemlela a nevrtěla. Snažím se to udělat co nejrychleji, odsát, nakapat. Malá se bojí vysavače, dokonce i vypnutého. Dneska jsem ho schválně nechala celý den venku, aby se s ním seznámila, ale ani se k němu nechce přiblížit. Tak snad to bude časem lepší.

 • Míša Vloženo 20.10. 2018, 10:21 Reagovat Kotva

  Zadní rýmu má syn taky snad pořád od podzimu do jara. Teče mu to do krku a v noci kašle. MUDr.říkala že odsávat a stříkat do nosu mořskou vodu. Víc se asi udělat nedá.

 • Alena Vloženo 21.10. 2018, 19:51 Reagovat Kotva

  Mořská voda je skvělá, používám od (smazáno), mají 100% neředěnou vodu, může se už od 3 měsíců.

Téma je uzamčené, nelze do něj vkládat příspěvky.

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist