reklama

Starší sourozenec

Založila: majdalena, 09. 09. 2013, 23:52

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 1
  Oblíbená: 0

  majdalena Vloženo 09.09. 2013, 23:52 Reagovat Kotva

  Milé spolumaminky,

  poraďte mi: mám čtyřletého raubíře a dvouměsíčního mimíska. Zdá se mi, že když ty dva chvilku nechám be dozoru, není to pro benjamínka bezpečné. Chci staršímu důvěřovat (a taky musím, mají společný pokojíček), ale pochybnosti mě sžírají. Jak čtyřletého přesvědčit o tom, že miminka nevydrží tolik, co my ostatní a co počít, když domluvy nezabírají? Podělte se o zkušenosti, jak zabránit žárlivosti (to se mi snad celkem daří) či používání mladšího sourozence jako pokusného králíka (to už asi méně). Díky za každou radu.

 • LeJo Vloženo 10.09. 2013, 08:05 Reagovat Kotva

  Reakce na [359999]: znám, sice mám mám jen 2letý věkový rozdíl takže to můžeš vysvětlovat jak chceš a přeci mají svou hlavu. Co takhle videochůvičku? Budeš to moct mít aspoň trochu pod kontrolou

 • Příspěvků: 1582
  Oblíbená: 1

  Simka Vloženo 10.09. 2013, 13:02 Reagovat Kotva

  Ahoj, mám dcerky s 3 letým vvěkovým rozdílem a znám moc dobře. :-) Žárlení začlo až v době, kdy mladší dcerka dosáhla rok a začla chodit a ták. Doporučuju knížku Sourozenci bez rivality, ještě nemám dočteno, ale už te´d jsem tam našla hodně užitečných fungujících rad. Přeju pevné nervy.

 • Příspěvků: 4
  Oblíbená: 1

  Radka01 Vloženo 25.11. 2013, 12:17 Reagovat Kotva

  Ahoj, já měla se čtyřletým odstupem dvě holčičiky a ta starší byla ještě jemnější a milejší na tu malinkou, než já - její máma, a to od prvního dne. Nic jsem nemusela vysvětlovat, pro ni bylo vše úplně přirozené. Asi se to nedá lámat přes koleno, budeš muset pořád hlídat, bude to náročné.

 • Pavla Vloženo 02.01. 2014, 15:15 Reagovat Kotva

  Ahoj já mám děti se čtyřletým odstupem a se žárlivostí jsem se začla potýkat až bylo mladšímu synovi rok a půl. Dcera se mi začala počůrávat a pokakávat. Posléze nechtěla chodit na velkou, nechtěla jíst atd. Dokud syn ležel a nechodil jí do pokojíčku tak to bylo v pohodě. Starala se o něj, přebalovala, oblékala, ale jak začal chodit tak konec. Nakonec jsem musela udělat to že máme vyhrazené odpoledne kdy se věnuju jen jí a jdeme třebe do schopu nebo o kina atd. a je všechno v pohodě.
 • Majdalena Vloženo 03.01. 2014, 12:05 Reagovat Kotva

  Milé maminky, děkuju za vaše příspěvky, moc mi pomohly, je dobré vidět, že v tom člověk není sám. Mám ještě starší dvojici dítek, které jsou od sebe tři a půl roku a tam žádný problém nebyl. Možná je to tím, že jsou to holčičky. Mému nejmladšímu je teď už skoro šest měsíců a bráška s ním vychází v pohodě a moc ho miluje. Už s ním nedělá pokusy (nepoužívá ho jako panenku), asi moje miliónté vysvětlování zabralo a pochopil, že ten malý tvoreček nevydrží tolik, co plasty :-D

  Moc se těšíme (já i starší bráška) až vyroste a bude si s ním moct hrát jako se "sobě rovným".

  Jeětě jednou vám, milé maminky, děkuju a prosím dělte se dál o své pozitivní i méně pozitivní zkušenosti.

  Majdalena

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist