reklama

Sterilizace

Založila: Markétka Halina, 20. 01. 2015, 18:23

Vložit nový příspěvek

 • Markétka Halina Příspěvků: 93
  Oblíbená: 0

  Markétka Halina Vloženo 20.01. 2015, 18:23 Reagovat Kotva

  Pěkný večer maminkySmile

  Maminky, ráda bych založila novou diskuzi na téma sterilizace, uvažuji o ní, budu mít 4 dítě a je mi 36 let, tak jestli máte nějaká zkušenost sami nebo z okolí a chcete se připojit budu moc rádaWink

 • Aduška Vloženo 20.01. 2015, 19:14 Reagovat Kotva

  Ahoj Markétko, taky mě tahle možnost už napadla, vůbec nic ale o sterilizaci nevím, ani jsem ještě nezjišťovala na netu. Ale bude mi 37 a čekám třetí mimi. Navíc mám velmi problematická těhotenství. Takže třeba se ozve někdo, kdo má zkušenost a něco poradí.

  Přiznám se, že co mě zatím tak nějak brzdí v rozhodování je strach.... co kdyby se dětem něco stalo a já zůstala potom sama a sterilní... nenapadlo tě to taky někdy?

 • Markétka Halina Příspěvků: 93
  Oblíbená: 0

  Markétka Halina Vloženo 20.01. 2015, 19:26 Reagovat Kotva

  Máš pravdu Aduško, to mě taky napadlo, doktorka mi řekla, že, když bych rodila císařem tak mi to můžou provést hned při porodu, jinak až po 6 nedělí, rodila jsem spontánně všechny tři holky takže to vypadá spíš na běžný porod, a budu mít čas se ještě rozhodnout po porodu, ale už nechci brát prášky, jen jsem o tom četla Smile tak uvidíme jestli se někdo přidá a třeba poradíWinkReakce na [690920]:

 • Rybka Vloženo 20.01. 2015, 19:49 Reagovat Kotva

  Ahoj holky, já o tom taky moc nevím, ale trochu jsem sondovala přes mamčinu známou a u svého gynekologa. Mám teď dvouměsíční dcerku a šestiletého synka, oba císařem a podle mého Dr. by jizva další těhotenství nevydržela. Je mi 35, dvě děti nám stačí, takže jsem o sterilizaci taky uvažovala, ale přesně mám stejné pochybnosti. Co když se něco stane... Embarassed Dr. říkal, že to stojí cca 13 tisíc a mamky známá tvrdila, že se to dnes dělá šetrně, laparoskopicky a abych se toho případně vůbec nebála. Důležité asi je být o tom skálopevně přesvědčená, protože cesta zpátky už není...Undecided

 • Marie Vloženo 20.01. 2015, 19:53 Reagovat Kotva

  Ahoj holky. Já zkušenost mám. Nechala jsem si sterilizaci provést půl roku po porodu 3 dítěte ve 40 letech. Ale opravdu jsem věděla co chci. A že je to nevratné. Ale už toto třetí těhotenství nebylo bez problémů, navíc mám problémy s vysokým tlakem a tak HA nepřipadá v úvahu a jsem zásadně odpůrce interupce zdravého dítěte. Takže pro mě nejlepší cesta. A fakt nelituji. Byla jsem na ster. před dvěma lety. Jeden den jsem nastoupila do nemocnice, druhý dem mi provedli steril. a další den mě pustili. Zůstala mi malinká jizva v pupíku. Někdy prý musí udělat ještě dvě malinké v podbřišku, ale v mém případě to prý šlo udělat jednou "dírou". Bylo mi vysvětleno, že se přeruší vejcovody a zapálí elektrikou, zjednodušeně řečeno. Nebolelo mně nic, trochu mi bylo nevolno z narkozy. Jenom se informujte o tom, kolik tento zákrok stojí. Někde to hradí pojišťovna, jinde pacientka. Stojí to většinou kolem 15 000,- kč.Já byla jsem v Třebíči, tam jsem neplatila nic, splnila jsem podmínku tři děti a věk 40 let. Jestli jste rozhodnuté pro sterilizaci, já můžu jenom doporučit. Vůbec nelituji.

 • Markétka Halina Příspěvků: 93
  Oblíbená: 0

  Markétka Halina Vloženo 20.01. 2015, 19:54 Reagovat Kotva

  Ahojík RybkoSmiletak já už splnila hranici věku i počtu dětí tak bych to mohla mít zdarma, Smilevím, že vratné to není, ale uměle se dá oplodnit, mám spíš obavy, aby to bylo stoprocentní,když už si tím projdu, abych pak ve 40 neotěhotněla po zákroku sterilizaceReakce na [690940]:

 • Marie Vloženo 20.01. 2015, 19:55 Reagovat Kotva

  Jestli potřebujete ještě nějaké info, když budu vědět, tak ráda poradím.

 • Markétka Halina Příspěvků: 93
  Oblíbená: 0

  Markétka Halina Vloženo 20.01. 2015, 19:56 Reagovat Kotva

  Marie to jsi mě potěšila, myslíš, že to má vliv na hormony, rychlejší přechod nebo nějaké vedlejší účinky ?Reakce na [690945]:

 • Marie Vloženo 20.01. 2015, 19:57 Reagovat Kotva

  Teď se dívám, že než jsem nadatlovala příspěvek, tak tu dva přibyly.

 • Marie Vloženo 20.01. 2015, 20:00 Reagovat Kotva

  U mně určitě ne. Spíš mi dělaly problémy prášky. Po těch jsem vůbec neměla chuť na sex, teď je to v pohodě, primář mně ujistil, že to, že se uvádí, že to není stoprocentní je vlastně blbost. Přišla mi návštěva ozvu se později

1 2 3

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist