reklama

Syn 21 měsíců ještě sám nechodí

Založila: dominika.xx, 22. 05. 2012, 17:41

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 2
  Oblíbená: 0

  dominika.xx Vloženo 22.05. 2012, 17:41 Reagovat Kotva

  Ahojky,mám takový problémek.Synovi je 21 měsíců a ještě se sám nepustil,aby se rozešel.Jen kolem stolku,postele a tak,za ručky také chodí,ale prostě né sám a přitom třeba na odrážedle motorce umí sám.Myslíte,že se jedná o nějakou vážnou poruchu?Paní doktorka dětská nám sice říkala,že je pomalejší,že až příjde čas,že se pustí,ale mě se to moc nezdá.Nemáte někdo nějakou zkušenost,nebo co by jste mi mohly poradit.Předem děkuji Dmoča

 • Ivana Příspěvků: 998
  Oblíbená: 14

  Ivana Vloženo 22.05. 2012, 22:24 Reagovat Kotva

  Domi, chybička je možná v tom, že mu umožňujete pohybovat se jinak - za ruce, na odrážedle... Jak se na to odrážedlo dostane? To ho tam posadíte a jeď?

  Možná by pomohlo přestat vodit za ručičky úplně, uložit odrážedlo a vrátit se na kočárek, pak by malému došlo, že chce-li odrážedlo a chůzi, musí se snažit sám.

  Můj teď 6letý dlouho lozil ( asi do 16 měsíců), pak začal chodit, za ruce jsem ho nevodila, abych mu nenabourala samostatné vzpřimování. Vozil se na golfáčích, když chtěl na zem, lezl.

  Držím palce, změňte přístup a vytrvejte, synek dosud neměl potřebu dělat něco navíc, když konáte za nějWink. Je léto, ideální čas.

 • Lena Vloženo 24.05. 2012, 08:16 Reagovat Kotva

  Ahoj, já teda vlastní zkušenost s dětmi ještě nemám, ale z vyprávění rodičů vím, že jsem taky jako malá dlouho nechtěla sama chodit... naši to vyřešili nakonec tak, že mě nevodili za ruce, ale oni si do rukou vzali švihadlo a já se držela toho prověšenýho švihadla (o které jsem se samozřejmě nemohla nijak extra opřít)... a za chvíli jsem chodila sama (ale prý jsem chodila, jen když jsem něco držela v ruce Wink) Nevím, jestli je to dobrý návod, ale u mě evidentně fungoval Wink

 • Martina Vloženo 24.05. 2012, 13:20 Reagovat Kotva

  Ahoj, nejdůležitější je, že se sám udrží na nohou a chodí, i když jen s oporou. To znamená, že nejde o mechanický problém nohou, ale že je jen otázkou času, kdy se sám odváží. Takže ho zkuste motivovat, jak píše třeba Ivana, a nakonec se dočkáte. Mlžete se také zamyslet nad tím, zda u vše trvá tak dlouho, než se něco naučí či se odváží - v tom případě je jen línější a půjde to, až se mu bude chtít, nebo až bude donucen.

  Hodně štěstí a trpělivosti.

 • Příspěvků: 2
  Oblíbená: 0

  dominika.xx Vloženo 25.05. 2012, 19:50 Reagovat Kotva

  Reakce na [160806]: ahojky Leno,děkuji.Tak si představ,že jsem zkusila to švihadlo,tach chvíli stál a pak se cítil nejspíše v nejistotě a radši si sedl..přeji hezký víkend

 • Dáša Vloženo 27.05. 2012, 11:33 Reagovat Kotva

  ahojky, malé se taky moc nechtělo, jen za ruce, tak jsme jezdili s dětským kočárkem a to tak, že jednou ručkou držela maminku a druhou kočárek, chce to vydržet, podle mě nejde o nic vážného jen o tu odvahu dítěte. Nakonec se odvážila sama, byla holt donucená, když maminka věšela prádlo a stále nešla:-)) Chce to trpělivost a hlavně hodně chválit, když se povede pár kroků samo...!!!

 • Maki Vloženo 15.06. 2012, 19:52 Reagovat Kotva

  Náš syn v 18 měsících taky chodil jen za ruce. Pak jsme to jednou riskli, postavili ho do prostřed místnosti, v dosahu nic a sám se rozešelLaughing

 • Lenina Vloženo 24.08. 2012, 23:10 Reagovat Kotva

  Reakce na [160122]:Dobrý den,jsme na tom úplně stejně.Syn je sledován na neurologii,má údajně centrální svalovou hypotonii,ale podle naší pani fyzioterapeutky se jedná spíše o trupovou hypotonii.Za ruky chce chodit,ale sám se ještě neodvážil.Ani se u nábytku sám nepustí,jde na něm vidět,že se hodně bojí,tudíž to už neřeším a nechávám mu čas.Ale můžu říct,že jsou chvíle kdy jsem z toho již na dně.Nejvíc mě štve reakce okolí,jak to všichni řeší a každý si k tomu ještě něco přidá.Držím palce ať se brzy rozběhnete:-)

 • Verča Vloženo 09.09. 2012, 20:24 Reagovat Kotva

  Ahojky, chtěla jsem se tě jen zeptat, kdy začal tvůj prcek chodit nakonec? Já mám stejný problém totiž, tak by mě to zajímalo.Našemu malýmu je 22.měsíců. Moc díky za odpověďReakce na [160122]:

 • Verča Vloženo 09.09. 2012, 20:30 Reagovat Kotva

  Maminky, máme doma 22.měsíčního klučinu a nechce se sám rozejít.Obchází nábytek, když ho postavím doprostřed místnosti, tak dojde třeba ke skříni sám, ale aby se rozešel sám od nábytku, tak ani náhodou. Máte některá podobný problém? Už mě štve, jak se každý diví a vyptává, proč nechodí Frown Přitom na neurologii bylo vše v pořádku.Cvičili jsme i Vojtovu metodu kvůli rozpohybování. Díky za každou reakci

1 2 3 4

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist