reklama

Těhotná bez žádné práce

Založila: Kristýna, 20. 07. 2015, 14:15

Vložit nový příspěvek

 • Kristýna Vloženo 20.07. 2015, 14:15 Reagovat Kotva

  Ahoj :) potřebuji poradit, hledala jsem na netu a nenašla nic co by uspokojilo moji zvědavost. Proto zkouším tady, třeba někdo zná odpověď na to co potřebuji. Nikdy jsem nebyla oficiálně zaměstnaná, ted jsem skončila školu a hrozně moc bych chtěla miminko. Jak to je s mateřskou a rodičovskou, když jsem nikdy nepracovala a nemá tudiš odpracovaný ten určitý počet hodin??? Taky jsem někde slyšela, že je možné abych získávala peníze přes partnera, který je zaměstnaný na hpp... má s tím někdo zkušenosti? děkuji. Kristýna

 • Příspěvků: 2207
  Oblíbená: 11

  Jai Vloženo 20.07. 2015, 14:59 Reagovat Kotva

  Ahoj, osobně s tvým přístupem nesouhlasím, myslím, že by ses měla na mateřskou nastoupit z práce a ne ze školy... Už jen proto, že mimčo se nemusí zadařit hned, můžete se pokoušet pár měsíců nebo i let. Ale to je jiná věc. Pokud nemáš odpracováno, na mateřskou nárok nemáš vůbec, rovnou dostaneš rodičák na 4 roky a vychází kolem 3500 kč/měsíčně. Peníze na partnera je možné brát, ale to nevim, jak funguje. Každopádně koukni na aperio, tam bys měla dohledat vše a pokud ne, tak jim písni a oni ti odpoví nejlíp...

  http://www.aperio.cz/7/poradna

 • Jana Vloženo 20.07. 2015, 15:43 Reagovat Kotva

  Informace ziskas na uradu prace.
 • Testovinka Vloženo 20.07. 2015, 19:16 Reagovat Kotva

  Podle tohoto článku (níže) to chápu tak, že i úspěšně ukončené studium se počítá...

  "Do požadované doby pojištění v rozsahu dvě stě sedmdesáti dní v průběhu posledních dvou let se počítá i doba studia na střední, vyšší odborné a vysoké škole nebo konzervatoři. V očích úřadů se jedná o „soustavnou přípravu na budoucí povolání pro účely důchodového pojištění“ v případě, že jste studium úspěšně dokončila."

  Jsou tam i informace o mateřské pro otce, ale je to celkem komplikované, do toho bych partnera nutit nechtěla.

  Zdroj: http://www.penize.cz/materska-dovolena/295938-materska-a-rodicovska-2015-spocitejte-si-kolik-dostanete

   

 • Anniel Vloženo 20.07. 2015, 19:52 Reagovat Kotva

  doba úspěšného ukončení studia se započítává, ale nárok na výplatu mateřské je tehdy, když těhotná nastupuje z pracovního poměru, jinak se nárok na PPM nemá z čeho vypočítat.

 • Janči Příspěvků: 4164
  Oblíbená: 14

  Janči Vloženo 20.07. 2015, 21:33 Reagovat Kotva

  Testovinko to se započítává do důchodu, ne do PPM Innocent

 • Testovinka Vloženo 20.07. 2015, 22:16 Reagovat Kotva

  Do důchodu samozřejmě. Ale evidentně i do PPM, když je to zmíněno v článku o mateřské a rodičovské :) Jen je asi (bohužel pro Kristýnu) pravda, že je třeba nastupovat z pracovního poměru, protože jak jinak by vypočítali nárok..? Nešlo by to ze základní mzdy nebo tak něco?

 • Jana Vloženo 20.07. 2015, 23:45 Reagovat Kotva

  Ne, studium se do PPM nezapocitava. Vim to, protoze jsem toto same nedavno resila. Pokud nema matka odpracovano, nema na ppm narok. Ale proc se tu dohadovat, kdyz si muze tazatelka zavolat na urad prace a socialku a zjistit si skutecne aktualni informace.
 • Anniel Vloženo 25.07. 2015, 01:29 Reagovat Kotva

  ÚSPĚŠNĚ UKONČENÉ studium se do doby (270 dní v posledních dvou letech) započítává., ale nárok na výplatu dávky vzniká tehdy, kdy je zaměstnaná, počítá se to z příjmu, takže pokud úspěšně ukončí školu (maturitní vysvědčení, diplom a toto doloží) a následně nastoupí do práce, tak nárok je. Na ÚP nezjistí nic, nárok na výplatu nemocenské dávky (PPM) v tomto případě posuzuje česká správa sociálního zabezpečení, která ji i vyplácí.

 • liankahulvova01@seznam.cz Vloženo 11.10. 2019, 06:20 Reagovat Kotva

  Chtěla jsem se zeptat na dcera je těhotná školu ne dodělal je ji 20 přítel nejeví zájem nemá žádné peníze na co má nárok a může na nemocenskou a zaregistrovat na pracak? Dekuji

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist