reklama

Těhotná v 15?

Založila: Verča, 17. 08. 2011, 14:10

Vložit nový příspěvek

 • Verča Vloženo 17.08. 2011, 14:10 Reagovat Kotva

  Ahoj, je mi 15. Možná že se to sem nehodí, ale právě jsem zjistila, že jsem těhotná (těhotenský test) . Otec dítětě však bydlí v Maďarsku. A ne, neskočila jsem do postele s první klukem. Toho kluka znám pár let. A zamilovali jsme se do sebe. Teď však nevím, co mám dělat. Bojím se to někomu říct. Prosím, pomozte Frown

 • Lucy Vloženo 17.08. 2011, 14:33 Reagovat Kotva

  Ahojky Verčo. To ses tedy dostala do zapeklité situace. Máš už nějakou představu, zda si chceš miminko, i přes svůj mladinký věk nechat, nebo o tom ani neuvažuješ? Hodně jde o to, jaké máš vztahy s maminkou, s rodiči. Určitě to zvládnout jde, ale pravda je, že si start do života teď hodně zkomplikuješ. Tohle je věc, kterou nikdo nemůže soudit. Já se sice o mimčo zrovna pokouším, ale pokud by ses ve své situaci rozhodla jít na interrupci, nikdo by ti to určitě nevyčítal. Nevím v jakém jsi týdnu, ale revize dělohy je velmi jednoduchý zákrok, fyzicky nijak náročný. Ale třeba máš doma skvělé zázemí a spolu s rodiči péči o miminko zvládnete. Nevím, zda bys mohla počítat s pomocí otce dítěte, zvlášť, když píšeš, že je to cizinec. Každopádně, pokud to jenom trochu jde...svěř se mamče co nejdříve, budeš potřebovat její pomoc i v případě, že půjdeš na revizi dělohy, i v případě, že mimčo donosíš. Nebyla bys první mladinká mamina. A pokud myslíš, že tvoje mamka to nepochopí, poraď se se svým gynekologem, určitě se bude snažit dát ti co nejvíc informací a dobrých rad. Přeju Ti, ať to zvládnete co možná nejlépe.

 • Verča Vloženo 17.08. 2011, 15:41 Reagovat Kotva

  Nevím, zda to říct mámě. Bojím se, že to nepochopí a zavrhne mě Frown. Vždycky mě před tím varovala a já jí neposlechla.Nedokážu si ani v nejmenším představit, že bych "zabila" své dítě. Tak moc děti miluji. Ale..co když mi to zničí vzdělání, kariéru? V tom případě bych na interupci asi šla. :/ Každopádně půjdu ke gynekologovi :)Děkuji moc za radu.

 • Renča Vloženo 17.08. 2011, 18:33 Reagovat Kotva

  Ahoj Verunko.

  Pokud Ti těhotenství potvrdí i gynekolog, a to by měl co nejdříve, řekni to své mámě okamžitě. I když bude zuřit a nadávat, kdo by se nezlobil, tak Ti později určitě bude při nejmenším oporou v Tvém rozhodnutí. A mělo by to být hlavně Tvoje rozhodnutí, protože si to můžeš vyčítat celý život. Já si třeba myslela, že jsem schopna jít na interupci, ale když jsem zjistila, že jsem zase těhotná, nedokázala jsem zabít človíčka, který ve mě žije. Mamka se s tím určitě srovná a pomůže Ti. A když ne mamka, zkus to s babičkou. Studovat můžeš i s dítětem, ale musíš mít dobré zázemí tzn. že Ti někdo malé bude hlídat, jak budeš chodit do školy. Držím Ti palečky, ať to všichni zvládnete.

 • Sára Vloženo 18.08. 2011, 04:19 Reagovat Kotva

  Ahoj Verčo, je to strašně brzo a nebude to lehké, tak ani tak. Ale souhlasím s ostatníma, důležité je to řešit co nejdřív. Je na tobě, zda nejdřív navštívíš gynekologa nebo se poradíš s mamkou nebo někým, komu můžeš věřit. A určitě jejich oporu budeš potřebovat i potom, co se rozhodneš. Mamka tě nezavrhne. Kdyby jí byl tvůj osud lhostejný, nevarovala by tě před tím klukem. Vyvádět bude, možná se naštve, možná ti bude v slzách vyčítat, žes jí měla poslechnout, ale bude stát určitě při tobě, jsi její dcera. A studovat se opravdu dá i s dítětem. Není to žádná sranda, ale nebyla bys první, ani poslední. V případě, že si dítě necháš, asi bych si nehrála na hrdinku samoživitelku, ale zkusila se zapojit do "akce" i tatínka. Byli jste u toho přece oba, oba byste tedy měli nést zodpovědnost. Maďarsko není sice zrovna za rohem, ale taky to není konec světa. Moc držím palce.

 • Monika Vloženo 18.08. 2011, 07:42 Reagovat Kotva

  Mila Verco, je pravda, ze v Evrope nebyva caste potkat tak mladou maminku jako v jinych castech sveta, ale kvuli tomu to neznamena, ze se ji nemuzes pred verejnosti stat. Moc se mi libi, jak se k tomu stavis - ze predem sve dite okamzite nezavrhujes. Moc bych Ti prala, abys nasla dostatek sil se za sve dite postavit, i kdyby Te vsichni opustili. V pripade, ze bys potrebovala pomoci, je dostatek organizaci, ktere by se o Tebe a Tve dite aspon na zacatku postaraly a pomohly Ti resit Tvou situaci - napr. Kolpingovo dilo.

  Co se tyce srovnani kariery a ditete, urcite sama citis, co je dulezitejsi. V zivote mohou prijit okamziky, ktere dokazi smest karieru jednim smahem - autonehoda, ochrnuti, vazna nemoc... Pak by Ti bylo nesmirne lito, zes dala prednost kariere pred ditetem.

  Preji Ti, aby ses rozhodla chranit svuj maly poklad, ktery v Tobe roste. Je jedinecny a nenahraditelny. Preji vse dobre! :-)

 • Kačka Vloženo 18.08. 2011, 12:03 Reagovat Kotva

  Ahoj Verčo, souhlasím s Monikou. V Německu jsem studovala sociální pedagogiku a tak jsem v rámci své půlroční praxe ale i později při zaměstnání které jsem měla vedle studia pracovala i v domě pro mladistvé matky. Bylo to něco na způsob tréningového bydlení aby byla děvčata připravena se o sebe a své dítě sama postarat. Pomáhali jsme jim i s dětmi aby mohli dokončit školu. Tohle byla ale taková poslední záchrana pro holčiny, kde rodina nefungovala, nebo nechtěla pomoci, kdy otec dítka nespolupracoval nebo byly další dost závažné problémy, které neumožňovaly mimčo vychovávat v rodině maminky. Snad je něco podobného i u nás v Čechách. I když jsem zatím na to nenarazila. Já doufám, a přeji ti aby to tvoje mamka nějak rozdýchala a nakonec ti pomohla. Nevzdávej to. Jednoduché to určitě mít nebudeš, ale zvládnout se to dá. V tuhle chvíli se možná bude zdát přerušení jako nejjednoduší řešení a nejspíš ti to budou někteří lidé tobě blízcí doporučovat, ale s tím pocitem viny, který dřív nebo později po přerušení přijde budeš muset žít ty. Co ti můžu akorát poradit, pokud všechno dobře dopadne a narodí se ti zdravé miminko, je nehrát si na supermatku ale nechat si poradit. Zní to banálně ale někdy je velmi těžké přijmout radu od někoho staršího, zvlášt když není vždy podána nějak šetrně. Taky musíš počítat s tím, že přijdeš o některé kamarádky, protože budeš mít starosti o miminko a nebudeš s holkama všude moct jako do teď. A to je taky docela depresivní. Ale pokud tohle zvládneš a překonáš, tak už pak zvládneš i dodělat školu a další vzdělání, které budeš chtít. Odložit školu o rok nebo dva, není v tvém věku ještě taková katastrofa. Všechno se dá dohnat. Já třeba začala studovat až v 26 letech. Laughing Myslím na tebe a přeji ti hodně síly při dalším rohodování se.

 • Saša Vloženo 18.08. 2011, 12:05 Reagovat Kotva

  Ahoj Verčo,

  moje kamarádka před 15 lety porodila v šestnácti, rodina ji nezavrhla a pomohli jí, i když nejprve se všichni hroutili a zuřili a vůbec to z kraje neměla snadné, doma s ní nemluvila ani noha od židle, otec dítěte se nějak vytratil...nakonec všechno dobře dopadlo, narodila se zdravá holčička - dnes pěkná puberťačka, kamarádka si našla partnera a vzali se, její matka je hrdá babička...jo a co se studia týče, měla individuální studijní plán, rodina jí pomohla a normálně odmaturovala.

 • Zuzana Vloženo 18.08. 2011, 13:10 Reagovat Kotva

  Ahoj já ti poradím asi něco jiného než holky přede mnou.V 15-ti mít dítě když jseš ještě sama dítě mě nepřipadá rozumné.Máš ještě hodně času před sebou.Měla bys dokončit minimálně školu,a taky mít nějakého partnera.V této době nikomu nepřipadá nenormální vzorec rodiny bez otců ale je to nemocný model rodiny,děti nepoznají mužský princip,chybí jím prostě mužský element.Dnes a denně dávají jaké těžké to mají matky samoživitelky,nevím kolik z holek co ti radí jsou samoživitelky ale v této době pokuď samoživitelka nemá fakt dobrou práci tak je téměř na samém okraji společnosti/co se financí týče/.Dávat se do péče nějakých organizací,nemít podporu rodiny,vzdělání to tvé psychice nepomůže,aby dítě vyrůstalo v cizím prostředí a s matkou bez jakýchkoliv jistot je šílenost.Vzpamatuj se je pěkné že máš ráda děti ale realita je pak jiná,bude to tvé dítě na 24 hod.denně a jestli skončíš v nějaké organizaci tak nevím jestli tvůj hodně nízky věk dokáže všechno zvládnout.Ono se to dobře radí že pak si doděláš školu atd.pak taky možná nebudeš vědět kde ti hlava stojí abys ze základním vzděláním našla takovou práci abys uživila sebe i dítě.A takové rady zapojit tatínka do akce jestli má tatínek podobný věk jako ty a navíc žije v Maďarsku promiň ale nedávám tomu velkou šanci.Zaráží mě kolik holek nebo žen ti tady radí opak,vůbec mě to hlava nebere,ale je to jen a jen na tobě. Ať je tvé rozhodnutí správné!

 • Katka Vloženo 18.08. 2011, 20:28 Reagovat Kotva

  Verčo,bydlím ve městě kde je tenhle věk pro těhotenství dá se říci zcela běžný,a ikdyž já sama jsem otěhotněla v 17 a 3 měsících a rodila týden po 18 se mi to zdá hodně brzy.neměla jsem dodělanou školu a věř mi není to lehké,chyběl mi jen půl rok do konce a tobě chybí celá minimálně střední,rozmysli se dobře a at to máš doma jakkoliv určitě to řekni v první řadě mámě,čím později to řekneš tím víc se bude zlobit.Měj se

1 2 324

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist