reklama

Teratom - vrozená vývojová vada

Založila: Martina007S, 05. 08. 2014, 21:56

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 0

  Martina007S Vloženo 05.08. 2014, 21:56 Reagovat Kotva

  Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost s touto diagnózou.

  Jsem v 18. tt a moje mimi má nádor jednoduše řečeno na zadku. Nádor je nezhoubný, ale po porodu se musí odstranit, protože se zvrhává ve zhoubný. Bohužel obecně je operace riskantní. Nádor je prorostlý dovnitř, hrozí inkontinence moči a stolice. Nádor může zatížit i srdce, to souvisí pak s předčasným porodem.

  Příští týden mam jít na mag.rezonanci, kde se uvidí jak ten nádor skutečně vypadá. Ale už mi nikdo neřekne, jak se bude nádor vyvíjet do konce těhotenství.

  Prosím o pomoc, jsem naprosto zoufalá. Jeden doktor řekl, že by to ukončil a druhý, že do 24. tt je času dost Undecided.

  Díky

 • Bluumy Příspěvků: 591
  Oblíbená: 12

  Bluumy Vloženo 05.08. 2014, 22:11 Reagovat Kotva

  Reakce na [609120]: Marti, kdybych se vžila do tvý situace, která není nikterak lehká, tak ja bych u sebe byla pro ukončení, už na začátku jsem si říkala, že když bude mimi jakkoliv postižený nebo v tvém případě mít nádor, já bych to ukončila i s přítelem jsme se shodli, protože příště je větší šance mít zdravé miminko. Já bych se bála, co bude v budoucnu. Už jenom to, že hrozí inkontinence moči a stolice, co bude mít pak dítě za kvalitu života? Děti se mu budou furt posmívat a v dospělosti to taky sebevědomí moc nepřidá. Je to těžký rozhodnutí. Toť můj názor Smile

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 0

  Martina007S Vloženo 05.08. 2014, 22:20 Reagovat Kotva

  Reakce na [609133]: Moc ti děkuji za reakci.

  Přemýšlím, že nepůjdu ani na tu mag.rezonanci.

 • Stáňa Příspěvků: 1141
  Oblíbená: 5

  Stáňa Vloženo 06.08. 2014, 00:03 Reagovat Kotva

  Marti, to je hrozně moc těžký ... já bych ale tu rezonanci ještě zkusila, třeba se zjistí, že to není tak hrozné a že bude po operaci v pořádku. Aby sis jednou své rychlé rozhodnutí nevyčítala.

  Jinak mám stejný postoj, kdyby mé miminko mělo být (jakože naštěstí nebylo) jakkoli postižené, nedala bych to. Jsem hodně vytížená a hlavně málo pokorná na to, abych to ustála Cry

  Pevně věřím, že máte šanci, musíš ale myslet pozitivně, spoléhá na Tebe a Tvé rozhodnutí Embarassed Tak to nevzdávej a zkus všechno, co půjde zjistit.

  Držím palce.

 • MIlka Vloženo 06.08. 2014, 07:43 Reagovat Kotva

  Ahoj MArtino, vážně na nic co? ale zkus si vyzjistit co nejvíce než těhu ukončíš. já bohužel nebo díky Bohu nevím vůbec nic a tak neporadím. ať už se rozhodneš jakkoli, je potřeba si za tím stát a nic si nevyčítat, přeji mnoho sil!pa

 • kesi Vloženo 06.08. 2014, 08:07 Reagovat Kotva

  Podle postojů dvou lékařů se mi zdá že šance spíš není než je. Medicína je sice velmi pokročila ale ne vsemohouci a zázračná. Některé vady umí bezvadně odoperovat ale tady to tak moc nevypadá. Osobně bych šla na rezonanci. Ale těžká inkontince nevím jestli víš co znamená ale není s tím valný život a člověk ztrácí kvalitu života a v tomto případě určitě i soběstačnost. Asi dospělosti se to netýká ale dítě bude hodně omezené. Tohle bych dlouhodobě podruhé nezvládla. Dlouho jsem pracovala s postiženými dětmi a měla jsem i tělesně postiženého manžela a ať tvrdí kdo chce co chce ale vždy je to obětování se a plné přizpůsobení životu tomu druhému což je po určité době velmi vyčerpávající. Toť má přímá a osobní zkušenost.
 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 0

  Martina007S Vloženo 06.08. 2014, 08:23 Reagovat Kotva

  Reakce na [609201]: Problém je v tom, že ten nádor se bude vyvíjet i po té MRI a nikdo neví jak. Tak mi ta MRI přijde zbytečná.

 • tomismi Příspěvků: 459
  Oblíbená: 0

  tomismi Vloženo 06.08. 2014, 10:48 Reagovat Kotva

  ahojky Martino, tedy upřímně, to je hrozný...nedovedu si to představit a je mi jasné, že to musí být fakt těžké, ale za mě bych to malé a sebe netrápila. Ty se z toho časem dostaneš, budeš mít zdravé mimi...ale to co vás čeká, když se to chůdě narodí...to je fakt hrozné. Ale je jasné, že kdo to nezažije, vůbec nic neví. Ať už se rozhodneš jakkoliv, držím Ti pěsti a přeji hodně sil..

 • Nikol Vloženo 06.08. 2014, 11:12 Reagovat Kotva

  Dámy, ono se velmi dobře radí druhým, když vy v té situaci nejste...18tt už je dost daleko, ukončení je složitější, než se zdá - není to "jen" mininterrupce...

  Martino, poradím takto: jděte na rezonanci, s výsledky obejděte více lékařů v různých zařízeních a na základě toho si sestavte pro a proti - třeba to nebude tak zlé, jak se to teď jeví. Pokud to bude špatné, pak je to na Vás - osobně bych také ukončila, ale byla by to ta nejtěžší věc, kterou bych v životě udělala a vím, že naučit se s tím žít by nebylo jednoduché, ale věděla bych, že to rozhodnutí bylo správné.. Je to opravdu na Vašem posouzení, je to dítě Vaše a manžela/partnera, vy jediní jste oprávnění se rozhodnout - obě rozhodnutí budou zátěží pro vztah i vás dva..

 • Jaja34 Vloženo 06.08. 2014, 11:18 Reagovat Kotva

  Reakce na [609405]: musím plně souhlasit.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist