reklama

Termín porodu - jsem zmatená

Založila: Terez, 20. 07. 2018, 08:32

Vložit nový příspěvek

 • Terez Vloženo 20.07. 2018, 08:32 Reagovat Kotva

  Ahooj, poraďte prosím, mám v tom guláš. Čekáme první (neplanovane, zjištěno v 15tt takže ani nebylo známo datum poceti) a termín mi doktor na první návštěvě určil 11.11. Doktoři pokaždé používají týdny, ale pro mě je prostě jednodušší to rovnou převádět na měsíce.

  A jak jsem si tak včera večer pročítala tak jsem z toho termínu celkem zmatená, protože jsem se zaregistrovala na jednom webu, kde mi chodí do mailu každý týden info v kolikatem jsem týdnu a co vše se v tom týdnu s mimcem děje. A právě tento týden bych podle toho měla být ve 25tt a v úterý na kontrole mi doktor řekl 23tt. Tak já nevím jestli mám počítat s tím co řekl doktor s tím, že se mi ten termín posune o ty "dva" týdny, nebo jestli to pořád vypadá na stejné datum. A jestli vám doktor řekl, že se termín posune, ve kterém týdnu třeba? Abych věděla pro příště (jdu až 14.8. a teď jsem stejně mimo domov, takže se ho zeptat nemůžu a připadnu si celkem hloupě. Lidé se ptají a já jim nejsem ani schopna odpovědět :(

 • Kaj Vloženo 20.07. 2018, 09:23 Reagovat Kotva

  Nejlépe se pozná staří plodu podle screeningu ultrazvukem ve 12tt, kdy se podle vývoje dá určit staří plodu. Pozdější odhady jsou méně přesné. Ani termín poslední menstruace nemusí přesně určit staří plodu. Podle mého názoru platí termín, který ti řekl gynekolog, asi k němu došel na základě svých pozorování vývoje (více informaci=větší přesnost). Ale můžeš se ho na příští návštěvě zeptat, proc je nyní v termínech rozdíl. Jinak stari plodu se uvádí po týdnech kvůli přesnosti, měsíce jsou zavádějící. Ať se Vám daří!
 • Daniela Vloženo 20.07. 2018, 13:32 Reagovat Kotva

  Já bych se asi držela toho termínu 11.11., co ti řekl doktor, podle kalkulačky bys tedy dnes měla být 23+5, tj. ukončený 23.týden a probíhající 24.týden těhotenství. Teď už se asi přesnějšího termínu nedobereš, protože opravdu platí, že nejpřesnější je na screeningu na konci 1.trimestru. Protože do této doby se všechny děti vyvíjejí stejně, ale potom už je ten růst individuální (na UTz ve 20.týdnu už každé udávají různou váhu. A pak ve 40 týdnu se některé děti rodí s váhou 2800 a některé třeba 4500 g, a přitom jsou všechny donošené).

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist