reklama

Tipy na filmy

Založila: Jana, 01. 09. 2010, 08:43

Vložit nový příspěvek

 • Jana Příspěvků: 29
  Oblíbená: 1

  Jana Vloženo 01.09. 2010, 08:43 Reagovat Kotva

  Zatím spolu, zatím živi (Knight and day)

  Fakt super! A protože se to dost podobá Mr. a Mrs. Smith tak shrnu rozdíly:

  1.Cameron a Tom nevypadají tak umělohmotně jako Angelina a Brad

  2.I když v reálu Cameron a Tom žádný vztah nemají, tak je mezi patrné opravdu velké „jiskření“.

  U Smith’s jsem nepochopila, proč jsou ti dva vlastně spolu…

  3.Je to takové roztomile oldschool. Žádná supertechnika se nekoná, je tu jenom pořádná akční řežba a jedinou technickou vymožeností je mobil. Zápletka se točí kolem baterie, která je lepší než Duracell. A jde opravdu o baterku, jako o tu věc ve tvaru válečku. Tudíž žádný hypermoderní chip ani software – fakt baterka.

  4.A to nejdůležitější nakonec – je to asi tak tisíckrát vtipnější a hlášky z filmu mi vydržely na celou cestu z OV do FM... už moc dlouho jsem se takhle nebavila a vřele doporučuji :)


  192-blank.gif

 • Mitti Příspěvků: 3252
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 01.09. 2010, 11:53 Reagovat Kotva

  Ahoj Jani, jenom připíšu vysvětlení pro ostatní, kde se tady vzala recenze na film. Jana je moje sestra a recenze filmů píše už dlouho na Facebook pro kamarády. Mně se ty recenze líbí, takže jsem ji přesvědčovala, ať je dá někam veřejně na web. Zkouší to tedy tady.

 • Jana Příspěvků: 29
  Oblíbená: 1

  Jana Vloženo 13.09. 2010, 15:34 Reagovat Kotva

  Pan Nikdo (Mr. Nobody)

  Tak jsem nad tím přemýšlela, o čem tohle sci-fi vlastně bylo a napadají mě dva pohledy…

   1. Film je o chlapci, kterému andělé před narozením opoměli odejmout dokonalé povědomí o celém vesmíru. Vesmír je devítirozměrný. Kromě čtyř rozměrů, které registrují obyčejní lidé, chlapec vnímá existenci dalších pěti rozměrů. Tyto rozměry nejsou jen prostorové, ale i časové. A čas nemusí vždy plynout pouze jedním směrem v každém rozměru. Chlapec díky andělskému opomenutí ví o všem, co prožívá v ostatních světech třeba právě v tu chvíli, kdy je v jednom z nich umírajícím starým mužem, který vypráví své prožitky.

  2. Film je o starém muži, který už to má prostě všechno pomotané. Neví, kdo je, neví, co se skutečně stalo a co je jenom představa neuskutečněné reality a jeho vyprávění moc nedává smysl.

   Ať už se na to díváte jakkoliv, je to zajímavé a strhující vyprávění starého muže (nebo mladého?) Každé rozhodnutí vyvolává nekonečné následky. Neexistuje „správné“ rozhodnutí. Život se může ubírat různými směry a nikdo nemůže ohodnotit, že zrovna tato cesta vede ke štěstí, protože ono se jaksi to štěstí nekoná… Tak nějak to z filmu vycítíte…. Prostě se narodíte, pak něco prožijete (kdo ví, jestli mohlo být hůř nebo líp, kdybyste se rozhodli jinak) a nakonec jste prostě na konci….

   Já se rozhodně přikláním k andělské verzi s devítirozměrným vesmírem a pokud jste to někdo viděli, dejte vědět, co vy na to :)

 • Mitti Příspěvků: 3252
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 13.09. 2010, 18:48 Reagovat Kotva

  Díky za tip. Ale nevím, jestli se zrovna na tenhle film podívám. Když je během filmu všechno třikrát úplně jinak než předtím, tak mě to spíš naštve, než abych si řekla, že je to super. Ani Počátek jsem neviděla :) Nebyl by nějaký film z reality?

 • Mája Příspěvků: 297
  Oblíbená: 4

  Mája Vloženo 19.09. 2010, 13:30 Reagovat Kotva

  Ten Pan Nikdo mi podle toho, co Jana napsala, přijde něco jako Fontána (nemyslím obsahem, ale pojetím), nevím, jestli bych to byla schopna "skousnout" - Fontánu jsem viděla 2x a pořád jsem to moc nepochopila...asi jsem jednoduššíWink

 • Mitti Příspěvků: 3252
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 01.11. 2010, 09:17 Reagovat Kotva

  Tak nám se teď osvědčily staré filmy, viděli jsme v poslední době Nůž ve vodě, Taxikář a Wall Street a bylo to výborné :) Neviděla jsi Jani to nové pokračování Wall Streetu? A taky mě zajímá Iluzionista, když to Fuka tak chválil http://fffilm.fuxoft.cz/2010/07/recenze-lillusionniste-100.html.

 • Jana Příspěvků: 29
  Oblíbená: 1

  Jana Vloženo 01.11. 2010, 10:28 Reagovat Kotva

  Na Wall Street jsem se tak dlouho chystala, až to nějak usnulo :-). V poslední době jsem ale viděla Iron man 2 a to bylo skvělé. Komu se líbí tyhle filmy a viděl jedničku tak bude nadšený stejně jaká já ;-). Pak jsem ještě usnula v půlce Expendables. A ze starších filmů jsem viděla minulý týden zcela a úplně dokonalý Heat (v češtině přiblble přeložený název Nelítostný souboj....)No a problém s filmy je teď ten, že začala nová sezona a běží všechny ty seriály a ty mě dost vytěžují :-D. Sleduju The Big Band Theory, HIMYM, Dr. House, Supernatural.... Zajímalo by mě, jestli jsem sama takový magor nebo jestli někde existuje podobně ujetá mamina!

 • Jana Příspěvků: 29
  Oblíbená: 1

  Jana Vloženo 01.11. 2010, 12:50 Reagovat Kotva

  ježiši já jsem fakt napsala Big Band Theory Embarassed , samozřejmě je to Big bang theory Innocent.... no a k BBT, který hodně lidí sleduje na COOL  musím ještě říct, že český dabing sráží umělecký dojem tak o dvě třetiny...

 • Mitti Příspěvků: 3252
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 01.11. 2010, 13:18 Reagovat Kotva

  Jo, mě může naštvat, když někdo dabuje moje oblíbené herce, naposledy jsem takhle viděla Dannyho parťáky 2, hrozná blbost a ještě George Clooneyho mluvil myslím Jan Kanyza... Nebo to možná nebyla úplná blbost, jen ten dabing to zkazil, nevím. Časem se snad prosadí digitální televize, kde si bude moct člověk vybrat, jestli to chce v původním znění, nebo s titulky, nebo dabované. 

 • Ajax Příspěvků: 24
  Oblíbená: 2

  Ajax Vloženo 06.11. 2010, 08:00 Reagovat Kotva

  Zkuste Fotr je lotr  a  Jeho fotr to je lotr  ( fakt se nařechtáte - výchova vnoučka je tam moc hezky podaná Smile  )

  Hrají: Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Blythe Danner, Teri Polo, Alanna Ubach, Owen Wilson, Tim Blake Nelson, Cedric Yarbrough, Victoria Chalaya, Kali Rocha

1 2 3 4 5 6

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist