reklama

TP březen 2023

Založila: Jane89, 06. 08. 2022, 22:00

Vložit nový příspěvek

  • Jane89 Vloženo 06.08. 2022, 22:00 Reagovat Kotva

    Zdravím, už je zde též někdo v očekávání s termínem v březnu 2023? Tu první pořádnou prohlídku mám za týden, to už by mělo být srdíčko, zatím potvrzeno těhotenství testem a ultrazvukem.

    Ještě mám takový dotaz, zda se s tím někdo z vás nesetkal, protože mě doktorka dost vyděsila. Kojím ještě rok a půl starého syna a ona prohlásila, že mě musí varovat, že má řadu pacientek, které potratili při kojení. A že při kojení některým ženám tvrdne břicho (kontrakce, tak se mám pozorovat). Když jsem se ptala na vědecký základ/důvod, nevěděla, ale že prý to už dělali naši prapředci, že když žena otěhotněla, předala své předchozí stále kojené dítě jiné kojící ženě v kmenu. To mi jako vědecky podložený důvod moc nepřišlo Undecided Čekala bych něco, jakože třeba tělo, pokud není řádně živeno, tak má problém živit matku, částečně kojené dítě a plod zároveň. Povídala akorát, že zakázat mi to nemůže, ale že abych pak neříkala po potratu, že mě nevarovala.

    Tak jsem z toho na vahách. Štve mě to, protože ještě chci kojit do cca 2 let syna a cca 2 měsíce před dalším porodem, a už jsme museli kojení různě omezit, abych si vůbec obnovila cyklus (rok a čtvrt jsem nemenstruovala). Když se podařilo to i otěhotnět, radovala jsem se, že zase můžu malému dávat, kdykoli si mezi jídly řekne, zejména teď v horku se to hodí jako další zdroj tekutin. A teď mi to zkazila, že to mám hodně omezit a ideálně přestat hned. Přítel na mě sice netlačí, ale zmínil, že ho bude hodně mrzet, pokud kvůli kojení o to malé teď přijdu Frown Ačkoli, jak bychom věděli, že to bylo zrovna kvůli tomu? No, kazí mi to psychicky začátek mého druhého těhotenství.

    Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost, varovali vás vaši gynekologové v obdobné situaci?

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist