TP březen 2023

Autor: Jane89   6.8.2022 v 22:00

Zdravím, už je zde též někdo v očekávání s termínem v březnu 2023? Tu první pořádnou prohlídku mám za týden, to už by mělo být srdíčko, zatím potvrzeno těhotenství testem a ultrazvukem.

Ještě mám takový dotaz, zda se s tím někdo z vás nesetkal, protože mě doktorka dost vyděsila. Kojím ještě rok a půl starého syna a ona prohlásila, že mě musí varovat, že má řadu pacientek, které potratili při kojení. A že při kojení některým ženám tvrdne břicho (kontrakce, tak se mám pozorovat). Když jsem se ptala na vědecký základ/důvod, nevěděla, ale že prý to už dělali naši prapředci, že když žena otěhotněla, předala své předchozí stále kojené dítě jiné kojící ženě v kmenu. To mi jako vědecky podložený důvod moc nepřišlo Undecided Čekala bych něco, jakože třeba tělo, pokud není řádně živeno, tak má problém živit matku, částečně kojené dítě a plod zároveň. Povídala akorát, že zakázat mi to nemůže, ale že abych pak neříkala po potratu, že mě nevarovala.

Tak jsem z toho na vahách. Štve mě to, protože ještě chci kojit do cca 2 let syna a cca 2 měsíce před dalším porodem, a už jsme museli kojení různě omezit, abych si vůbec obnovila cyklus (rok a čtvrt jsem nemenstruovala). Když se podařilo to i otěhotnět, radovala jsem se, že zase můžu malému dávat, kdykoli si mezi jídly řekne, zejména teď v horku se to hodí jako další zdroj tekutin. A teď mi to zkazila, že to mám hodně omezit a ideálně přestat hned. Přítel na mě sice netlačí, ale zmínil, že ho bude hodně mrzet, pokud kvůli kojení o to malé teď přijdu Frown Ačkoli, jak bychom věděli, že to bylo zrovna kvůli tomu? No, kazí mi to psychicky začátek mého druhého těhotenství.

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost, varovali vás vaši gynekologové v obdobné situaci?

Autor: Pav3   18.8.2022 v 22:41

Zdravím, termín mám na začátku března a také kojim. Dětská lékařka , gynekolog i paní v lékárně mi říkala, že to ničemu nevadí. Dokonce, že nějaké matky kojit ani nepřestaly a jely v tahu. Tím ale nechci shodit doporučení tvé lékařky, protože v takové situaci a po takovém názoru se musi rozhodnout každý sám. Kdyby to řekli lékaři mě, tak by mě to taky vystrašilo.

 

 

 

Autor: Jane89   25.8.2022 v 13:15

Pav3, díky moc za tvůj příspěvek, aspoň trochu mě uklidnil. My teď kojíme už jenom ráno, aspoň to syna déle udrží v posteli Laughing Myslím, že je to tak rozumně omezené a uvidíme, kdy to utneme úplně. Pořád si myslím, že podstatou problému tu může být jen ten nedostatek stravy technicky pro tři osoby, tak se snažím zapracovat aspoň na tom, a samozřejmě se sleduju.

Autor: Pav3   18.9.2022 v 00:16

Tak to jsem ráda, že to aspoň trochu uklidnilo. Já teď kojim hlavně v noci a taky ráno. V noci to je několikrát a pravidelnou stravu moc nestíhám. Doma mám dceru skoro sedmiletou a druhou rok a skoro tři měsíce, takže to někdy nestíhám, ale všechno probíhá v pořádku.

 

Autor: Jane89   28.9.2022 v 19:15

My jsme vstoupili do druhého trimestru a jsme všichni v pořádku i dle prvotrimestrálního screeningu. Pořád kojím ráno, a když je malý nemocný a má horečky, tak i přes den, aby mu mléko imunitně ještě pomohlo víc. Strava u mě taky z časových důvodů není nejzářnější a jsem unavenější i je mi více nevolno než v prvním těhotenství, ale může to být tím, že to bude holčička.

A jak se cítíš ty na vstupu/začátku druhého trimestru? Mně termín posunuli po tom screeningu z půlky na konec března, asi to byl nepravidelný cyklus.

Autor: Jane89   22.1.2023 v 13:59

Jak jsou na tom další březňátka na začátku roku, a tedy v posledním trimestru? Malá se teď začala hodně hýbat (převalovat) a kopat, a je to docela změna, protože doposud byla výrazně klidnější než bráška před dvěma lety Laughing

Zatím nemám vůbec nic sbaleno ani vytažené nejmenší oblečení, tak snad nás nepřekvapí aspoň ještě měsíc (termín máme na konci března). Jak jste na tom s pocity a přípravami vy?

Autor: Eso   28.1.2023 v 10:11

Ahoj holky, mohla bych se přidat?

Mám termín 9.3. a čekám chlapečka. Bude to moje první miminko takže mám docela strach. Vybrali jsme jméno William. Máme už většinu věcí nachystanou, chybí nám už jen kočárek.

Akorát kvůli mým komplikacím budu muset na císaře, pokud se malí nenarodil do termínu. Prý mě nenechají ani jeden den navíc. Tak doufám že se umoudří.

Chci se ještě zeptat jestli máte zkušenost s kombinací pes a novorozenec. Máme doma Máme doma rok a půl starou fenku. Je trošku blázen ale není nijak agresivní.  Tak doufám že malého hezky příjme.

Krásný den .

 

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Mám nárok na OZZ?

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 21.2.2024 v 00:40

Přítel odešel

Těhotenství

Poslední příspěvek: 19.2.2024 v 15:56

IVF stimulace, synarel

Otěhotnění

Poslední příspěvek: 30.1.2024 v 20:16

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.