reklama

V roce neleze po čtyřech

Založila: Niki, 13. 06. 2019, 09:10

Vložit nový příspěvek

 • Niki Vloženo 13.06. 2019, 09:10 Reagovat Kotva

  Zdravím,  chci se zeptat, zda je normální že dítě neleze v roce po čtyřech a ani nestojí. Posadí se ze šikmého sedu i přes kolena.Plazí se velmi rychle, střídá ruce nohy dobře a překonává překážky. Ale s tím lezenim ji to nejde.Mám vyhledat  odborníka?

 • Maja Vloženo 13.06. 2019, 09:33 Reagovat Kotva

  Rozhodně bych radši šla za fyzioterapeutem zbytečně než něco hned na začátku zanedbat. A doktorka na to nic neříká?

 • LenkaX Vloženo 13.06. 2019, 10:03 Reagovat Kotva

  Já bych ještě počkala. Pokud na prohlídce v roce nejevil pediatr nějaké podezření asi je vše v pořádku.

  Naša se plazila téměř půl roku a ke konci byla fakt rychlá. A začala lézt po čtyřech až když si již měsíc stoupala u nábytku, do té doby se nedostala ani do sedu, u ní to bylo cca v roce.

  Sestra takhle čekala na pouhé otáčení u dcerky do 10 měsíce s prvním otočenímn se do týdne i plazila, 3 měsíce na to se začala tahat nahoru a lezla po čtyřech a v 16 měsících již chodí.

  Pokud leze jako voják v příkopu a využívá obě strany přiměřeně rovnoměrně, tak je nejspíše vše v pořádku. Když se již dostane i do sedu tak již nejspíše prošla i pérováním na kolínkách k vertikalizaci. To je myslím vývoj k roku docela přiměřený. Ono se to pak zhoupne ze dne na den a nezáleží zda to je pár dní před nebo pár dní po narozeninách. Stejně bude ve dvou letech k nezastavení Wink.

 • Niki Vloženo 14.06. 2019, 08:52 Reagovat Kotva

  Děkuji za podporu a sdělení zkušeností Smile Je fakt, že nám trvalo vše o trochu déle. Otáčení na bříško v 6 měsíci atd.Možná je to i tím, že je hodně dlouhá,  ale u pediatra vše ok, tak jí ještě čas dám. Prý má na stoj čas do 14měsíců, tak budu čekat na pokroky a začnu řešit,  když nepřijdou. Ještě jednou díky Wink

 • Iva Vloženo 14.06. 2019, 16:06 Reagovat Kotva

  Dobrý den,

  já bych rozhodně navštívila fyzioterapeuta,malá mi začala lezt až po roce a to pouze na chvíli a hned se začala stavět. To lezení je velmi důležitá fáze. Naše pediatra nás také nikam neposlala a dodnes lituji,že jsem sama nikoho nevyhledala.Malá je nyní čtyřletá a v porovnání s ostatními dětmi míň pohybově obratná.Možná by byla bývala včasná návštěva fyzioterapeuta tento stav změnila.

 • Maja Vloženo 14.06. 2019, 22:33 Reagovat Kotva

  Reakce na [1123667]: tak pod to se podepisuju. S dcerou jsem začínala cvičit v 5 měsících a to už bylo pozdě. Taky jsem čekala, že se to možná změní, tak mi to říkala i pediatra a moc toho lituju. Jak říkám radši jednou zbytečně, než následky na celý život.

 • Irena Vloženo 18.06. 2019, 12:10 Reagovat Kotva

  Mě se syn začal přetáčet začátkem 3 měsíce,začal se i brzo plazit (a fakt dost rychle),v 8 měs. stál. Lézt se mu nechtělo a fyzioterapeutka v 9 měsících poradila dávat pod něj plenu a přidržovat, aby ho to nutilo lézt,že už má nejvyšší čas a je to důležité ve vývoji. Sousedce holka v roce a půl nechodila a jak se píše viz nahoře, doteď je pohybově hůře. Každý dítě je jiný,něktěrý prostě nejni sportovní,ale od lezení se odvíjí i pozdější držení těla,radši bych fakt někam zašla,pokud řeknou ok,máš klid v duši a nemusíš si pozdějc nic vyčítat.

   

 • LenkaX Vloženo 18.06. 2019, 13:37 Reagovat Kotva

  Nechci být proti všem, ale pokud je v pohybovém vývoji pomalejší, ale princip pohybů je oboustranně a správně (což by pediatr měl poznat), dosáhne se cvičením pouze uspíšení určitých pohybových vzorců. Samozřejmě pokud má člověk pochybnosti je lékař (fyzioterapeut) na místě, ale pouhý fakt, že dítko v roce neleze, jenom se rychle plazí, není jednoznačně důvodem k obavám ke špatnému vývoji. Narozdíl od výše popisovaného případu kdy v 18 měsících nechodí, nebo v 8 měsících stojí a neleze, to jsou již špatné vzorce pohybu a návštěva fyzioterapeuta je na místě.

  Rozhodně nemá cvičení miminka žádný vlyv na jak píšete menší obratnost v dalších letech. Chce to zkusit s dítkem pořádně fyziologicky pracovat teď, trénovat obratnost, zkoušet cviky, které ji nejdou, aby si je osvojila, třeba je více bojácná a potřebuje trochu popostrčit k tomu, aby něco zkusila a tím, že to netrénuje, se to nemůže ani naučit, ale taky se může stát, že to dítko prostě nikdy nebude tak obratné jako jiné děti a rozhodně to není tím že necvičila mezi x-y měsícem. Nemusíte si to vyčítat, obratnost se s cvičením v raném věku neslučuje.

   

 • Pája89 Příspěvků: 66
  Oblíbená: 0

  Pája89 Vloženo 23.12. 2020, 13:05 Reagovat Kotva

  Ahojky všem, Tonýsek měl rok a krásně leze po čtyřech a staví se kolem nábytku a se mnou už udělal pár krůčků. Chtěla bych říct, že všemu tomu, třeba že Tonýsek pěkně leze vděčím paní z osteodynamiky moc vám doporučuji i já to podstoupila a cítím se lépe. Tonýsek měl příšerný porod kleštěmi + 20 minutovým oživováním a díky tomu mu byl Kiss syndrom a podstoupil několik ošetření osteodynamiky kvůli blokům co měl od porodu.

 • Příspěvků: 10
  Oblíbená: 0

  kacka28 Vloženo 26.01. 2021, 19:03 Reagovat Kotva

  To bych určitě řešila s odborníkem. Za zeptání nic nedáš. A Vojtovka dělá divy. Vím z vlastní zkušenosti.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist