V roce neleze po čtyřech

Autor: Niki   13.6.2019 v 09:10

Zdravím,  chci se zeptat, zda je normální že dítě neleze v roce po čtyřech a ani nestojí. Posadí se ze šikmého sedu i přes kolena.Plazí se velmi rychle, střídá ruce nohy dobře a překonává překážky. Ale s tím lezenim ji to nejde.Mám vyhledat  odborníka?

Autor: Maja   13.6.2019 v 09:33

Rozhodně bych radši šla za fyzioterapeutem zbytečně než něco hned na začátku zanedbat. A doktorka na to nic neříká?

Autor: LenkaX   13.6.2019 v 10:03

Já bych ještě počkala. Pokud na prohlídce v roce nejevil pediatr nějaké podezření asi je vše v pořádku.

Naša se plazila téměř půl roku a ke konci byla fakt rychlá. A začala lézt po čtyřech až když si již měsíc stoupala u nábytku, do té doby se nedostala ani do sedu, u ní to bylo cca v roce.

Sestra takhle čekala na pouhé otáčení u dcerky do 10 měsíce s prvním otočenímn se do týdne i plazila, 3 měsíce na to se začala tahat nahoru a lezla po čtyřech a v 16 měsících již chodí.

Pokud leze jako voják v příkopu a využívá obě strany přiměřeně rovnoměrně, tak je nejspíše vše v pořádku. Když se již dostane i do sedu tak již nejspíše prošla i pérováním na kolínkách k vertikalizaci. To je myslím vývoj k roku docela přiměřený. Ono se to pak zhoupne ze dne na den a nezáleží zda to je pár dní před nebo pár dní po narozeninách. Stejně bude ve dvou letech k nezastavení Wink.

Autor: Niki   14.6.2019 v 08:52

Děkuji za podporu a sdělení zkušeností Smile Je fakt, že nám trvalo vše o trochu déle. Otáčení na bříško v 6 měsíci atd.Možná je to i tím, že je hodně dlouhá,  ale u pediatra vše ok, tak jí ještě čas dám. Prý má na stoj čas do 14měsíců, tak budu čekat na pokroky a začnu řešit,  když nepřijdou. Ještě jednou díky Wink

Autor: Iva   14.6.2019 v 16:06

Dobrý den,

já bych rozhodně navštívila fyzioterapeuta,malá mi začala lezt až po roce a to pouze na chvíli a hned se začala stavět. To lezení je velmi důležitá fáze. Naše pediatra nás také nikam neposlala a dodnes lituji,že jsem sama nikoho nevyhledala.Malá je nyní čtyřletá a v porovnání s ostatními dětmi míň pohybově obratná.Možná by byla bývala včasná návštěva fyzioterapeuta tento stav změnila.

Autor: Maja   14.6.2019 v 22:33

[1123667] tak pod to se podepisuju. S dcerou jsem začínala cvičit v 5 měsících a to už bylo pozdě. Taky jsem čekala, že se to možná změní, tak mi to říkala i pediatra a moc toho lituju. Jak říkám radši jednou zbytečně, než následky na celý život.

Autor: Irena   18.6.2019 v 12:10

Mě se syn začal přetáčet začátkem 3 měsíce,začal se i brzo plazit (a fakt dost rychle),v 8 měs. stál. Lézt se mu nechtělo a fyzioterapeutka v 9 měsících poradila dávat pod něj plenu a přidržovat, aby ho to nutilo lézt,že už má nejvyšší čas a je to důležité ve vývoji. Sousedce holka v roce a půl nechodila a jak se píše viz nahoře, doteď je pohybově hůře. Každý dítě je jiný,něktěrý prostě nejni sportovní,ale od lezení se odvíjí i pozdější držení těla,radši bych fakt někam zašla,pokud řeknou ok,máš klid v duši a nemusíš si pozdějc nic vyčítat.

 

Autor: LenkaX   18.6.2019 v 13:37

Nechci být proti všem, ale pokud je v pohybovém vývoji pomalejší, ale princip pohybů je oboustranně a správně (což by pediatr měl poznat), dosáhne se cvičením pouze uspíšení určitých pohybových vzorců. Samozřejmě pokud má člověk pochybnosti je lékař (fyzioterapeut) na místě, ale pouhý fakt, že dítko v roce neleze, jenom se rychle plazí, není jednoznačně důvodem k obavám ke špatnému vývoji. Narozdíl od výše popisovaného případu kdy v 18 měsících nechodí, nebo v 8 měsících stojí a neleze, to jsou již špatné vzorce pohybu a návštěva fyzioterapeuta je na místě.

Rozhodně nemá cvičení miminka žádný vlyv na jak píšete menší obratnost v dalších letech. Chce to zkusit s dítkem pořádně fyziologicky pracovat teď, trénovat obratnost, zkoušet cviky, které ji nejdou, aby si je osvojila, třeba je více bojácná a potřebuje trochu popostrčit k tomu, aby něco zkusila a tím, že to netrénuje, se to nemůže ani naučit, ale taky se může stát, že to dítko prostě nikdy nebude tak obratné jako jiné děti a rozhodně to není tím že necvičila mezi x-y měsícem. Nemusíte si to vyčítat, obratnost se s cvičením v raném věku neslučuje.

 

Autor: Pája89   23.12.2020 v 13:05

Ahojky všem, Tonýsek měl rok a krásně leze po čtyřech a staví se kolem nábytku a se mnou už udělal pár krůčků. Chtěla bych říct, že všemu tomu, třeba že Tonýsek pěkně leze vděčím paní z osteodynamiky moc vám doporučuji i já to podstoupila a cítím se lépe. Tonýsek měl příšerný porod kleštěmi + 20 minutovým oživováním a díky tomu mu byl Kiss syndrom a podstoupil několik ošetření osteodynamiky kvůli blokům co měl od porodu.

Autor: kacka28   26.1.2021 v 19:03

To bych určitě řešila s odborníkem. Za zeptání nic nedáš. A Vojtovka dělá divy. Vím z vlastní zkušenosti.

1 2
I I

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Květňátka 24

Těhotenství

Poslední příspěvek: 3.10.2023 v 15:27

Děti - leden-červen 2023

Těhotenství

Poslední příspěvek: 28.8.2023 v 14:27

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.