reklama

V roce neleze po čtyřech

Založila: Niki, 13. 06. 2019, 09:10

Vložit nový příspěvek

 • Niki Vloženo 13.06. 2019, 09:10 Reagovat Kotva

  Zdravím,  chci se zeptat, zda je normální že dítě neleze v roce po čtyřech a ani nestojí. Posadí se ze šikmého sedu i přes kolena.Plazí se velmi rychle, střídá ruce nohy dobře a překonává překážky. Ale s tím lezenim ji to nejde.Mám vyhledat  odborníka?

 • Maja Vloženo 13.06. 2019, 09:33 Reagovat Kotva

  Rozhodně bych radši šla za fyzioterapeutem zbytečně než něco hned na začátku zanedbat. A doktorka na to nic neříká?

 • LenkaX Vloženo 13.06. 2019, 10:03 Reagovat Kotva

  Já bych ještě počkala. Pokud na prohlídce v roce nejevil pediatr nějaké podezření asi je vše v pořádku.

  Naša se plazila téměř půl roku a ke konci byla fakt rychlá. A začala lézt po čtyřech až když si již měsíc stoupala u nábytku, do té doby se nedostala ani do sedu, u ní to bylo cca v roce.

  Sestra takhle čekala na pouhé otáčení u dcerky do 10 měsíce s prvním otočenímn se do týdne i plazila, 3 měsíce na to se začala tahat nahoru a lezla po čtyřech a v 16 měsících již chodí.

  Pokud leze jako voják v příkopu a využívá obě strany přiměřeně rovnoměrně, tak je nejspíše vše v pořádku. Když se již dostane i do sedu tak již nejspíše prošla i pérováním na kolínkách k vertikalizaci. To je myslím vývoj k roku docela přiměřený. Ono se to pak zhoupne ze dne na den a nezáleží zda to je pár dní před nebo pár dní po narozeninách. Stejně bude ve dvou letech k nezastavení Wink.

 • Niki Vloženo 14.06. 2019, 08:52 Reagovat Kotva

  Děkuji za podporu a sdělení zkušeností Smile Je fakt, že nám trvalo vše o trochu déle. Otáčení na bříško v 6 měsíci atd.Možná je to i tím, že je hodně dlouhá,  ale u pediatra vše ok, tak jí ještě čas dám. Prý má na stoj čas do 14měsíců, tak budu čekat na pokroky a začnu řešit,  když nepřijdou. Ještě jednou díky Wink

 • Iva Vloženo 14.06. 2019, 16:06 Reagovat Kotva

  Dobrý den,

  já bych rozhodně navštívila fyzioterapeuta,malá mi začala lezt až po roce a to pouze na chvíli a hned se začala stavět. To lezení je velmi důležitá fáze. Naše pediatra nás také nikam neposlala a dodnes lituji,že jsem sama nikoho nevyhledala.Malá je nyní čtyřletá a v porovnání s ostatními dětmi míň pohybově obratná.Možná by byla bývala včasná návštěva fyzioterapeuta tento stav změnila.

 • Maja Vloženo 14.06. 2019, 22:33 Reagovat Kotva

  Reakce na [1123667]: tak pod to se podepisuju. S dcerou jsem začínala cvičit v 5 měsících a to už bylo pozdě. Taky jsem čekala, že se to možná změní, tak mi to říkala i pediatra a moc toho lituju. Jak říkám radši jednou zbytečně, než následky na celý život.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist