reklama

Vánoce s kojencem - doma ve svém bytě nebo u rodičů v domku?

Založila: fefule, 28. 11. 2010, 16:08

Vložit nový příspěvek

 • fefule Vloženo 28.11. 2010, 16:08 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky, byla jsem postavena před takový drobný, ale nepříjemný problém, a ráda bych znala Váš názor na mou situaci.

  Vánoce jsme v posledních dvou letech trávili celá rodina s manželovými rodiči. Mělo to tu výhodu, že jsme se všichni (6 lidí) vešli a mohli jsme bez problému přespat na jednom místě, nikdo se nemusel v noci dopravovat MHD nebo nemusel jeden zůstat střízlivý kvůli nočnímu rozvozu rodiny.

  Letos v září se nám narodil syn, přišel na svět předčasně o 8 týdnů, takže na Štědrý den mu sice podle data narození budou 3 měsíce, ale podle korigovaného věku mu bude přesně 6 týdnů. Já jsem přesvědčená, že ideální by bylo, kdybychom zůstali s malým doma a babičky a dědečky pozvali k nám. Navrhovala jsem, že protože stejně kvůli kojení nebudu pít, mohla bych pak v noci rodiče odvézt do domovů. Protože ještě plně nekojím, patří k naší výbavičce také sada lahviček, odsávačka a sterilizátor, potřebuju mít přístup ke kuchyni, lednici... Navíc když se malej poblinká, pokaká, budeme s sebou muset mít spoustu rezervních oblečků, plínek, mám doma kojeneckou lékárničku pro každý případ... to mám opravdu všechno stěhovat sem a tam? Jsem z toho otrávená a nervózní, a vůbec se mi nechce se s ním stěhovat jen proto, že muž je "zvyklý" trávit vánoce doma. Argumentoval tím, že rodiče budou musit taky vézt spoustu věcí. Jenže mě to prostě nepřipadá srovnatelné, navíc pro ně já nebo on můžeme dojet. Pamatuju si, že moje babičky a dědečkové se vždycky sjížděli na Vánoce k nám, protože chtěli našim ušetřit práci se stěhováním miminka. Asi mám tendenci na náš život nasadit stejný model, který mám pocit, že vyhovoval.

  Jaký je Váš názor?

  Děkuju, Petra

 • Mája Příspěvků: 297
  Oblíbená: 4

  Mája Vloženo 28.11. 2010, 20:50 Reagovat Kotva

  Ahoj Péťo!

  Já to cítím stejně jako ty, taky mám malého kluka (zítra mu sice bude už 15 měsíců), ale minulý rok na vánoce mu byly 4 měsíce, takže jsem řešila obdobnou situaci. Stejně jako u vás je naše rodina zvyklá trávit vánoce společně, akorát že ne s manželovými, ale s mými rodiči. S jeho rodiči trávíme 1. svátek vánoční. Minulý rok se všichni ochotně přizpůsobili mně a především Robinkovi. Nikomu nevadilo, že musí přijet k nám, ani že večer nebude tak bujarý a dlouhý jako jindy. Miminko bylo přednější. Myslím si, že když novopečeným babičkám a dědečkům povíš, že bys radši strávila vánoce u vás a případně jim vysvětlila důvody, určitě nebudou proti. Držím pěsti, ať to vyřešíš ke spokojenosti všech, ale hlavně malého prďolkyWink

 • Vloženo 28.11. 2010, 21:25 Reagovat Kotva

  Moc děkuju za podporu, babičky a dědečkové to chápou, jen tatínek bojuje s tím, že snad poprvé v životě by měl být na Vánoce jinde. Ale třeba to nějak zvládne.

 • Mája Příspěvků: 297
  Oblíbená: 4

  Mája Vloženo 28.11. 2010, 21:48 Reagovat Kotva

  Já myslím, že taťku určitě zvládnešWink

 • monika Vloženo 18.12. 2010, 11:06 Reagovat Kotva

  petro,mám stejný názor jako ty.Rodiče by se mli zeptat tebe ,jako maminky malinkého miminka a manžel by měl stát při tobě.U nás tady je to občas taky tak,že si druzí-rodiče manžela říkají co a jak a ne my se dvěma dětmi z toho jedno má necelých 7.měsíců,ale manžel je na mojí straně.Bábia a děda by mohli udělat jeden rok aspoň vyjímku a dorazit oni a pokud to je v jejich silách,tak i dovézt jídlo,cukroví.....................hodně sil a hlavně,jak to jde ,nestresuj se.Vyprdni se na n a mysli na sebe a mimi.

 • Míša Vloženo 18.12. 2010, 23:35 Reagovat Kotva

  myslím, že je zcela nová situace - vznikla nová rodinka a není tedy třeba trvat na tom,co bylo dosud, pokud to někomu z vás nevyhovuje. nejsem sice fanatickým zastáncem kultu dítěte, ale dle mého je na něj třeba brát ohled a taky na mámu, co se o něj stará, tvůj muž v tom dle mého má kapku menší slovo než je to tvé

  navíc - pokud chápu dobře nehodláš tradici rušit, jen ji přesměrovat - to mi příjde vstřícné

  na férovku bych vysvětlila důvody - mluvila bych přímo s rodinou ne přes partnera - z vlastní zkušenosti - můj muž často mluví za jeho rodinu, ačkoli jeho intrepretace jejich přání je často kapku vedle a dělá to jen neplechu - přímý kontatk tohle omezí (ale samo u vás vůbec takový problém být nemusí)

  držím palec, aby vánoce proběhly v klidu podle tvých představ

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist