Vyšetření na endokrinologii - zvětšená prsa u dítěte

Autor: Eska   16.1.2013 v 14:54

Ahoj nemáte někdo prosím zkušenosti se zvětšenými prsy u dětí? V porodnici nám řekli že jsou to hormony že se to zlepší ale teď ve čtrnácti měsících nás doktor posílá do Prahy na Endokrinologii na hormonální vyšetření. Snad to bude dobré prý to má spoustu dětí...

Autor: Ella   23.6.2013 v 21:15

Já vím co říkáš,my to takymáme,nevim co to je.

Autor: Eva   26.6.2013 v 15:03

Ahojky my to máme taky,doktorka nám řekla, že to bude hlídat, ale že to nic není

Autor: Jitule   26.6.2013 v 22:59

Ahoj maminky,

také jsem u své 5měsíční dcery natrefila na takové buličky ("jako korálky") přímo pod bradavkami. Naše doktorka nad tím mávla rukou, ale mně se to normální nezdá, starší syn to určitě neměl. Nevím jestli to mají jen holčičky a souvisí to se žlázami, které jsou u holčiček jiné než u kluků...

Když budete mít nějakou zprávu od lepších lékařů než je ta naše Undecided, dejte vědět... díky J.

Autor: Míša   27.6.2013 v 15:18

Ahoj, moje dcerka to měla taky a naše dětská paní doktorka nás s tím poslala do nemocnice na Endokrinologii, kde jí pan doktor udělal ultrazvuk prsíček. Nakonec to nic nebylo, prý jenom nějaká hormonální reakce. Občas se jí to zase objeví a pak to během dvou dnů zase zmizí.

Autor: Lucis   27.6.2013 v 15:28

Taky nám doktor na roční prohlídce řekl, že má Maruška trochu zvětšená prsíčka. Nemám jí teď dočasně dávat: kupované kuřecí maso, čočku, sóju, měkké uzeniny a nemá pít z petflašky. Z tohohle výčtu jsem jí dávala to kuřecí maso. Ale prý to může být i z mateřského mléka. Zatím nás nikam neposílal.

Autor: Eska   2.8.2013 v 13:15

Ahoj tak mi jsme si v Praze na Endokrinologiin docela užili. Vždy jsme tam čekali nejmíň dvě hoďky a to jsme byli obědnaný...nakonec se na nic nepřišlo ( a to jí brali i krev ). Ale nesmí kuřecí maso což dodržujeme a opravdu už mi přijde že má prsíčka v pořádku jen by nás měl doktor hlídat a měli by jsme tam ve dvou letech jet zas na kontrolu.

Ale bulky tam rozhodně neměla....

Autor: Eska   5.8.2013 v 13:42

mi- jako mě s tvrdym samozřejmě :-D Ahoj my jsme si v Praze.....

 

Autor: Míša   9.8.2013 v 23:28

Ahoj,

můj syn se narodil se zvětšenými prsy, ale postupem času se zmenšily. Nicmémě, když měl téměr půl roku, začal krvácet z jedné bradavky. Jistě si dokážete představit, co to se mnou v tom okamžiku udělalo. Popadla jsem syna a běžela jsem hned k doktorce. Ta sama byla z toho úplně vyjevená a ihned nás poslala na sono a endokrinologii. Na sonu mu zjistili, že má pořád, nicméně ne neobvykle, zduřené prsní žlázy. Endokrinoložka nebyla o nic chytřejší, tak mému malinkému synovi vzali 4 ampule krve a poslali to na rozbor (hormony atd.). Vše v normálu. Lékaři došli k závěru, že syn má tzv. minipubertu. Jev, který nedokáží lékáří vysvětlit a který samovolně pomine (do jednoho roku dítěte). Jelikož jsem kojila, tak jsem přestala brát hormonální antikoncepci. Dnes jsou synovi téměr tři roky a je zcela normální. 

 

Autor: kristyna   27.11.2013 v 13:13

Taky jsem to u dcerky objevila ma 9 mesicu.dnes na ultrazvuku vse v poradku nastesti.pry to je ze stravy hormonalni reakce..takova nemoc moderni doby.ja ji vysadim kureci.to mela stejne jen ze sklenicek.takze v tom jsou stejny hnusy co kupujem normalne jako myslim dospelaci :-) ma tam boulicku mela by sama zmizet tak uvidim.

1 2 ... 11
I I

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Květňátka 24

Těhotenství

Poslední příspěvek: 3.10.2023 v 15:27

Děti - leden-červen 2023

Těhotenství

Poslední příspěvek: 28.8.2023 v 14:27

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.