reklama

Vytočené nohy miminka

Založila: VerNik, 25. 06. 2018, 13:42

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 1
  Oblíbená: 0

  VerNik Vloženo 25.06. 2018, 13:42 Reagovat Kotva

  Prosím Vás je tu někdo koho mimčo má tzv. vytočené nohy ? Nemáte kdyžtak prosím foto jak to asi vypadá ? Jak probíhá léčba atd. ? Mám synka 29. bude mít 7 měsíců a na čtyři se postavil někdy na začátku 5 měsíce a stále ještě nelozí ( to by nevadilo ) ale myslím že má vytočené nohy ????Sealed Moc děkuji za každou odpověď ( Já sama foto nemám abych sem mohla dát skusím pak vyfotit a poslat mam jen samé videa)

 • XLenka Vloženo 25.06. 2018, 16:10 Reagovat Kotva

  Lozit může klidně až koloem roka a nic s nožkama mít nemusí. Děti mají celkově trochu jinou postavu než dospělí, hlavně nesrovnávat. Pokud by měl problémy, určitě si toho lékař všimne a bude vás o tom informovat, případně se stačí zeptat na příští prohlídce. Jinak děti ty nožky zprvu všemožně zkouší tak to může vypadat různě.

  Třeba dcera pérovala na nožkách již kolem 5 měsíce, od 4 měsíce se pohybovala jak šneěček přísunem, od cca 7-8 měsíce se plížila jak voják zákopem, pak si kolem 11 měsíce stoupla ale dál se jenom plížila, ve 13 měsících začala dělat samostatné krůčky bez držení (první a nejisté) a hned s tím si sedla (ano teprve teď si sedla) a začala výhradně lozit a lozila až do konce 15 měsíce než začala mít chůzi dostatečně propracovanou. A v 18 měsících již chodila, běhala, skákala s oporou a také chodila do a ze schodů.

  Neboj vše bude v pořádku a samo se to upraví vývojem.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist