reklama

Vztek u 5letého dítěte

Založila: hanča, 30. 08. 2017, 13:45

Vložit nový příspěvek

 • hanča Vloženo 30.08. 2017, 13:45 Reagovat Kotva

  Ahoj holky, zakládám toto téma, protože jsem ho tady nenašla. Chci se zaptat, jestli někdo máte zkušenosti se vztekáním u 5ti letých dětí. Naše dcerka je dost svéhlavá a vzteklá už od malička. Ale včera udělala tak příšernou scénu, že nevím co s ní. Obyčejný odchod domů z venku se stal noční můrou. Byli jsme na dvoře, i s jejím milovaným dědečkem. Upozornila jsem ji, že za chvilku půjdeme domů, byla na to připravena. Za chvíli jsem řekla, že jdeme. Začala fňukat, že nejde. Tak jsem ji chytila za ruku, že ji odvedu, ona se mi vysmekla a běžela s pláčem za dědou, že s ním, chce zůstat, že domů nejde. Ječela jak pominutá. Manžel ji chňapl a vynesl do bytu, dostala facku (i dost silně) a až pak se dokázala uklidnit. Dělává tyto scény docela často, už nevím, co s ní... Nejde to po dobrém, ani po zlém, jak začne, tak nemůže skončit. Jinak je šikovná, i docela poslušná (když chce), umí psát a začíná i číst, takže myslím, že v hlavě to má v pořádku... Neporadíte co s tím? Nebo aspoň napište svoje příběhy ať vím, že v tom nejsme sami... :-)

   

 • Příspěvků: 4091
  Oblíbená: 7

  Luca* Vloženo 30.08. 2017, 16:20 Reagovat Kotva

  A co si sní promluvit, zjistit proč nechtěla odejít. Ono kolikrát za vztekem bývá i prokotina. To, že půjdete domů bylo tvoje rozhodnutí, ne její a ona s tím z nějakého vnitřního důvodu nemusela souhlasit (možná nechtěla odejít od milovaného dědečka a jen s ním chtěla být o chvilku déle). Moje starší se hodně vztekala (bude jí 5r) a nakonec jsem zjistila, že jí neustále vnucuji svůj pohled na věc, že když jí nechám prostor, je to lepší. A není to o tom, že si dělá co chce, to v žádném případě, ale dám jí možnost říct svůj názor, jak by to chtěla ona a kolikrát pak hledáme kompromis. A když nejde najít kompromis, tak jí prostě vystvětlím, že já to v téhle situaci potřebuji tak a tak.

 • Hanča Vloženo 31.08. 2017, 08:06 Reagovat Kotva

  Jj, je mi jasné, že s tím nesouhlasila. Už jsme o tom mluvily několikrát, ale ona pak řekne, že neví, proč to udělala. Někdy jde kompromis udělat, někdy ne... Na toto jsem ji upozornila předem, což vždy fungovalo. Pak jsem ale už potřebovala odejít... A v tu chvíli s ní vůbec nešlo mluvit, protože začala histerčit... Nevím, co mám v tu chvíli dělat, mluvit s ní nejde a chňapnout ji a odvést už je těžké, vzpíná se a mít 22kg živé kroutící se váhy je dost těžké :-/

 • Příspěvků: 4091
  Oblíbená: 7

  Luca* Vloženo 31.08. 2017, 08:36 Reagovat Kotva

  V tu chvíli už s ní nic nenaděláš. Promluvit s ní předem. Něco ve stylu: Víš já potřebuji, abychom za chvilku odešly, chápu, že si chceš hrát/ nebo být s dědou, ale budeme muset domů ( a třeba i vysvětlit proč...je pozdě, nebo je nutná udělat nějaká práce). S dědečkem se zase uvidíš.....říct jí třeba konkrétní termín, pokud ho víš (nikdy v tomhle věku neslibovat nesplnitelné, pamatují si to).A pak se jí třeba zeptat co by jí pomohlo, aby se jí líp odcházelo (dát dědovi pusu, pomazlit se s ním....). Ono tohle nejde hned. U nás to taky chvilku trvalo než se dcera chytla. Hele minule se mnou zvládla 4 hodiny v nemocnici + 2 hodiny cesta MHD. Jako dřív bych do toho s ní ani nešla a teď byla naprosto skvělá, nezlobila a  byla mi oporou. Jinak, když ta situace taková hraniční, tak mi pomáhá jí přesměrovat jinam...víš, já potřebuji domů, protože musím ještě např. uklidit a potřebovala bych od tebe pomoc. Nebo ze začátku jsem si vždycky plánovala pečení sladkého, to je činnost, kterou dcera miluje, takže jsem jí nalákala na pečení.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist