reklama

Žádost o rodičák - doložení pracovní smlouvy?

Založila: Kim, 11. 03. 2018, 21:59

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 120
  Oblíbená: 0

  Kim Vloženo 11.03. 2018, 21:59 Reagovat Kotva

  Ahoj,

  ráda bych slyšela zkušenosti ostatních. Byla jsem si pro žádost o rodičovský příspěvek a poptat se, co vše k tomu potřebuji. A chtějí po mně i po manželovi pracovní smlouvu a potvrzení, že nejsem ve výpovědní lhůtě. Chtěli to po vás také? (Pak samozřejmě chtějí už typické věci - rodný list dítěte, potvrzení o výši PMM, kartičky pojištěnce)

  Jinak já jsem normálně zaměstnaná na dobu neurčitou, beru mateřskou a po mateřské nastupuji na rodičovskou dovolenou. Manžel je SLOVÁK s trvalým pobytem v ČR, zaměstnaný v ČR na dobu neurčitou.

  Když jsem žádala o rodičák před 4 lety s dcerou (na jiném pracáku), tak po manželovi pracovní smlouvu chtěli (ještě neměl v ČR trvalý pobyt), ale po mně určitě ne. Úřednici jsem to zdůrazňovala, jak to vše je a prostě říkala, že potřebuji toto. Ale nemám s nimi dobré zkušenosti, když jsem naposled chtěla vědět, jestli můžu vyčerpat rodičák dřív a pak být do tří let bez příspěvku, tak mi také poradili blbě.

 • XLenka Vloženo 12.03. 2018, 11:42 Reagovat Kotva

  Ano chtěli, ale jenom ode mne o manžela se nikdo nezajímal, ale já si volila výši jakou jsem mohla dle předchozího svého výdělku, možná pokud se výše RP odvíjí od manželova výdělku tak chtějí i od něj.

 • Kim Vloženo 12.03. 2018, 13:40 Reagovat Kotva

  Reakce na [1068400]: Vyse je podle moji mateřské. Ale diky. Holt pojedu do práce. Nechtelo se mi to obehavat, kdyz radi chřipky

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist