Žádost o rodičák - doložení pracovní smlouvy?

Autor: Kim   11.3.2018 v 21:59

Ahoj,

ráda bych slyšela zkušenosti ostatních. Byla jsem si pro žádost o rodičovský příspěvek a poptat se, co vše k tomu potřebuji. A chtějí po mně i po manželovi pracovní smlouvu a potvrzení, že nejsem ve výpovědní lhůtě. Chtěli to po vás také? (Pak samozřejmě chtějí už typické věci - rodný list dítěte, potvrzení o výši PMM, kartičky pojištěnce)

Jinak já jsem normálně zaměstnaná na dobu neurčitou, beru mateřskou a po mateřské nastupuji na rodičovskou dovolenou. Manžel je SLOVÁK s trvalým pobytem v ČR, zaměstnaný v ČR na dobu neurčitou.

Když jsem žádala o rodičák před 4 lety s dcerou (na jiném pracáku), tak po manželovi pracovní smlouvu chtěli (ještě neměl v ČR trvalý pobyt), ale po mně určitě ne. Úřednici jsem to zdůrazňovala, jak to vše je a prostě říkala, že potřebuji toto. Ale nemám s nimi dobré zkušenosti, když jsem naposled chtěla vědět, jestli můžu vyčerpat rodičák dřív a pak být do tří let bez příspěvku, tak mi také poradili blbě.

Autor: XLenka   12.3.2018 v 11:42

Ano chtěli, ale jenom ode mne o manžela se nikdo nezajímal, ale já si volila výši jakou jsem mohla dle předchozího svého výdělku, možná pokud se výše RP odvíjí od manželova výdělku tak chtějí i od něj.

Autor: Kim   12.3.2018 v 13:40

[1068400] Vyse je podle moji mateřské. Ale diky. Holt pojedu do práce. Nechtelo se mi to obehavat, kdyz radi chřipky

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

strie

Těhotenství

Poslední příspěvek: 27.4.2025 v 21:51

kremy na ekzem

Batolata

Poslední příspěvek: 27.4.2025 v 21:55

Dovolená

Starší děti

Poslední příspěvek: 9.1.2025 v 18:37

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.