reklama

Zásady krmení umělým mlékem

Založila: Maat, 18. 10. 2017, 21:06

Vložit nový příspěvek

 • Maat Vloženo 18.10. 2017, 21:06 Reagovat Kotva

  Zdravím a měla bych dotaz, který mě už chvíli trápí, nevím ale kde se zeptat... Můj 2,5 měsíců starý syn je už asi třetí týden plně na um. Předtím byl částečně kojený, už to ale kvůli komplikacím na obou stranách dál nešlo. Nikdo mi vlastně pořádně neřekl, jak um krmit. Podle krabice má mít ve třetím měsíci 180ml 5x denně, tedy +/- po 5 hodinách. Už déle než týden se mi v půlce každého krmení propíná do luku a pláče, taky mu většinou dost škrundá v bříšku - mám pocit, že mu to takto nevyhovuje. Taky lehce ublinkává, většinou za to asi může taky pravidelná škytavka. Ze začátku, když měl mít 150ml mi víc ublinkával, zkoušela jsem tedy krmit častěji v menší dávce, ale měl zase hlad ještě po krmení. Všude jen čtu, že mám kojit (ráda bych!), ale celkový návod, jak krmit UM a co je možné jsem nikde nenašla... Díky.

  Chci se proto zeptat na následující:

  - platí i takto u vyšších dávek, že mají být rozestupy mezi krmeními min. 3 hodiny, nebo je to u vyšších dávek víc (podle krabice +/- 5hodin)?

  - budíte nebo lze krmit na požádání? Malej mi většinou vypije jen 150ml a chce tak po 4 hodinách, v noci někdy vydrží i šest hodin. Je to ok?

  - kolik má vypít musím brát z krabice (návodu), nebo se lze i u UM řídit tím, že má dítě vypít na 1 kg váhy 150ml - 180 ml?

  - četla jsem, že UM je "jen" jídlo a je třeba doplňovat pitný režim - kolik má ale dítě vypít? Dávám převařenou vodu nebo fenyklový čaj. Někdy si vezme 30ml denně, někdy 90ml.

   

 • Irča Vloženo 19.10. 2017, 00:29 Reagovat Kotva

  Já sama teda bohužel nejsem schopna poradit, kojila jsem, ale pokud bych takhle tápala, zavolala bych své pediatričce. Jediné co, tak jsem svou dceru v noci nebudila, Ze začátku jo, jak mě radili všude, ale ona se stejně odmítala napít a byla pak hrozně ubrečená. Tak jsem se na to vybodla a dávala jsem jí podle toho, jak si řekla, byla pak klidnější.

 • Irena Vloženo 19.10. 2017, 00:56 Reagovat Kotva

  Ahoj, já teda taky kojila, tak věřím, že ti někdo poradí. Je fakt, že jak je velká propagace kojení, tak se na toto zapomíná. Ale jen mě napadá k tomu propínání a škrundání - to bude vzduch, prostě se nalohní bublinek a pak si potřebuje krknout. Klidně i několikrát při krmení. Zkus třeba změnit savičku na nějakou antikolikovou, změnit polohu u krmení..., případně pak nějaké ty mlíčka co jsou zhuštěné, kdyby hodně ublinkával. Zkoušej co pomůže, ono se to poddá. A s množstvím by případně měl poradit pediatr, všude píšou, že by to mělo být na doporučení pediatra... Hodně štěstí! Ať máte brzo klid!

 • Příspěvků: 4091
  Oblíbená: 7

  Luca* Vloženo 19.10. 2017, 08:46 Reagovat Kotva

  Ahoj Maat,

  já se řídila pravidlem 1kg 150-180 ml/ na den a pak jsem to rozpočítala na přibližný počet našich krmení za den.

  Rozestupy 3 hodiny jsou nějaký ideál, ale dítě si samo řekne. U nás to bylo přes den 3-4 hodiny a v noci klidně i 6 hodin. Nebudila jsem, stejně to nemělo cenu. Pokud dítě prospívá a přibírá, tak bych to neřešila.

  Co se týče pitného režimu, také jsem dávala vodu nebo čajík a zase dle potřeby dítěte. V létě jsem nabízela třeba častěji, ale v zime nebo chladnu jsem to tak nehrotila.

  Hele svýmu dítěti neublížíš a ono si fakt řekne.Wink

 • Maat Vloženo 19.10. 2017, 10:19 Reagovat Kotva

  Díky za odpovědi :) Já se právě jen dočetla, že se nemá nove um potkat s nestravenym a že se um travi dele než mm. Tak budeme držet rozestup min 3hodiny a nechám to na nem.

  Antikolikovou savicku mame, zahustena mlíčka nechci - doktorka říkala,  že je to fyziologicke a přejde to samo a  navic mame speciální mliko na zácpu a to se v kombinaci s ar nedela.

  V noci ani přes den uz nebudim, vždy to natahne max. o hodinu.

 • XLenka Vloženo 20.10. 2017, 14:20 Reagovat Kotva

  Ahoj já přešla na UM úplně někdy kolem 5 měsíce (částečně od porodnice) a ano nesmí se míchat staré mlíčko s novým. Proto když chce miminko papat dříve než za ty 3 hodiny nabídneš pouze vodu nebo čaj.

  Jinak cca 3 hodiny po jídle (ne od začátku jídla jako u kojení) dávaš další dávku. Na té krabici je většinou dobře ten celkový objem tj. 5*180ml (přesněji to má být dle váhy) a ty to rozdělíš na počet dávek které jste si zavedli. Hodně dětí v noci spí, tak pokud prospívá necháváš spát ale o to víc papá přes den. Vodu nabízej mezi jídly ale ne těsně před dalším jídlem.

  Dobrý je ze začátku 2-3 dny dělat víc ať si určí dávku a později již budeš přesnější. Jinak nám ještě radil lékař, že je vždy lepší když nějakých 10-15ml zbyde, než by došlo mlíčko dřív než se úplně napapá a ono dosaje vzduch.

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 28.10. 2017, 16:26 Reagovat Kotva

  Mám dvojčata na UM a krmila jsem je, jak chtěli. Nebudila jsem je, nakonec si sami přirozeně protáhli noc. Dodatečný pitný režim jsem neřešila, protože jim to UM ředím víc, než je doporučeno. Prckové jsou v pohodě.

  To propínání, to mi chlapeček taky dělal, ale netrápila jsem ho, pak se to taky srovnalo.

 • jarka Vloženo 26.12. 2017, 00:02 Reagovat Kotva

  Jaké um vůbec dáváte ? Na tom záleží snad nejvíc, protože jestli ho po něm bolí bříško, tak by jste ho měla vyměnit.

   

 • Helča Vloženo 26.12. 2017, 23:48 Reagovat Kotva

  Bojovali jsme s něčím podobným a stačilo nám vyměnit mlíko. Doktorka nám dala vzorečky sunaru complex a bolení bříška přešlo. Co se týče dávkování, tak ty tabulky jsou pouze orientační a když mi malá plakala, tak jsem jí prostě dala víc a byla spokojená.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist