reklama

Zima, vánoční trhy v těhotenství

Založila: Týnka, 26. 08. 2017, 18:17

Vložit nový příspěvek

 • Týnka Vloženo 26.08. 2017, 18:17 Reagovat Kotva

  Zdravím.

  Jsem poprvé těhotnná a s přítelem bychom chtěli jet na vánoční trhy do Německa. Chtěla jsem vědět, jestli to není nějaký problém. V zimě bych měla být v cca 24-28 TT. Nevím jak dlouho bychom tam měli být, ale asi tak den maximálně. Nebude ti nějak moc rizikové ? A co by bylo nejlepší si obléct na sebe?

 • Irča Vloženo 26.08. 2017, 22:02 Reagovat Kotva

  No já ve 26. týdnu chodila pár hodin po obchodě, už tentýž den mě večer bolelo břicho, tak jsem myslela, že budu odpočívat a bude to zas dobré, ale druhý den jsem absolvovala tří hodinovou cestu domů, druhý den mi zas nebylo kdovíjak a následující den na gyndě mi řekli, že mám moc zkrácený čípek a skončila jsem na rizikovém. Nechci strašit, je určitě spusta budoucích maminek, které by se toho nebáli, ale já bych to neriskovala. Protože když to přepískneš v místě bydliště, tak prostě pár dnů odpočíváš, ale z toho Německa se budeš muset dostat nějak domů. No ale kdyby ti to stejně nedalo a chtěla jsi jít do toho, tak bych se teple oblékla hlavně přes břicho. Kalhoty přes pupek, dlouhá trika a kabát. Taky záleží na počasí, třeba bude v zimě teplo.

 • Příspěvků: 2800
  Oblíbená: 3

  Petra ** Vloženo 27.08. 2017, 12:47 Reagovat Kotva

  Já bych v tom problém neviděla, mám 3 malé děti a do 30tt cestování až tak nepohodlné není, ale záleží na každé mamince, každá prožívá těhotenství jinak, někdo od začátku poléhavá a já v 9. měsíci běhala se sekačkou po zahradě. Nakonec jsem 14 dni přenášela, porod mi vyvolali a když se mu ani po dvou dnech kontrakcí nechtělo ven následoval císař. Klidně se zeptejte i doktora, on vám řekne jestli je to pro vás nějak rizikové nebo ne, ale Německo není zase tak daleko.

 • Lori Vloženo 28.08. 2017, 13:02 Reagovat Kotva

  Petro, to jsem ráda, že nejsem jediný blázen, který běhal pár dní před porodem se sekačkou po zahradě :D

  Týnko, takhle se ptát je těžké na to odpovídat. Vždy dělej to, na co se cítíš. Já bych se spíše bála dlouhé cesty autem. Nevím jak daleko to máte do Německa. Mně třeba při prvním těhu hrozně boleli nohy a záda jak jsem dlouho seděla, musela jsem pořád něco dělat a hýbat se. Šetřila jsem se ale nijak extrémně. Šest dní jsem přenášela. Jinak oblečení určitě pohodlné. V autě aby sis mohla odložit a bylo ti pohodlně, nic neškrcelo ale venku aby bylo bříško v teple ;)

 • Irča Vloženo 28.08. 2017, 22:46 Reagovat Kotva

  Jo a ještě kdyby tam jela, tak určitě dobré cestovní pojištění, kdyby se  přece jen něco vyvrbilo.

 • XLenka Vloženo 29.08. 2017, 12:16 Reagovat Kotva

  Hodně záleží na tom jak se budeš cítit a taky celkově na stylu života a aktivitám po celou dobu těhotenství. Pokud nejsi na cestování a chození zvyklá celou dobu, tak bych do toho nešla. Já třeba jezdila po výletech a chodila na jógu a dlouhé vycházky ještě dva dny před porodem a neměla jsem žádné problémy. Ale dělám to tak již řadu let.

  A taky se přimlouvám za kvalitní pojištění, hlavně musí mít v podmínkách i rizikový předčasný porod. Vím, že jsem u nějaké pojišťovny četla přímo v podmínkách, že se pojištění na porod nevztahuje.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist