reklama

Zpracování údajů prvotrimestrálního screeningu - prosím o data!

Založila: Elderflower, 29. 07. 2016, 14:44

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 29.07. 2016, 14:44 Reagovat Kotva

  Ahoj dámy!

  V posledních čtyřiadvaceti hodinách jsem prošla ohromné množství odborných zdrojů, ale nikde se mi nepodařilo najít pořádně robustní statistiku, která by dávala do souvislosti biomarkery, NT vs. CRL, věk matky a další parametry. Proto bych se chtěla o něco podobného pokusit.

  Pokud byste měly zájem se zařadit do statistického souboru, prosím o reakci ve formě:

  Biomarkery (PAPP-A, b-hCG - koncentrace a MoM), NT + CRL + tep + BPD (biparietální rozměr), váha + výška + věk, vypočtené riziko DS a reálný výsledek (jak těhotenství a zdraví miminka dopadlo). Díky moc, chci zjistit aspoň něco zajímavého.

 • Příspěvků: 2559
  Oblíbená: 19

  _Eva_ Vloženo 29.07. 2016, 17:45 Reagovat Kotva

  A co ma byt cilem? Hypoteza je jaka? A duvod? Nemyslim, ze bys tady udelala nejaky vyzkum, ktery dosud nebyl proveden, zvlast na nereprezentativnim vzorku... Co treba toto, to by tvym potrebam nestacilo? http://www.fetalmedicine.com/synced/fmf/FMF-English.pdf
 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 29.07. 2016, 18:31 Reagovat Kotva

  Tak to je pravděpodobně to, co jsem hledala a nenašla, dokonce od autora, od kterého jsem několik článků našla, díky. Včera byla dlouhá noc...

  Cílem měla být multikorelovaná závislost. Taková moje malá aktivitka, než mě přejde stres.

 • Příspěvků: 2559
  Oblíbená: 19

  _Eva_ Vloženo 29.07. 2016, 19:44 Reagovat Kotva

  Radeji cti nejakou humornou literaturu, at mas vesele deti ;-)
 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 29.07. 2016, 19:51 Reagovat Kotva

  To je v plánu taky, ale nejdřív chci nashromáždit solidní zásobu vědeckých argumentů, jak se vykecat z amniocentézy a zároveň si nepřipadat nezodpovědně, a zajistit si alternativní diagnostiku ideálně bez placení patnácti tisíc.

 • Příspěvků: 2559
  Oblíbená: 19

  _Eva_ Vloženo 29.07. 2016, 20:14 Reagovat Kotva

  Elderflower, ty prece nemusis nikomu nic vysvetlovat a neco obhajovat. Staci odmitnout, s pevnosti v hlase (a v srdci). Tvemu postoji naprosto rozumim. Ver, ze nezodpovedne se citit nemusis, i bez nacteni odbornych clanku. (Mohla bych ti i dodat nejake argumenty, ale povazuji to za zbytecne.) Alternativni dg. krom odberu chor. klku (je-li na to cas; ale to je prasti jako uhod vs. AMC) a prenascanu zde neexistuje. Ani ten prenascan za ty penize neni uplne 100%. Jinak existuji ruzne testy kombinujici markery z prvotrim. scr. a triplu (nejcasteji tzv. kombinovany screening). Ale jak tak ctu tve prispevky, to urcite vis :) Takze hupsni na nejakou jinou literaturu nebo zacni drhat, palickovat ci ja-nevim-co a zbytek nech konovi, ten ma vetsi hlavu. Preji vyrovnanost, sebeduveru a klid v dusi :)
 • Irča Vloženo 29.07. 2016, 22:37 Reagovat Kotva

  Já byla na prvotrimestrovém screeningu loni a byla jsem s výsledkem nadmíru spokojená, protože když jsem otěhotněla, každý říkal, no to budeš muset na plodovku a budeš na rizikovým. Bylo mi totiž 39 let, ale ten prvotrimestrový screening mi dopadl tak dobře, že mi odběr plodové vody nedoporučili, že je to v mém případě zbytečné. Vyšlo to podle předpokladů, narodila se mi zdravá holčička.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist