reklama

Ztráta blízkého člověka

Založila: ztráta blízkého člověka, 30. 05. 2011, 08:19

Vložit nový příspěvek

 • ztráta blízkého člověka Vloženo 30.05. 2011, 08:19 Reagovat Kotva

  Ahoj. Chtěla bych se zeptat.. Zemřela mi kamarádka, byla to má druhá mamka a bude mít pohřeb. Strašně ráda bych se s ní chtěla jít rozloučit, ale manžel je proti tomu, stejně tak i moje mamina. Vím, že pro miminko je to špatné, ale nemůžu být přeci doma. Může mu to nějak hodně uškodit? Mám být v klidu, ale copak to jde? Máte některá zkušenost? Předem děkuju. Aneta

 • Mitti Příspěvků: 3251
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 30.05. 2011, 09:05 Reagovat Kotva

  Ahoj Aneto, je mi líto, že tě tohle potkalo zrovna v těhotenství. Nejsem žádný psycholog, ale myslím si, že je lepší na ten pohřeb jít, než si pak dlouho vyčítat, že jsi tam nešla. Je to opravdu rozloučení s mrtvým a mnoha lidem se po pohřbu uleví, i když ten smutek bude ještě dlouho přetrvávat.

  Miminku to určitě neuškodí, pokud ty se rozhodneš pro řešení, které ti připadá nejlepší. Určitě dej na svoje pocity.

 • anka Vloženo 30.05. 2011, 09:09 Reagovat Kotva

  Ahoj Anetko, já taky byla na pohřbu mé babičky (95let!!!) už s maličkou v bříšku a to asi koncem 4.měsíce. Myslím, že je lepší se rozloučit a pak mít klid v duši. Důležité je zůstat v relativním klidu a vyvarovat se stresu (slzy jsou v pořádku)!!! Já si hladila bříško. Myslím, že tvá láska i v takhle těžké situaci dokáže miminko posílit, pokud to smíří tvou duši. Konečné rozhodnutí je na tobě, ani tvá rodina nemůže vědět, jak se cítíš...Hodně štěstí a mír do duše, ať se už rozhodneš jakkoli ti přeje Anka!

 • Monča Příspěvků: 449
  Oblíbená: 5

  Monča Vloženo 30.05. 2011, 10:22 Reagovat Kotva

  Ahoj Aneto, mě umřela babička, když jsem byla ve čtvrtém měsíci. Byl to pro mě velice milovaný člověk a její odchod byl těžká rána pro celou rodinu. Lidé mě odrazovali abych nechodila na pohřeb ale já jsem musela. Přesně jak píše Mitti, potom bych si to asi vyčítala kdybych nešla. Už před těhotenstvím jsem byla přecitlivělá a tuhle bolest jsem zvládla, měla jsem motivaci - miminko v bříšku. Je lepší se vyplakat, krátkodobý stres prý miminku nemůže ublížit. Přeju Ti hodně duševní síly

 • Aneta Vloženo 30.05. 2011, 11:10 Reagovat Kotva

  Děkuju moc. Jsem už tak nějak rozhodnutá. Hrozně se to ve mě pere, ale pravda je, že bych si to pak strašně vyčítala, že jsem měla možnost se s ní rozloučit a já jsem jí nevyužila. Mám obavu jen o maličkou, aby jí to neuškodilo nebo nepoznamenalo do budoucna. Manžel chtěl, abych to probrala s gynekologem-jestli jít nebo nejít, jenže to je chlap a ten to nebude chápat jako ženská (snad víte jak to myslim). Potřebovala jsem někoho, kdo už timhle prošel a za vaše názory/zkušenosti děkuju.

 • Příspěvků: 26
  Oblíbená: 0

  kopretinka Vloženo 30.05. 2011, 11:17 Reagovat Kotva

  Ahoj, přeju hodně síly! Podle mě je spíš stresující ztráta blízkého člověka jako taková, než účast na pohřbu. Vždy je lepší dát emocím průchod - vybrečet se - než je v sobě dusit a předstírat, že neexistují. Je to normální a přirozené, navíc málokdo z nás žije v takových podmínkách, že se za celé těhotenství ani jednou neocitne ve stresové situaci. Taky jsem byla v těhotenství na pohřbu - babičce- a jsem ráda, že jsem se s ní mohla rozloučit.

 • Andrea Vloženo 30.05. 2011, 17:41 Reagovat Kotva

  Ahojky Anet, já jsem sice na pohřbu v těhu nebyla, ale moc mě to mrzelo, proč? protože mé kamarádce se, kterou jsme již 25 let jako rodina a neřeknem si jinak než ségra a její mamince říkám 25 let mamčo stejně tak zbytku rodiny koncem zimy jí umřela babička byla to moc fajn bábinka a, protože jsem byla těhu a navíc to s miminkem vypadalo špatně, že o něj možná přijdem, což se nakonec na konci 5 měsíce stalo raděj mi o tom, že babí umřela a měla pohřeb neřekli, doteď mě to moc mrzí, že jsem se s ní nemohla rozloučit i, když to nebyla má vlastní rodina, ale jen jakoby adoptivní. Určitě pokud to tak cítíš, jdi se s tou kamarádkou rozloučit ta chvilka pláče miminku neublíží a Tobě si myslím naopak pomůže Wink. Drž se holka

 • Aneta Vloženo 30.05. 2011, 21:44 Reagovat Kotva

  Děkuju holky, ste moc hodný. Příští týden je pohřeb, tak jedu. Jsem roznodnutá a ať si každý říká co chce. Ještě jednou děkuju za podporu.

 • Kačka Vloženo 03.06. 2011, 09:31 Reagovat Kotva

  Já si myslím že na dítě nebude mít vliv jestli budeš smutná na pohřbu nebo doma :( Jiank přeji upřímnou soustrast, Musí to být pro tebe velmi těžké. proto ti držím pěsti ať se z toho brzy dostaneš a jste obě s malou v pořádku :)

 • Aneta Vloženo 06.06. 2011, 10:26 Reagovat Kotva

  Ahoj Kačko, moc děkuju. Ať se ti daří..

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist