Matka Rh -, otec Rh +

Autor: Nikoll   9.4.2014 v 13:43

Zdravím Vás maminky, chci se zeptat. Má krevní skupina je rh negativní a partnerova krevní skupina je rh pozitivní.Testy na protilátky vyšly už po čtvrté pozitivně, což znaméná že malý zdědil pozitivní faktor po otci..Ptala jsem se tedy sestřičky co to znamená a ve zkrate mi to vysvětlila, říkala že pokud se hladina bude zvyšovat pošlou mě do fakultní nemocnice v Ostravě, tam že jsou na to uzpůsobení. Taky jsem si něco málo nastudovala na internetu.Všude píšou že u prvorodiček většinou žádné problémy nenastávají, jen že se musí hlídat kolik protilátek si tělo matky tvoří..Slyšela jsem od pár lidí, co mají známé maminky také s negativním rh faktorem a ty šly prý většinou všechny císařem, chci se tedy zeptat zda je tady některá která má také rh - a nebo zkušenosti a co se tedy děje v případě že hladina protilátek stoupá, to se porod vyvolává dřív? Děkuji za odpovědi..

Autor: Bledulka   9.4.2014 v 18:24

Ahoj Nikoll, taky mám Rh- každopádně mi doktor řekl, že ho ani nezajímá, jaký faktor má otec dítěte (protože otec dítěte "není nikdy jistý" Yell). Jsem v 11.týdnu a na kontrolu jdu až ve 14. týdnu a to mi asi bude brát krev poprvé.

Dál říkal, že injekce proti protilátkám se (a to i kdyby byl partner negativní) matce píchá podle nějakých nových standartů v 28. týdnu. Dřív to bylo právě až po porodu. Nevím, v kolikátém týdnu seš, ale podle toho, co jsem pochopila, by po téhle injekci k tvoření protilátek docházet nemělo.

No a s ohledem na tuhle injekci (ať už je aplikovaná před nebo po porodu) by ani následná těhotenství problémová být taky neměla.

Autor: KKacka   9.4.2014 v 20:00

Ahoj,

jsem také rh-, manžel neví, ale dr. také řekla že jí to nezajímá... Teď jsem v 20tt a objednala mě za 3 týdny na kontrolní odběr. Tak jsem zvědavá. Mám za sebou už 2 UPT (z jiného důvodu), AMC a odběr choriových klků a pokaždé jsem dostala injekci aby se pak příště protilátky netvořili tak jsem zvědavá jak to zabralo. V současné době je ale už medicína na takové úrovni, že by to neměl být problém, musí se to akorát hlídat... Držím palce!

Autor: Nikoll   10.4.2014 v 09:09

Děkuji za odpovědi :) Každopadně mě udivuje , že nechtějí znát krevní skupinu otce Surprised To po mě chtěli hned na samém začátku těhotenství, právě proto že jsem rh - , také to mám v těhotenské průkazce hodně tučně napsane. Nyní jsem ve 33tt těhotensví a na odběru kvůli protilátkám jsem byla už 4 krát, vždy vyšly pozitivně..Očkování jsem dostala ve 20tt a to hlavně z důvodu že jsem také byla jako KKacka na AMC, takže tohle očkování zřejmě nemá úplně vliv na tvoření protilátek, jen nejspíš nějakým způsobem snižuje jejich tvorbu..28.4 jdu na další odběry krve a pokud jsem dobře pochopila sestřičku, tak v případě že by se protilátky v krvi zvyšovali, poslali by mě do fakultky v Ostravě, tak jsou prý k tomuto přizpůsobení..Každopádně co jsem přečetla na netu, tak u prvorodiček povětšinou žádná velká komplikace nebývá, tak snad nás to mine Embarassed

Autor: Marky2710   11.4.2014 v 15:53

Nikoll,ja mam tey RH negativni, u nas je zajimala krevni skupina otce,ale otec byl v zahranici,takze kdy... jenze ja mela pred tim po ukonceni tehu v 18tt:( a tak mi davali protilatky hned po tom,takze jakoby predtim,tim padem vse v pohode a porod pohoda:) ted je tu kluk jak buk.. co me spise zarazi,ze nikdy neni v prukazkach deti jakou krevni skupinu maji... 

Autor: Marky2710   11.4.2014 v 15:55

jinak prvni tehu je pry pohoda,rizikovejsi jsou dalsi ,ale v dnesni dobe pohoda :) klidny zbytek tehulkovani .)Wink

Autor: Quin   12.4.2014 v 10:16

take mam negativni faktor a otec pozitivni. protilatky mi sledovali celou dobu tehu. Ale bylo to prvni a kupodivu jsem zadnou injekci nedostala. Je fakt ze mala zdedila rh faktor po me a skupinu po tatovi. Takze je to takovy zdravy mix

Autor: Nikoll   13.4.2014 v 13:42

[513176] Tu injekci vám nedaly právě proto že má rh faktor negativní ;)

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Velké miminko

Těhotenství

Poslední příspěvek: 10.10.2023 v 21:53

Čtvrtý porod - dvojčata

Porod

Poslední příspěvek: 6.10.2023 v 21:01

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.