reklama

státní byt a sňatek

Založila: patika, 01. 03. 2012, 12:32

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 4
  Oblíbená: 0

  patika Vloženo 01.03. 2012, 12:32 Reagovat Kotva

  Ahoj holky,

  chtěla bych poprosit o informaci a nebo radu...

  Chodíme s přítelem už 2 roky a chceme se vzít. Rodiče mi koupili před 3 lety byteček a přítel má státní byt. Kamarádka mi ale říkala, že pokud se vezmeme, bude příteli byt odebrán, protože já mám byt v osobním vlastnictví Undecided

  Nevíte náhodou někdo, jak to v tomto případě je? Přítel má mladšího bratra ( dosud nezletilého) a rád by byt do budoucna nechal pro něj. Vzít bychom se ale chtěli, tak nevíme, co s tím.

  Děkuji moc Smile, pokud by nám někdo dokázal poradit.

 • Vloženo 01.03. 2012, 14:35 Reagovat Kotva

  Ano, je to tak, nemůže mít 2 byty,my jsme to řešili také, ten státní jsem přepsala na dospělou dceru, takže najděte někoho v rodině dopsěléhoWink

 • Slavka Příspěvků: 1240
  Oblíbená: 7

  Slavka Vloženo 01.03. 2012, 14:40 Reagovat Kotva

  Tak to mi prijde jako blbost, to ze se vezmete, preci neznamena, ze tvuj muz bude majitelem tveho bytu. Do spolecneho jmeni manzelu patri pouze majetek nabyty az za dobu manzelstvi, ne pred tim. Ale poradila bych se radsi s pravnikem ..

 • kami Vloženo 01.03. 2012, 14:49 Reagovat Kotva

  já tedy nevím, ale mám byt v Ostravě v os.vlastnictví a bydlíme v Karviné v nájmu ve státním s manželem a dcerkou, nikde jsme nic neodevzdávali a nikdo nám nic neodebíral, copak žijem někde v pravěku?

 • Radka74 Příspěvků: 434
  Oblíbená: 7

  Radka74 Vloženo 01.03. 2012, 17:10 Reagovat Kotva

  Jde to, ale osobně si myslím, že by si manžel neměl nahlásit trvalý pobyt k Tobě a mlčet na úřadech o tom, že Ty jsi majitelka nějakého bytu. Když jsem poznala ex-manžela, měla jsem trvalý pobyt s babičkou ve státním bytě, ex je majitelem rodinného domu, vzali jsme se, já bydlela s ním, ale trvalý pobyt jsem stále měla u babičky. Když jsme se pak rozváděli, babička v té době zrovna zemřela a jediný problém byl, že při přepisu nájemní smlouvy na moji osobu byl jako spolunájemce napsán i můj manžel. Aby zúžili nájemní smlouvu, musel ex napsat, že se vzdává toho být napsán v nájemní smlouvě. A tenkrát jsem podotkla, jak může být napsán v té smlouvě, když tam nikdy neměl trvalý pobyt, nebydlel tam ani se finančně nepodílel a má svůj barák. Paní mi tenkrát na úřadě řekla, ať to nikde nezmiňuji, nebo mi ten byt můžou vzít, když manžel (i když jsem se s ním rozváděla) je majitelem nemovitosti.

 • Příspěvků: 4
  Oblíbená: 0

  patika Vloženo 01.03. 2012, 19:54 Reagovat Kotva

  Tak nevím, asi si to s tou svatbou budeme muset pořádně promyslet Frown. Když mi o tom bytě kamarádka říkala, myslela jsem si, že není možné, aby s tím byl problém, ale vidím, že to asi nebude jednoduché...

  To jsem zvědavá, co vymyslíme...Rodiče mají domek a druzí byt...a upřímně jsme si nemysleli, že to bude třeba nějak řešit Undecided.

  Zatím moc děkuji za rady

 • Pavla Příspěvků: 2063
  Oblíbená: 9

  Pavla Vloženo 02.03. 2012, 15:19 Reagovat Kotva

  Patiko pokud má obecní byt, tak ten je poskytován těm lidem co nemají kde bydlet. To znamená, že pokud se ožení a manželka byt má, tak tento on už nepotřebuje a oni ho pronajmou zase někomu kdo by ho potřeboval. Nevím co je na tom pro koho za pravěk. Je to přece logické. Obecní byt prostě není v osobním vlastnictví!!! On za něj nezaplatil, pouze ho tam nechávají bydlet !! Vyjímka je kdyby jste měli nemovitost, o které byste dokázali, že není trvale obyvatelná. To by mu potom byt zůstal. A nebo můžete mít jinou nem ale musí to být nad určité km od obce. S těma si nejsem jistá ale myslím že 40. Bud na někoho přepíšete tvůj byt a nebo do toho obecního ještě někoho nahlásíte, aby zůstal aspon tomu nahlášenému. Třeba bratr nebo dítě z prvního manželství,... Ale i tak by tam musel bydlet alespon dva roky aby mu obecní byt automaticky zůstal. Takhle to teda aspon bylo dřív, jestli pořád stačí dva roky to nevím.

  Samozřejmě to můžete zkusit ale je to hlavně o tom jestli na to obec přijde. Pokud na to nepřijde, tak se třeba nic neděje. ale pokud by na to třeba jen náhodou přišla a nebo by se našel nějakej hodnej soused, tak mu ho vezmou.

  Já také bydlím v obecním bytě a i když řešíme co bude až bude nějaké dědictví, tak i tak mi to přijde spravedlivé. Je plno lidí co nemá kde bydlet, tak proč by si měl někdo držet byt kterej nepotřebuje a není jeho.

 • Příspěvků: 4
  Oblíbená: 0

  patika Vloženo 02.03. 2012, 18:20 Reagovat Kotva

  Pavli, moc děkuji za informaci. Z tohoto hlediska je to úplně logické. Byt bude příteli opravdu v budoucnu k ničemu. Jeho rodiče s ním ale do budoucna počítali pro brášku-příští rok mu bude 18. Tak uvidíme, co dál... Asi to nechám na rodičích přítele, ať si to vyřeší po svém. Pro nás to bude znamenat jediné-svatba se odkládá do doby, než to vymyslí Undecided... Tak to jsem nečekala

 • kami Vloženo 03.03. 2012, 12:21 Reagovat Kotva

  Pavlo, ta poznámka o pravěku byla reakcí na to, že byt bude "odebrán"...ale třeba to vyznělo pro vás nějak divně...

  Reakce na [109802]:

 • kami Vloženo 03.03. 2012, 12:21 Reagovat Kotva

  akorát jste to nemusela přehánět s těmi vykřičníky, trochu nadhledu, děvčico :)

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist