reklama

Těhotenství ve vysokém věku

Založila: Anna, 24. 03. 2019, 00:26

Vložit nový příspěvek

 • Anna Vloženo 24.03. 2019, 00:26 Reagovat Kotva

  Zdravím, zatím jsem nenašla odvahu s nikým promluvit , tak zkouším psát. Před par dny jsem zjistila, ze jsem v 8.tydnu.... Mam dva problémy: 1.před měsícem a kousek rozchod s partnerem, který velmi těžce nesu..( prask na spaní, více cigaret, neustálý pláč....proste žádná pohoda) 2. Je mi 47let Co teď?
 • Ladka Vloženo 24.03. 2019, 12:12 Reagovat Kotva

  Dobrý den, poradila bych Vám jedině zkontaktovat co nejdříve nějakého odborníka, psychologa . Ti, kteří jsou hrazení pojišťovnou, bývají často k mání za delší dobu, někdy se vyplatí narychlo se poradit i s placeným, je to jen o tom, že pojišťovny nepropláce jí dostatečný počet psychologů, takže nemají všichni smlouvu. ( nehledě na odbornost) . Příapdně využít neplacenou linku důvěry. Těžko radit laicky, akorát z okolí vím o případu, kdy žena po interupci hodně trpěla, začíná se o tom i více mluvit - tzv postabortivní syndrom. Přeji pevné nervy, Ladka.

 • Ladka Vloženo 24.03. 2019, 12:31 Reagovat Kotva

  Odborník by Vám mohl i poradit , jak případně řešit situaci, pokud si dítě necháte. Variantou je i dání k adopci, osobně si myslím, že je to i forma pomoci bezdětným párům (sami jsme kdysi uvažoavli o adopci než jsem nakonec otěhotněla) , ale toto je určitě taky velmi  psychicky náročné rozhodnutí. Odborník by Vám i poradil, jak velké riziko je dosavadní kouření atd. Někdy se to může i přeceňovat ( sama jsem brala pod vedením odborníka v těhotenství léky) . Určitě v tom nezůstávejte sama a nechte si pomoci.  Držím palce, Ladka

 • Ladka Vloženo 24.03. 2019, 13:29 Reagovat Kotva

  Ještě jsem si uvědomila, že jsou i speciální poradny pro ženy v nouzi, bývají bezplatné.

   

 • janii Vloženo 24.03. 2019, 20:30 Reagovat Kotva

  Také doporučuji obrátit se na linku pomoci. Můžete jim napsat email nebo zavolat na bezplatnou linku. Pomůžou Vám sesumírovat myšlenky, zvážit celou situaci, podpoří Vás.

  tel.: 800 108 000

  email: poradna@linkapomoci.cz

  https://hnutiprozivot.cz/linka-pomoci

  Přeju hodně sil a radosti!

 • Kiki Vloženo 25.03. 2019, 11:53 Reagovat Kotva

  Určitě bych to konzultovala s odborníkem, ale vzhledem k věku a životnímu stylu, bych očekávala komplikace (jen riziko genetických vad je po 40 vysoké cca 1/16), takže to bych také zohlednila. Navíc pokud budete jako samoživitelka je situace poněkud obtížnější, protože budete muset min 18 let být schopná dítě zabezpečit. Možná je to poněkud pragmatický pohled na Vaši životní situaci, ale především by Vás mělo mateřství těšit a ne psychicky/finančně zruinovat a i to dítě si zaslouží dobrý start do života a maminku.

 • Ladka Vloženo 25.03. 2019, 13:35 Reagovat Kotva

  Určitě je pravda, že těhotenství ve vyšším věku má svá rizila, ale sama mám dítě po čtyřicítce a nelituji. Je napsrosto v pořádku. Není to samozřejmě ideál mít dítě po čytřicítce, ale samotnou mě překvapilo, že zatímco genetické vady, např. Downův syndrom, jsou opravdu více pravděpodobné, tak ostatní i vážnější rizika  poškození plodu jsou prý v podstatě stejná jako např. ve dvaceti . Mám pocit, že zralé ženy jsou pak riziky až přestrašené. Navíc diagnostika vad je dnes myslím na docela vysoké úrovni, i když není samozřejmě stoprocentní. Tím nechci nic zlehčovat, ale sama jsem si původně myslela, že vyšších rizik poškození je mnohem víc. A velká ekonomická a výchovná zátěž by to určitě mohla být , to je určitě pravda, ale třeba by i v tomto poradil odborník. Osobně jak asi patrno bych interupci nevolila ( už i proto, že vidím u známé dané trauma po přerušení) , někdo jiný třeba ano, zde jsou názory samozřejmě subjektivní a laické,  ale proto by právě odborník mohl více nezávisle poradit. :-)

   

 • Mončiči Vloženo 25.03. 2019, 17:36 Reagovat Kotva

  Reakce na [1117696]: ahoj. Me je 45 let a cekam miminko a jsem nafsena a v pohode. Ja bych zavolala partnerovi, treba se vse urovna a pokud se na to citite, ceka vas krasne obdobi

 • Denisa Vloženo 26.03. 2019, 09:13 Reagovat Kotva

  Vsichni tehotenstvi v pozdejsim veku resi predevsim s ohledem na pripadne VV miminka,ale stejne tak se musi ohlednit i zdravotni riziko pro samotnou maminku. Po 45. roce veku totiz prudce stoupa riziko pozdejsich zdravotnich komplikaci pro matku, ktery prave casto "rozjedou" pro telo jiz narocne procesy spojene s tehotenstvim .Ja jsem s takovymi zenami leta pracovala,tak bohuzel vim,ze nejde o statistiku,ale smutnou skutecnostUndecided. A nekdy bylo opravdu ubyjejici,se divat na maminku s dvoletym cvrckem,ktera zrovna podstupovala chemoterapii, protoze jeji telo tu obrovskou zatez jiz nezvladlo. Pritom do tehotenstvi vstupovala zdrava, plna sily... Bohuzel proste ve vyssim veku uz je to telo hormonalne staveno uplne jinak.Priroda neni hloupa a leckde nejde ani osalit!

  A ano,verim,ze je spousta lidi v 50i letech jeste na vychovu ditete uplne v pohode,ale co o 10, 20 let dyl??? Nikdy nezapomenu na nas maturitni ples, kdy jedna spoluzacka prave mela tatinka, kteremu v te dobe bylo 70 let...Ty spoluzacky a naseho pubertalniho chovani k ni tenkrat mi mrzi doted!

  Preji hodne stesti v rozhodovani

 • Anna Vloženo 26.03. 2019, 09:16 Reagovat Kotva

  Reakce na [1117795]: moc vám to přeju Moni a upřímně i závidím. Moc jsem si prala mít ještě miminko.. Jenže to načasování není nejlepší. Nechci, aby byl partner se mnou jen kvůli mimi, ale aby chtěl byt se mnou. Navíc, o dva roky víc v našem věku je už bohužel hodně. Mám ještě dva týdny na přemýšlení. Adopce, o které píše Ladka, to nepřipadá v úvahu. Děťátko bych nedokázala opustit. Bojím se jen možných komplikaci, ze nebudu mít sílu a ze nedokážu dat drobkovi vše, co si zaslouží.( finančně) Odborná pomoc je určitě dobra rada a moc děkuji ta zajem všech, ale to teď zrovna nepotřebuji. Potřebovala jsem zdravý selský rozhovorva názory normálních holek. Přemýšlím opravdu hodně, ještě dva týdny.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist