reklama

Zamlklý potrat – jít na kyretáž nebo ne?

Založila: Miska, 01. 09. 2010, 21:54

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 1

  Miska Vloženo 01.09. 2010, 21:54 Reagovat Kotva

  Ahoj, jsem teď, nebo jsem spíš byla, v 7. týdnu těhotenství. Včera jsem začala špinit, tak jsem jela k doktorce, ale srdíčko tlouklo, tak jsem se docela uklidnila. Jenomže dneska mi začala téct krev, bylo to odpoledne, takže do porodnice na pohotovost…. Bohužel srdíčko už nebilo, doktor mi řekl, že je to zamlklý potrat, že si mě tam nechají a zítra že udělají kyretáž. Mě v té chvíli napadlo, jestli by to nešlo udělat přirozenou cestou, prostě jen počkat na to, až si tělo samo poradí. Na to mi doktor řekl, že to si musím rozhodnout sama. Jenomže mi k tomu jaksi nedal dost informací, i když jsem se je z něho snažila vytáhnout. Připadá mi to bezpečnější než kyretáž, což je podle všeho docela velký zákrok, narkóza, riziko infekce, lidské chyby, nechci nic přivolávat, ale… V nemocnici jsem nezůstala, zatím jsem rozhodnutá počkat do příštího týdne, kdy jdu k doktorce a poradit se s ní. Najde se tady někdo, kdo byl v podobné situaci a rozhodl se počkat, až si tělo samo poradí? Jak dlouho to může trvat než dojde k úplnému potratu? 

 • Vloženo 02.09. 2010, 15:46 Reagovat Kotva

  Ahojky Miska, moc dobře vím jak se cítíš. Před třičtvrtě rokem jsem zažila to samé, přímo na Vánoce. 25.12. jsem se ráno probudila a slabě jsem krvácela, jeli jsme na pohotovost a tam mi řekli, že chybí akce. Byla jsem také v 7 tt. Nechali si mě tam, s tím že mi vezmou HCG (to se zvyšuje co dva dny) a podle toho se rozhodne co a jak, protože v 7 tt je normální, že není vidět ještě akce. 27.12. ráno mi vzali krev a zjistili, že HCG kleslo. Bylo to jasné- jdu na kyretáž. A taky, že ano. Myslela jsem na to samé co ty, "nešlo by to přirozeně?" Paní doktorka mi vysvětlila, že by to mohlo jít, ale zbytečně dlouho budu krvácet, stejně se to už zachránit nedalo a taky nemusí vyjít samovolně všechno a něco tam může zůstat a pak by z toho mohl vzniknout zánět atd. "když to musí být tak ať to je hned" jsem řekla a rovnou mě odvezli na sál. Bylo to s anestezií, takže o ničem nevím, a prý za 15-20 min. jsem byla hotová. Když jsem pak vstala z postele, byla jsem sama překvapená jak moc se mi fyzicky udělalo dobře, opravdu. Pak proběhlo klasické šestinedělí. Psychycky jsem se z toho dostávala cca měsíc......a teď? Jsem ve 24tt a vše je naprosto v pořádku. Napsala jsem ti to celé, abys věděla, že se takové věci dějí pořád a všude a že nejsi jediná!!! A pokud opravdu tam už není akce, zbytečně se trápíš, revizí by se ti ulevilo, neboj se jí !!! A čím dřív to budeš mít za sebou tím lépe. Měj se a drž se.

   

 • Vloženo 02.09. 2010, 18:03 Reagovat Kotva

  Ahoj Miska,před rokem jsem se také ocitla ve stejné situaci. Snažili jsme se o miminko a když to konečně vyšlo, byla jsem nadšená. Při první návštěvě gynekologa mi na děloze objevili myom, který se zvětšoval a zřejmě díky tomu nebo souhrou náhod, došlo u mne v 7. týdnu k zamlklému potratu a zjištěn byl až o 14 dní později. Vůbec jsem tehdy ani neuvažovala o nějakém čekání, navíc jsem se na internetu dočetla o riziku otravy krve a dalších komplikací. Kyretáž v mém případě proběhla současně s operací myomu, která byla provedena řezem, takže jsem se ze zákroku zotavovala poněkud déle, ale bez jakýchkoliv komplikací. Trvalo mi hodně dlouho se s touto ztrátou vyrovnat, ale podařilo se a dnes jsem v 18. týdnu těhotenství a všechno je v pořádku. Dle mého názoru by jsi měla zákrok podstoupit, ale vše záleží jen na tobě. Přeji ti hodně štěstíčka a hlavně optimismu. Určitě všechno dopadne dobře.

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 1

  Miska Vloženo 02.09. 2010, 21:55 Reagovat Kotva

  Děkuji za odpovědi, když jsem s doktorem mluvila o těch dvou možnostech (kyretáž nebo čekání), tak mi neříkal, že by některá možnost byla rizikovější, spíš mi připadalo, že to vyjde nastejno, jen s tím čekáním je to pomalejší. Řídila jsem se prostě svým pocitem, že nejde o zamlklý potrat, ale o probíhající potrat a že se to vyřeší samo. Včera večer mě to břicho docela dost bolelo, ale spíš jen jako silnější menstruační bolesti a dneska ráno ze mě vypadnul větší kus něčeho, nechci rozebírat, jak to vypadalo….ale myslím, že potrat už proběhl a teď mám spíš pocit, že mám prostě normální menstruaci. K doktorce jdu až příští týden, pak se uvidí, jestli to tak je.

  Na miminko jsme se těšili, takže jsme teď z toho oba s manželem smutní, ale naštěstí už jedno dítě máme, dvouletou dceru, takže já ani nemám čas na to moc myslet. Jenom jsme si ještě víc uvědomili to štěstí, že ji máme. 

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 1

  Miska Vloženo 03.09. 2010, 10:54 Reagovat Kotva

  Tak dneska jsem ještě jela do nemocnice, protože jsem znovu vzala do ruky lékařskou zprávu a bylo tam, že mám přijet při obtížích nebo po potratu. Doktor, jiný než minule mě prohlídnul, k samovolnému potratu opravdu došlo, dali mi jen injekci oxytocinu, aby se děloha rychleji úplně vyčistila a řekl mi, že se stala ta lepší varianta. Tak mám aspoň z tohohle dobrý pocit, když už nic jiného. Snad to vyjde příště....

 • Mitti Příspěvků: 3251
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 05.09. 2010, 23:16 Reagovat Kotva

  Ahoj Misko, je mi opravdu líto, co se ti stalo. Píšu pozdě, ale snad se ti tyhle informace budou hodit. Na stránkách WHO jsem našla analýzu srovnávající rizika těch dvou možností, mezi kterými ses rozhodovala http://apps.who.int/rhl/pregnancy_childbirth/antenatal_care/miscarriage/awcom1/en/ Autoři tvrdí, že obě možnosti jsou v 1. trimestru rovnocenné a každá má svá pro a proti. Chirurgický zákrok s sebou podle analýzy nese 3x vyšší riziko infekce v pánevní oblasti než čekání na spontánní potrat. Opakovaný zákrok je nutný pouze ve 2 % případů. Varianta s čekáním na spontánní potrat přináší riziko, že bude potřeba i tak absolvovat chirurgický zákrok (v 10 % případů ze zdravotních důvodů, např. kvůli silnému krvácení nebo vzniku infekce, v dalších 11 % na žádost pacientky zřejmě kvůli příliš dlouhému čekání na spontánní potrat). Podle autorů by mělo záležet na rozhodnutí ženy, kterou možnost zvolí. Z ekonomického pohledu na věc je podle autorů samozřejmě vhodnější počkat na spontánní potrat, ale v českých podmínkách a z pohledu nemocnice je to myslím přesně obráceně, bohužel.

  Přeji hodně štěstí pro příště.

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 1

  Miska Vloženo 08.09. 2010, 08:34 Reagovat Kotva

  Reakce na [210]: Mitti, děkuji za informaci, je to asi to, co jsem chtěla slyšet od doktora. Doktorka se mě včera ptala, jestli mi lékař v nemocnici řekl o rizicích, když jsem odmítla kyretáž. Tak jsem jí jenom odpověděla, že ne... probírat s ní analýzu WHO se mi nějak nechtělo, když ani neumím pořádně anglicky :) Ale i tak děkuji.

 • Vloženo 10.09. 2010, 10:00 Reagovat Kotva

  Ahojky Misko,

  je to zlé, to vím, loni jsem prodělala zamlklý potrat také, horší snad bylo, že mně nic nebylo, normálně jsem chodila do práce a vše v poho až jsem pak začala trošinku špinit, tak hned k doktorce, s tím, že po telefonu mi říkala, že to nic nebude a když jsem dorazila, tak mi řekla, že maličký neroste a musím na kyretáž. byla jsem 10+6 - hrůza, vím jak ti je a uvidíš vše bude v poho a za rok už budeš mít zaděláno na nové mimčo, jako já, jsem teˇd v 17tt a snad vše v poho.Záleží na tvé povaze, ale já se z toho dostávala dlouho a nejhorší bylo, že najednou všichni okolo mmě měli mimča a všude jsem viděla kočárky, ale s pomocí přátel a práce jsem to překonala, nejhorší snad bylo sprchování, vždy když jsem se šla koupat, tak jsem koukala, že nemám bříško.na kyretáž bych být tebou šla, doktoři ti vše vyčistí, což by u samovolného potratu nemuselo vyjít a ještě by jsi mohla dostat nějaký zánět atd. .

  Tak misko drž se a uvidíš, ikdyž to tak nevypadá - bude líp!!!!

  pa Kosta

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 1

  Miska Vloženo 11.09. 2010, 20:49 Reagovat Kotva

  Reakce na [214]: Ahoj, s tou sprchou je to přesné, mě se zrovna v tom týdnu začalo to bříško trochu rýsovat a pak bylo vlastně přes noc pryč. Na kyretáž už myslím nepůjdu, děloha byla čistá už po potratu a teď už ani nešpiním, tak to myslím nebude potřeba. Ale chápu, že je to jiné, když jde o zamlklý potrat a jsi v pozdějším týdnu, to pak jen ten zákrok asi potřeba. 

  Pořád nad tím hodně přemýšlím, ale ten smutek už není tak intenzivní jako na začátku, tak se to snad časem srovná. Mě hodně pomáhá manžel a taky dcera, která je prostě pořád veselá. Na začátku teda hrozilo, že ji umačkám, ale přežila to :)

 • Vloženo 30.09. 2010, 14:26 Reagovat Kotva

  Ahoj holky,maminy :) Chtela bych se zeptat.. : podle tehotenskeho testu jsem zjistila ze jsem tehotna,byla jsem na kontrole u gynekologa a ten to potvrdil,ale mam problem ze spinim a to se mu moc nelibilo a tak mi napsal kyselinu listovou a mam hodne odpocivat do dalsi kontroly,ktera bude v pondeli...vytok mam hnede barvy a obcas se to strida i s krvi,boli me myslim vajecniky a celkove obcas brisko...mam strach ze dojde k potratu...je to mozne?co je vlastne pricinou tohoto spineni a obcasneho krvaceni?muzete mi poradit,pripadne rici svuj nazor? dekuji Jana

1 2 357

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist