reklama

Možné neštovice u 8týdenní dcery

Založila: Gita, 28. 11. 2014, 14:29

Vložit nový příspěvek

 • Gita Vloženo 28.11. 2014, 14:29 Reagovat Kotva

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na neštovice. Mám 8-mi týdenní dceru a byla v kontaktu s dítětem, kterému ještě nevypukli neštovice, ale bylo nejspíš nakažené dítětem v inkubační době. Trošku zamotanéUndecided Já sama v očkovacím průkaze zaznamenané neštovice nemám, ale v dětství jsem prý měla pár pupínků, ale pořádně se nerozjeli. Už několikrát jsem byla v přímém kontaktu s neštovicema a nikdy jsem je nechytla. Dcera nemá ještě ani očkování. Jak nebezpečné to pro nás může být?

 • Příspěvků: 2496
  Oblíbená: 5

  LidaZ Vloženo 28.11. 2014, 16:58 Reagovat Kotva

  Gito, moje dcera byla v kontaktu s dítětem, které se osypalo ten den za pár hodin po návštěvě. Podle všech pravděpodobnostních odhadů to měla chytnout a nic :). V osmi týdnech teda o průběhu nic nevím. Obecně se říká (ale je to jen statistika a jsou výjimky), že čím dřív, tím lehčí průběh. Ale pokud ty jsi vůči neštovicím imunní a plně kojíš, asi by je malá dostat neměla. Rozhodně si dva dny po návštěvě ověř, jestli neštovice u tho druhého dítě propukly. Pokud ne, tak se nic neděje. Nakažlivé je odhadem právě ty dva dny před osypáním. Taky pokud se to druhé dítě potkalo s nemocným před méně než dvěma týdny (10 dní by mělo být opravdu bezpečných), tak se taky nic neděje, nkubační doba je delší, i kdyby to chytlo, tak ještě nebylo nakažlivé.

 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 28.11. 2014, 21:27 Reagovat Kotva

  Gito, pořád je to virové onemocnění, které může mít komplikace. Buď ve střehu, a kdyby se ti něco nezdálo, jeďte do nemocnice. Určitě lepší 100x převentivně zbytečně, než jednou pozdě.

 • Ivana Vloženo 29.11. 2014, 13:04 Reagovat Kotva

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat chtěla bych zvládnout neštovice než nastoupíme do školky malýmu jsou dva roky a dva měsíce není na to brzy?

 • Markéta Vloženo 03.12. 2014, 21:05 Reagovat Kotva

  neštovice čím dříve,tím lépe to jo,ale do pul roka to rozhodně neplatí,spíš naopak!jinak já totéž řešila u dcerky když jí byli tři měsíce.měli jsme kvuli tomu odložené očkování.kdyby to náhodou propuklo.

  také záleží,v jak těsném kontaktu s tím děckem byla?já miminka nedávala žádným dětem chovat,nenechala jsem děti,aby mi slintaly a prskaly do kočárku a tak.většina dětí od školky má v krku hemofily,pneumokoky a jiné-u nich je to přirozené,mimčo to muže hodně potrápit.krom toho nikdy nevíš co mu zítra vypukne-neštovky,spála,černý kašel,spalničky-větší děti se s tím vypořádají,mimčo do pul roka muže mít následky.naše nejmenší dokonce ani nic nechytila od sourozenců,prostě je od ní honím pryč.

  pokud byly třeba jen v jedné místnosti,nemusíš se asi bát a promluv s pediatrem o případném odložení očkování

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist