reklama

Nosní mandle

Založila: Ivča79, 21. 10. 2015, 20:17

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 10
  Oblíbená: 0

  Ivča79 Vloženo 21.10. 2015, 20:17 Reagovat Kotva

  Ahojky,

  mám syna,kterému budou v únoru 4 roky,byla mu zjištěna zvětšená nosní mandle a vypsána žádanka na operaci.Nejsem toho moc velkým zastáncem,sama jsem byla ve 3 a 5 letech,ale syn v poslední době hodně chrápe,špatně spí a do školky jde vždy na 3 dny a nejméně 2 týdny má rýmu a je to stále dokola.Mám ještě 8 měsíční mimčo,takže to většinou mají oba.Zajímají mě vaše zkušenosti ,jestli vašim dětem znovu mandle narostla,jestli po zákroku byli méně nemocné.Jsem z Příbrami a předběžně jsme se rozhodli jít na zákrok do Modřan na laser,pokud máte někdo .zkušenost s touto klinikou budu také ráda.Předem díky za reakce,pa

 • Příspěvků: 6791
  Oblíbená: 4

  Haasar Vloženo 21.10. 2015, 20:46 Reagovat Kotva

  O naší zkušenosti s nosní mandlí. Syna začla zlobit s nástupem do školky, tedy po třetím roce. V září nastoupil do školky a jak píšeš - dva dny ve školce, pak hnisavá rýma. Mandle se rychle zvětšovala, když jsem slyšela, jak v noci dýchá, rvalo mi to srdce. Přes den pořád otevřená pusinka. Jsem alternativec, takže doporučení na vyjmutí jsem u doktorky hrdě odmítla a jala se to řešit s homeopatkou. Bral léky plus jsme drželi bezlepkovou, bezmléčkou a sugar free dietu. Docela mazec. Touto procedurou se mandle trošku smrskla, ale nestačilo to k tomu, aby mohl pohodlně fungovat. Když měl během dvou měsíců třetí atb kvůli nekončící hnisaný (ve výtěru vždy zoo)rýmě, dospěla jsem k tomu, že podstoupíme vyjmutí. Taky jsem s tím nebyla vnitřně smířená, ale už to opravdu nešlo dál. Navíc když jsem si načetla o rizicích s tím spojených - v noci, když nedýchají, dostává zabrat srdce, otevřenou pusou jdou bacily přímo do těla, ve škole se pak tyto děti hůř soustředí, jsou unavené, typické jsou kruhy pod očima, časem dojde kvůli té věčně otevřené puse ke změnám rysů obličeje...Prostě jsem vyměkla a rozhodla se pro zákrok.

  Shodou okolností jsme taky volili Modřany, ačkoli to máme do Phy 120 km. Byli jsme spokojení. Přijeli jsme na čas, vzali nás, až do usnutí jsme s ním byli na sále a když se probíral, tak už jsme zase seděli u postýlky. Do půl hodiny po zákroku jsme jeli domů. Jen tím, že jsme nebyli hospitalizovaní, museli jsme tři dny po sobě jet na orl na kontrolu. Tam nás ale brali přednostně. Mandlička už nedorostla, dnes je frajerovi 10 let. Rýmy ustaly.

  Je to boj každého z nás. Já byla zpočátku proti, ale udolalo mě to. Přeju hodně štěstí při rozhodování a malému ať je dobře.

 • Niki Vloženo 22.10. 2015, 02:43 Reagovat Kotva

  Můj syn byl na zákroku v 5-ti letech. Od nástupu do školky ve 4 letech do těch 5-ti měl pořád zánět středního ucha, s každou rýmou přišel další zánět, ATB, píchání uší atd..pak už nám Dr doporučila odstranit nosní mandli. Zpočátku jsem taky byla proti, ale nakonec šel. Teď má 6 a zánět neměl od té doby ani jednou a když má rýmu, tak jen slabou, která do týdne odezní. Takže za mne ano. A pokud tvůj syn chrápe, špatně spí, myslím že není nad čím přemýšlet. Tak ať to vše dopadne dobře. !

 • Ivča79 Vloženo 22.10. 2015, 08:07 Reagovat Kotva

  Ahoj holky, moc děkuji za příspěvky a podporu, už jsem asi rozhodnutá jít do těch Modřan, snad budeme mít štěstí jako vy a ty nemoci nás také opustí. Zákrok snad také zvládneme, jen abychom vydrželi zdraví na ten termín na který nás objednají. Samozřejmě ho nebudu dávat předem do školky, ale i přesto. A ještě se zeptám byli jste na předoperačním vyšetření a co to obnáší? Díky
 • Příspěvků: 6791
  Oblíbená: 4

  Haasar Vloženo 22.10. 2015, 08:44 Reagovat Kotva

  Nám předoperační dělala tady naše dětská dr. Už nevím, jestli ho nějak vyšetřovala, ale určitě mu nabírala krev, výsledky mi dávala a vezli jsme je s sebou.

 • Příspěvků: 6791
  Oblíbená: 4

  Haasar Vloženo 22.10. 2015, 08:46 Reagovat Kotva

  Jo a mám takový pocit, že mi tehdy v těch Modřanech řekli, že nás vezmou na zákrok i s rýmou, protože tyhle děti mají pořád rýmu. Ale za to nedám ruku do ohně, už to je dlouho. Držím palce.

 • renátus Příspěvků: 3893
  Oblíbená: 15

  renátus Vloženo 22.10. 2015, 13:48 Reagovat Kotva

  Nás trhánímandlí čeká v prosinci. Mladšímu budou necelé 2 roky. Má astma a alergie. Jeho spánek je plný chrochtání a chrápání pomlaskávání..... od začátku září má nostop rýmu která se mu právě teď usadila na průdšky a v noci se dusí kašlem...... zároveň s ním jde na reoperci starší můj 12 letý kluk. Tomu jí trhali v 5 letech, nedorostla mu celá, ale ty zbytečky, co zůstaly mu natekli n tolik, že má celoroní chronickou rýmu a nutnost 2x denně léky, které doufám bude moct odbourat.

 • Ivča79 Vloženo 22.10. 2015, 15:40 Reagovat Kotva

  Holky, Tak jsem volala do těch Modřan, jsme objednání už na 6.11., někdo jim vypadl. Bude to stát 7tis.,původně mi známá říkala 6tis.,ale to se nedá nic dělat, hlavně aby to pomohlo.Tak doufám, že bude syn zdravý, prý záleží na pediatrovi, zda ho pošle i s rýmou a jestli bude dělat odběry. Tak nám držte pěsti, já dám pak vědět,jak jsme to zvládli. Pa a díky, Renčo Tobě a tvým dětem také hodně štěstí
 • Příspěvků: 6791
  Oblíbená: 4

  Haasar Vloženo 22.10. 2015, 21:55 Reagovat Kotva

  Nás to před sedmi lety stálo 4 tis. Dražší je prostě všechno.

  Tak držím palce!

 • Příspěvků: 7
  Oblíbená: 0

  topinambur Vloženo 23.10. 2015, 10:03 Reagovat Kotva

  Wow to mi říkejte, že s eplatí i takovéto zákroky? Mám teprve miminko, takže s hrůzou zjišťuji, co mě všechno čeká Surprised

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist