Snažilky, pojďte pokecat ;o)
Autor: Týnuška 13.10.2011 v 21:15
[41993] No tak kyseliny listové se jen tak nevzdám. Co jsem o ní četla, tak je fakt dobrá..:-)
Autor: AndreaZ. ♥ 13.10.2011 v 21:18
Týnuš , to je pravda , opravdu se tu parádně odreaguji
.
A tu listovku určitě bašti , je dúležitá pro první trimestr na vývoj nervové soustavy . 
Autor: kačka 13.10.2011 v 21:26
Lucy a Tynuško,to jsmte mě špatně pochopili,já myslela že Tynušce předepíše kyselinu listovou doktor,ale možná ne,já to soudím jen podle sebe,že mi napsal kyselinu a vitaminy pro těhotné,ale musela jsem si to samozřejmě zaplatit
Autor: Týnuška 13.10.2011 v 21:27
Lucy: Přečti jsi tohle, takže když papáš čistou kyselinu listovou, tak papáš prostě čistou.. Normálně by měla mít žena 400mcg kys. listové, v těhotenství 600 mcg. proto už se jen bere ta 800mcg, co kdyby tělo si nevzalo vše stále si veme dost. V z jídla dostaneš do těla maximálně 80% což se může až 95% zničit při tepelné úprávě.
Vzhledem k tomu, že většina kyseliny listové je obsažena v potravinách ve formě komplexů složených z více molekul kyseliny listové (polyglutamáty) musí být nejprve rozštěpeny na mono- a diglutamáty, aby mohly být absorbovány do organizmu. Při trávení jsou tyto komplexy štěpeny enzymem konjugázou obsaženou ve střevní sliznici.
V některých potravinách existují inhibitory u této konjugázy, které zastavují štěpení polyglutamátového komplexu na jednotlivé molekuly kyseliny listové a tím se významně zhoršuje dostupnost kyseliny listové pro vstřebání do organizmu. Zmíněné inhibitory snižující pak vstřebání kyseliny listové jsou obsaženy zejména v zelí, pomerančích, kvasnicích, fazolích a čočce.
Autor: AlenaK. 13.10.2011 v 21:37
Ahoj
Tak ms se mi zatím nerozjela,tak nevím co to má znamenat
Ted mám dokonce už jenom bílý hlen.Uvidím do rána co to udělá a event.jaká bude BT.Ale je to fakt divný,vždycky se mi po chvilce rozjede
Autor: AndreaZ. ♥ 13.10.2011 v 21:39
[42029] Alenko , to je super , jen tak dál !! Ať máš na dalším testíku krásné // . 
Autor: AlenaK. 13.10.2011 v 21:49
AndrejkoZ.dnes jsem 13DPO,myslíš že by to mohlo být ještě hnízdění?Mě příjde že je to pozdě.Nemyslíš?A TT jsem taky měla dnes úplně negat.
Uvidím jestli se to rozjede do rána.
Autor: AndreaZ. ♥ 13.10.2011 v 21:53
[42039] Alenko nikdy není pozdě a pokud ms ještě není , tak není nic ztraceno !!
Budu ti hodně moc držet pěstí , aby jsi se zařadila mezi těhulky
Jo a hcg se do krve moči dostává teprve 13DPO , tak že je třeba ještě na tu druhou / brzy ! Na diskitu ano či ne , psaly holky že měli test pozitivní až 7 a 11 tt a mojí kamarádce se test s druhou / zbarvil až koncem druhého měsíce .
Autor: Týnuška 13.10.2011 v 21:53
[42039] Co jsem tak slyšela, tak testy jsou Ti nejlíp ukáží až v den, kdy by Ti měla normálně končit MS. Držím palečky.
Autor: Lucy 13.10.2011 v 21:59
To jsou napnelismy!!! Držím palce Alenko!
Nový příspěvek
Nově založená témata v diskuzi
Bradavice
Poslední příspěvek: 10.6.2026 v 00:59
Nedostupnost Cytealu
Poslední příspěvek: 24.3.2026 v 18:10
Hledám testerky pro nový web Babyplán.cz
Poslední příspěvek: 29.12.2025 v 22:55