Snažilky, pojďte pokecat ;o)

Autor: Týnuška   13.10.2011 v 21:15

[41993] No tak kyseliny listové se jen tak nevzdám. Co jsem o ní četla, tak je fakt dobrá..:-)

Autor: AndreaZ. ♥   13.10.2011 v 21:18

Týnuš , to je pravda , opravdu se tu parádně odreaguji Smile .

A tu listovku určitě bašti , je dúležitá pro první trimestr na vývoj nervové soustavy . Smile

Autor: kačka   13.10.2011 v 21:26

Lucy a Tynuško,to jsmte mě špatně pochopili,já myslela že Tynušce předepíše kyselinu listovou doktor,ale možná ne,já to soudím jen podle sebe,že mi napsal kyselinu a vitaminy pro těhotné,ale musela jsem si to samozřejmě zaplatit

Autor: Týnuška   13.10.2011 v 21:27

Lucy: Přečti jsi tohle, takže když papáš čistou kyselinu listovou, tak papáš prostě čistou.. Normálně by měla mít žena 400mcg kys. listové, v těhotenství 600 mcg. proto už se jen bere ta 800mcg, co kdyby tělo si nevzalo vše stále si veme dost. V z jídla dostaneš do těla maximálně 80% což se může až 95% zničit při tepelné úprávě.

Vzhledem k tomu, že většina kyseliny listové je obsažena v potravinách ve formě komplexů složených z více molekul kyseliny listové (polyglutamáty) musí být nejprve rozštěpeny na mono- a diglutamáty, aby mohly být absorbovány do organizmu. Při trávení jsou tyto komplexy štěpeny enzymem konjugázou obsaženou ve střevní sliznici.

V některých potravinách existují inhibitory u této konjugázy, které zastavují štěpení polyglutamátového komplexu na jednotlivé molekuly kyseliny listové a tím se významně zhoršuje dostupnost kyseliny listové pro vstřebání do organizmu. Zmíněné inhibitory snižující pak vstřebání kyseliny listové jsou obsaženy zejména v zelí, pomerančích, kvasnicích, fazolích a čočce.

Autor: AlenaK.   13.10.2011 v 21:37

AhojSmile

Tak ms se mi zatím nerozjela,tak nevím co to má znamenatInnocentUndecidedTed mám dokonce už jenom bílý hlen.Uvidím do rána co to udělá a event.jaká bude BT.Ale je to fakt divný,vždycky se mi po chvilce rozjedeUndecided

Autor: AndreaZ. ♥   13.10.2011 v 21:39

[42029] Alenko , to je super , jen tak dál !! Ať máš na dalším testíku krásné // . Wink

Autor: AlenaK.   13.10.2011 v 21:49

AndrejkoZ.dnes jsem 13DPO,myslíš že by to mohlo být ještě hnízdění?Mě příjde že je to pozdě.Nemyslíš?A TT jsem taky měla dnes úplně negat.FrownUvidím jestli se to rozjede do rána.

Autor: AndreaZ. ♥   13.10.2011 v 21:53

[42039] Alenko nikdy není pozdě a pokud ms ještě není , tak není nic ztraceno !! Smile Budu ti hodně moc držet pěstí , aby jsi se zařadila mezi těhulky Smile 

Jo a hcg se do krve moči dostává teprve 13DPO , tak že je třeba ještě na tu druhou / brzy ! Na diskitu ano či ne , psaly holky že měli test pozitivní až 7 a 11 tt a mojí kamarádce se test s druhou / zbarvil až koncem druhého měsíce .

Autor: Týnuška   13.10.2011 v 21:53

[42039] Co jsem tak slyšela, tak testy jsou Ti nejlíp ukáží až v den, kdy by Ti měla normálně končit MS. Držím palečky.

Autor: Lucy   13.10.2011 v 21:59

To jsou napnelismy!!! Držím palce Alenko!

1 ... 799 800 801 ... 2908
I I

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Bradavice

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 10.6.2026 v 00:59

Nedostupnost Cytealu

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 24.3.2026 v 18:10

Hledám testerky pro nový web Babyplán.cz

Těhotenství

Poslední příspěvek: 29.12.2025 v 22:55

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.