Termín porodu květen 2013

Autor: Lucka   14.11.2012 v 17:32

Moni: já mám kluka a holku a kojila jsem na střídačku, ale pili dobře, tak to netrvalo až tak dlouho, navíc ze začátku jsem kojila půl hoďky a pak další 2 hodiny spali, asi první 3 měsíce, tak to bylo super Smile

Bezplenková metoda mě fakt moc neláká, sice učit je na nočník je trochu boj, ale abych mimino neustále sledovala, jestli se mu nechce, tak to se mi fakt nechce Wink ale určitě je to ekonomičtější a ekologičtější varianta Smile

Autor: Zuzka81   14.11.2012 v 17:34

Moni co to je? Bezplenková metoda?

14.11.2012 v 17:38

Holky, i při bezplenkové metodě musíte mít plínky, "pro jistotu", taky když někam jdete a nemůžete mimčo pořád sledovat, na noc... ale jinak to chci zkoušet taky :-)

Zuzka - je to komunikační metoda, kdy vysleduješ, že se mimču chce a od narození ho dáváš na (speciální) nočníček...

Autor: Monika4   14.11.2012 v 17:41

Zuzi to je metoda kdy dítě pokud možno nemá plenky vůbec její propagátoři tvrdí že matka pozná kdy dítě chce čůrat nebo kakat (dle změny grimasy nebo chování) mají na to takové malé nočmíčky na které je posazují již od narození nebo co nejdříve.Tedy nesedí na něm mají dítě opřené o svůj hrudník jako do sedu a drží nočníček pod miminkem.

Mám kamarádku co to dělala částečně od dvou měsíců (na cesty měli nnormálně plíny) ale mě odradilo to že malýho i v noci budila po dvou hodinách.

Teď jsem si řekla že by to když mimi bude na jaro léto bylo asi zajímavé ale lenost a vyspání myslím zvítězí. :-)

Autor: Monika4   14.11.2012 v 17:43

Martzi děkuji za pomoc svysvětlením párkrát jsem o tom četla a neumím to tak hezky.Kamarádka právě budila i v noci a to mi přijde kruté jak k ní tak miminku.Krom toho já nevím ta komunikace...kdybych měla dítě pokaždé dát na nočník při změně pohybu grimasy a tak mám pocit že by byl na nočníčku pořádUndecided jsem z toho zmatená.

Autor: Lucka   14.11.2012 v 17:43

martinko: To je snad jasný každýmu ne, že dítě nemůžeš sledovat pořád a min v noci plíny dítě potřebuje Wink  blbý zas nejsme Sealed

Kamarádka to zkoušela a docela dobrý, akorát když mimino ještě pořádně nesedí, tak bych řekla že to není moc dobrý na páteř, i když je ten nočník speciální Wink a navíc je to fakt docela náročný na sledování. Já s dvojčatama to fakt praktikovat nemohla.

Autor: Monika4   14.11.2012 v 17:45

Lucko ono se drží jakoby na tygříka když pomáháš kakat takže to asi na tu chvilku nevadí.U dvojčat si to fakt nedovedu představit:-D

Autor: Lucka   14.11.2012 v 17:46

Budit dítě v noci, když spí, mi přijde fakt blbý, z vlastní zkušenosti, děti byly pak nevyspalé, protivné, to bych fakt asi nedělala. Navíc ti naši kakali v různý čas a někdy i desetkrát denně, takže by byli na nočníku pořád Smile

Autor: Terka   14.11.2012 v 18:06

Bezplenková metoda? No tak to slyším poprvý... to by jsme museli jen sedět a sledovat co mimi zrovna dělá, jak se tváří, jestli zrovna něco neleze ven... k tomu navíc slíkat, oblíkat a třeba zbytečně, a sotva by se mimi oblíklo, tak by se počůralo, takže znova...mě by to přišla práce a spousta času navíc, co člověk bude potřebovat věnovat domácnosti a partnerovi..na toho taky nesmíme zapomínat Wink  Budu šťastná za látkový plínky a spoustu času "navíc".  Ale rozhodně to neodsuzuju, každý jak myslí...

Autor: Lenka.es   14.11.2012 v 18:13

Mony, budu rodit tady ve Spañelsku, v CR by to bylo neprakticky, prece jen litat s malym nufanem nazpet a nebo autem 2000 km... Asi budu rodit na privatni klinice a prileti mi to odasistovat moje sestra ( porodni asistentka ).

Ta bezplinkova metoda... Dekuji za informace, je to poprve co neco takovyho slysim. Muj nazor : Chujovina na entou, ale samozrejme kazdy je sveho osudu a zivota strujce. 

1 ... 207 208 209 ... 3261
I I

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Bradavice

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 10.6.2026 v 00:59

Nedostupnost Cytealu

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 24.3.2026 v 18:10

Hledám testerky pro nový web Babyplán.cz

Těhotenství

Poslední příspěvek: 29.12.2025 v 22:55

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.