Termín porodu květen 2013

Autor: Monika4   14.11.2012 v 20:05

Ivo já taky culím se tu nad tou naší drbárnou a manžel je celý nesvůj co tu probíráme:-D ješitně si myslí že jeho:-) Proto jsemmu musela ukázat ty pupíšky aby se uklidnil a nedivil se mému blaženému výrazu v obličeji:-)

Autor: Iva   14.11.2012 v 20:08

Já jsem dnes doma sama, partner je na cvičení, takže tu můžu trávit času kolik chci Wink. ALe jinak je taky zvědavý, co si tu píšeme Laughing.

Autor: *hermína   14.11.2012 v 20:19

Holky, je to fajn, že se tady takhle navzájem máme a podporujeme Smile, je to fajn.

Mončo vypadá to, že toho máme společného víc, k tomu železu doktor řikal, že ho zaráží že mám málo červených krvinek už teď a že mám brát železo, tak 3*týdně až do porodu a ne každý den, že zácpa teď není úplně na místě, ale jestli ti můžu poradit tak ho ber, asi to opravdu k ničemu je, já taky chodim nepravidelně, ale snídám mysli s jogurtem, nebo si dám na lačno kafe a jde to Cool.  To jako, že nám kvůli tomu nedostatku hrozí transfuze???? železo mi chybělo už dřív když sem chodila dávat krev, ale krev se mi vytváří pomalu, tak sem přestala a od tý doby se to holt táhne Frown. A další společná věc, mám v háji tlak, dneska mi sestra naměřila 100/70 a řikala, že je nižší, kdyby věděla, že to je jeden z vyšších Wink.

 

Leni, ptala jsem se a tím integrovaným testem je myšlený v podstatě druhý screening, ten tripple test to je odběr plodový vody, nebo tak něco...? Další kontrola je 14.12. a odběr 3.12. veze mě manžel kdyby mě zase mordovali, kdyby krev nechtěla téct...

Jo a když řešíte ty pupíčky...zhubla jsem 2 kila proti minulé kontrole, ale doktor nic neřikal, je fakt, že teď moc hlad není, ale jím pravidelně, tak snad to bude v pohodě

Autor: Lenka.es   14.11.2012 v 20:23

Chacha, Mony tak jim rekni, ze jsi a daji ti pokoj, alespon mas vymluvu. Ja jsem uz 4 mesice lenoch lenosnej a krev a tlak mam v pohode, ale to je prave to. Vy co musite litat kolem rodiny a mate vic deti, tak vsechno zvladate asi mnohem lip. Ja jelikoz nemusim delat absolutne nic, tak se plouzim jak lenochod a jen veprovitim ;D!!!!

Ivi hgl : hemoglobin je cervene krevni barvivo, ktere na sebe natahuje kyslik. Kdyz je hgl nizky a k tomu jetse erytrocyty vetsinou to byva nedotatkem zeleza, nebo jeho poruse vstrebavani, nebo taky vit B a kys. listove. V tehotenstvi je potreba si tu anemii hlidat, aby to prave nemelo dopad jak na maminku, tak hlavne na mimco.

Holky, uz se nemuzu docat az Vam reknou, co cekate. Nam by meli 26.11. potvrdit Manuelka a kdyby to nahodou byla holcicka tak to bude Manuela a hotovo ;D!!

Autor: Monika4   14.11.2012 v 20:30

Hermi plodová voda se bere jen když je vysoké riziko DS a nebo na výslovné přání(moje kamarádka si to vyžádala) a ano transfuze hrozí když totiž při porodu ztratíš víc krve můžeš ztratit i vědomí.kamarádka teď rodila a stalo se to dostala pak dvě krve a dvě plazmy a byla dobrá ale měli s ní práci naštěstí byl malej už venku a v pohodě.

Autor: Lenka.es   14.11.2012 v 20:31

Hermi, ten tripple test je mnohem zastaralejsi nez ten 1 trim. screening. Falesne pozitivni ( spatne ) vysledky jsou az u 35-40 procent pripadu, takze pokud ti vysel ten prvni v poradku, uz by ten druhy nemeli delat. Je nespolehlivy a zbytecne zenou maminky na amniocentezy a tim padem je vystavuji rizikum potratu zdravych miminek. Ve 20 tt by se mel delat uz jen morfologickej utz, dtandartni odbery krve a stale kontroly utz pri kazde kontrole. Prave tady na foru je jedna diskuze otevrena na tema odberu coriovych klku ( castecku placenty ). Je to velmi zajimave a mluvi tam maminky, co s temito vysetrenimi maji zkusenosti. Ja osobne na tripple uz nejdu. Riziko ds 1: 29 000 a ostatnich vad 1 : 100 000.... takze se opravdu neminim stresovat nejakyma falesne spatnyma vysledka zastaralyho vysetreni. Moje dra. sama rikala ze se na tripple uz neposila, pokud je vse vporadku.

Autor: Iva   14.11.2012 v 20:31

Děkuji Lenčo za vysvětlení, já jsem v tom naprostý analfabet. Mě stačí říct, že je to v pořádku a nic víc neřeším. No já jsem také zvědavá zda se to toho 28.11. dozvím. Partner neustále váhá zda to chce vědět nebo ne. Ale já jsem na rovinu řekla, že to vědět chci. Půjdu poklidit v kuchyni a u té mé ještěrky (kouknout zda už dojedl) a půjdu asi ležet. Dnes jsem unavená. Mějte se krásně. pa a dobrou noc

Autor: Iva   14.11.2012 v 20:34

Mě na ten trpple test poslal, tedy myslím, že to bylo ono, teď jsem byla v pondělí na krvi a kontrolní UZ budu mít toho 28.11. Ale nemám strach, že mi mě hnal nějak na plodovku. A já bych stejně nešla, když screening dopadl skvěle.

Autor: Lenka.es   14.11.2012 v 20:37

No a pokud neni v poradku screening z 1 trimestru tak te rovnou poslou na ty klky a tim se prave vyhybaji amniocentezam v pozdejsich tt, kdy uz pokud opravdu je mimi spatne se musi vyvolavat porody a to musi byt opravdu strasne smuetne a zranujici pro maminku a celou rodinu. Tak to prave bylo driv, tripple - amnio a ve 20 tt vyvolavany potrat umirajiciho miminka. Takhle po screeningu - pokud je neco spatne tak se odeberou ty klky a pokud i tam se prokaze nejaka chrom. vada, muze maminka v celkove narkoze stale jeste prodelat potrat, coz se zrejme neda srovnavat s takovymto smutnym porodem ve 20 tt.

Autor: Lenka.es   14.11.2012 v 20:39

Bez odpocinout, me jeste ceka delani nehtu ;((( pff

1 ... 209 210 211 ... 3261
I I

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Bradavice

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 10.6.2026 v 00:59

Nedostupnost Cytealu

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 24.3.2026 v 18:10

Hledám testerky pro nový web Babyplán.cz

Těhotenství

Poslední příspěvek: 29.12.2025 v 22:55

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.