Termín porodu květen 2013
Autor: Lenka.es 20.11.2012 v 13:38
Hermi, hlavne nic nedelej. V praci pracujes hlavou, nebo fyzicky??
Autor: *hermína 20.11.2012 v 14:08
Leni pracuju u počítače, teď jsme tu teda měli audit, tak jsem byla dvě hodiny s auditorama ve výrobě a mám toho plný kecky, ale ve tři jdu domů a rovnou si lehnu....
Autor: Terka 20.11.2012 v 14:09
S těma zubařima je to tedy někdy peklo, ať Vám všem dopadnou zubaři dobře. Týjo o tý metodě laserem jsem taky ještě neslyšela, naštěstí mám zuby zase v pořádku už asi druhým rokem, tak si ani na poslední vrtání nepamatuju. Doufám, že mi to v těhotenství vydrží a že na jaře to taky bude v pořádku... Teď na mě v práci vybafli, že jedu za týden na služebku do Německa na dva dny - a já měla mít kontrolu po měsíci. Já se toho ultrazvuku a prcka snad nedočkám...já už tak chci vědět co to bude
Tak jdu až 3.12. no skoro zase 14 dní - chjojooo 
Autor: Terka 20.11.2012 v 14:09
Hermi, to pracuješ někde v automotive ne?
Tam je to teď samej audit...konec roku - fujho.
Autor: zoriazz 20.11.2012 v 14:13
Leni a Teri, za laser se u nás platí, ale vyměnit tu bolest za minimální dirku je fajn - laser odstraní jen tu špatnou tkáň a tak je přesný a navíc se tam nedá nic zapomenout, pokud je zubař precizní, a pak nehrozí kazy pod plombama. Dřív jsem chodila k vyhlášenému jesenickému zubaři a vidíte, jak jsem dopadla!
jinak jsem hledala kamarádce video boy or girl a posílám ho i vám, je to sladký :-)
http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-girl-or-boy_10313041.bc
Autor: Lenka.es 20.11.2012 v 14:26
Zori, tady ve Spañelsku se plati vse u zubare ;). Na laser se hned zeptam ;). Preposilam myty o zubni peci,ktere by Vas mohly zaujmout, jako me ( porodnice.cz )
Mýtus 2: Lokální anestezie může být nebezpečnáNeoprávněný strach z následků injekce lokálního anestetika často nemá jen budoucí maminka, ale i zubní lékař. Samozřejmě platí, že byste se v těhotenství měla vyhnout jakémukoliv nadbytečnému přijímání léčivých přípravků včetně lokálních anestetik a dalších (analgetik, antibiotik ap.). Neznamená to však ošetřovat ženu trýznivým a bolestivým způsobem. Stresová reakce při bolestivém ošetření může mít mnohem závažnější vedlejší nežádoucí účinek, než má vliv malého množství lokálního anestetika dostačujícího k bezbolestnému komfortu ošetření. Dnešní injekční přípravky používané ke znecitlivění (nejčastější jsou např. artikain, mepivakain, lidokain) jsou z hlediska vlivu na vyvíjející se zárodek a plod velmi bezpečné a dosud nebylo po jejich podání popsáno žádné poškození budoucího novorozence. Také přísadu adrenalinu v lokálních anestetikách je možné použít ve všech stadiích gravidity. Jde o velmi malá množství umožňující dostatečně dlouhé znecitlivění a omezující krvácení při chirurgickém výkonu.
Mýtus 3: Bolest se musí vydržetPrávě bolestivý výkon, kdy se omezuje podání anestetika či následně i analgetika, vede k neúměrně zvýšenému vylučování přirozeného adrenalinu z nadledvin a v krajním případě může znamenat i zhoršení výživy plodu snížením průtoku krve mezi dělohou a placentou. Po skončení zvláště náročného ošetření je nutné počítat i s pooperační bolestivostí, kterou je třeba rovněž zvládnout účinnými a šetrnými léky proti bolesti. V těchto situacích se jako bezpečné přípravky osvědčují paracetamol a z těch novějších např. nimesulid nebo rofe coxib.
Autor: Monika4 20.11.2012 v 14:29
Tak dvě hodiny spánku s Prokůpkem :-) ten ještě spinká:-)
Holky zubařina je hnus nesnášela jsem je dokud jsem tam nedělala teď už vždycky vím co mi bude díky tomu dělat tak to snáším líp, ale i tak je nemám ráda.Mám geneticky špatnou sklovinu takže doktor mi říkal že ať budu čistit sebe víc moje kazivost je prostě vysoká takže vrtáme pokaždé:-( a děti mi to ještě samo zhoršily jak si vzaly všechen vápník:-( no mám se na co těšit.
Zorri to je krásný video děkujem :-)
Autor: Terka 20.11.2012 v 14:34
To video je supr...a pak aby to doktor poznal dřív než ve dvacátym :-D
Autor: *hermína 20.11.2012 v 14:42
Terko, jj, dělám v lisovně a měli jsme tu zákazníka z automotive
, ty se v tom taky nějak pohybuješ?
Autor: Terka 20.11.2012 v 14:54
Hermi, bohužel se v tom pohybuju taky - a je to peklo takhle ke konci roku. No a tím že je to samej německej zákazník, tak musím bejt skoro u všech zákazníků na auditech jako "překladač" - což nenávidim, protože pak nic nestihám. Dělám ve slévárně, odléváme a obrábíme díly do motorů všech možnejch aut...jsem teda v kanclu - spíš obchodní činnost, kalkulace, logistický dohady a tak...ale audity odnesu na tý dílně taky
a je mi u toho hodně trapně, když vidím, co ty lidi jsou schopný dělat a řikat
No ale nic, o práci to tu není
Takže furt jen už myslim na mimi, a kdy půjdu na mateřskou - počitám dny a týdny, aby už byl minimálně únor....
Nový příspěvek
Nově založená témata v diskuzi
Bradavice
Poslední příspěvek: 28.6.2026 v 11:51
Nedostupnost Cytealu
Poslední příspěvek: 24.3.2026 v 18:10
Hledám testerky pro nový web Babyplán.cz
Poslední příspěvek: 29.12.2025 v 22:55